Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon Disney+ TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 22 lipca 2022, 12:47

House of the Dragon - ile będzie odcinków?

Premiera House of the Dragon zbliża się wielkimi krokami. W związku z tym odpowiadamy na pytanie, ile odcinków zobaczymy w pierwszym sezonie superprodukcji HBO.

Źródło: materiały promocyjne / HBO

Wyczekiwany prequel Gry o tron, House of the Dragon, niebawem zadebiutuje na HBO i HBO Max – premiera jest zaplanowana na 21 sierpnia. Wtedy to będziemy mogli rozpocząć śledzenie losów rodu Targaryenów w okresie znanym jako Taniec smoków.

Na jak długo ta nowa historia z Westeros zapewni nam rozrywkę? House of the Dragon będzie składać się z 10 odcinków, czyli podobnie jak pierwsze sezony Gry o tron. Będą trwać około godziny.

Lista odcinków serialu Ród smoka:

  1. Odcinek pierwszy – 66 minut
  2. Odcinek drugi – 54 minuty
  3. Odcinek trzeci – 58 minut
  4. Odcinek czwarty – 63 minuty
  5. Odcinek piąty – 60 minut
  6. Odcinek szósty – 68 minut
  7. Odcinek siódmy – 58 minut
  8. Odcinek ósmy – 67 minut
  9. Odcinek dziewiąty – 60 minut
  10. Odcinek dziesiąty – 63 minuty

HBO Max kupisz tutaj

O czym będzie Ród smoka?

W prequelu obserwujemy ród Targeryenów w absolutnym szczycie jego potęgi, kiedy ma pod swoim jarzmem ponad piętnaście smoków. Większość imperiów – prawdziwych i wyimaginowanych – czeka już tylko upadek z takiej wysokości. W przypadku Targeryenów u nich ten powolny proces zaczyna się prawie 193 lata przed wydarzeniami z Gry o tron, kiedy to król Viserys I zrywa ze stuletnią tradycją, mianując spadkobierczynią Żelaznego Tronu swoją córkę, Rhaenyrę. Po narodzinach męskiego potomka króla Vierysa, dwór oczekuje zmiany następcy tronu, jednak jest zszokowany, gdy władca na takową się nie decyduje. Rozwijający się podział w królestwie doprowadza do pierwszych tarć.

W serialu wystąpią m.in.: Emma D’Aarcy, Matt Smith, Paddy Considine, Rhys Ifans, Olivia Cooke, Steve Toussaint, Eve Best, Fabien Frankel i Sonoya Mizuno.

Zapraszamy Was na nasz kanał na YouTube – tvfilmy, który jest poświęcony zagadnieniom związanym z filmami i serialami. Znajdziecie tam liczne ciekawostki, fakty, historie z planu i opinie.

ZASTRZEŻENIE

Firma GRY-OnLine S.A. otrzymuje prowizję od wybranych sklepów, których oferty prezentowane są powyżej. Dołożyliśmy jednak wszelkich starań, żeby wybrać tylko ciekawe promocje – przede wszystkim chcemy publikować najlepsze oferty na sprzęt, gadżety i gry.

Edyta Jastrzębska

Edyta Jastrzębska

Absolwentka dziennikarstwa i komunikacji społecznej oraz kulturoznawstwa, od początku kariery związana z GRYOnline.pl. Zaczynała jako jeden z newsmanów w dziale filmowym, obecnie dogląda newsroomu filmowego, gdzie zajmuje się również korektą. Świetnie odnajduje się w tematyce filmowo-serialowej zarówno tej osadzonej w rzeczywistości, jak i w fantastyce. Na bieżąco śledzi branżowe trendy, jednak w wolnym czasie najchętniej sięga po tytuły mniej znane. Z popularnymi zaś ma skomplikowaną relację, przez co do wielu przekonuje się dopiero, gdy szum wokół nich ucichnie. Wieczory uwielbia spędzać nie tylko przy filmach, serialach, książkach, a nawet grach wideo, ale też przy RPG-ach tekstowych, w których siedzi od kilkunastu lat.

więcej

kalendarz wiadomości
2022
lipiec
Nie Pon Wto Śro Czw Pią Sob
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31            
Filmomaniak.pl

Codzienne newsy o filmach i serialach.