Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon Disney+ TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 21 stycznia 2022, 16:40

autor: Ignacy Kruk

Robert Pattinson chwali detektywistyczny aspekt The Batman; reżyser nazywa film „prawie horrorem”

Robert Pattinson obiecuje, że The Batman postawi mocny nacisk na detektywistyczną stronę Mrocznego Rycerza. Dodając do tego komentarze Matta Reevesa, wiele wskazuje na to, że dostaniemy mieszankę filmu noir z elementami horroru.

Wszystko wskazuje na to, że nadchodząca produkcja od DC zaprezentuje nieco innego Batmana niż ten znany nam z trylogii Christophera Nolana. Jak powiedział Robert Pattinson w ostatnim wywiadzie dla serwisu MovieMaker Magazine, The Batman skupi się na dochodzeniowych aspektach działalności Mrocznego rycerza do tego stopnia, że można go w gruncie rzeczy nazwać filmem detektywistycznym:

Podczas pierwszego spotkania [Matt Reeves - dop. red.] mówił, że chce skupić się na pokazaniu „najlepszego detektywa na świecie” przy pracy i zrobić z tego detektywistyczny film noir. Normalnie, gdy reżyserowie mówią w ten sposób, to tylko ogólna koncepcja i zobrazowanie pomysłu. W tym przypadku jednak, gdy przeczytałem skrypt, stwierdziłem, że to naprawdę jest film detektywistyczny. Ten aspekt był zawsze obecny w komiksach, lecz w filmach często zajmuje pozycję drugoplanową.

Oprócz bogatej warstwy detektywistycznej, The Batman ma również pod niektórymi aspektami przypominać film grozy, a zarazem nawiązywać do niesławnego mordercy Zodiaka. Reżyser produkcji, Matt Reeves opisał obraz w następujący sposób:

[The Batman - dop.red] można prawie nazwać horrorem, oprócz tego jest to połączenie thrillera, filmu akcji, a przede wszystkim jest to historia detektywistyczna. […] Zamysł filmu polega na tym, że Riddler, który jest w dużej mierze wzorowany na mordercy Zodiaku, zabija bardzo prominentnych członków społeczeństwa Gotham. Zaczyna się od burmistrza i od tego momentu cała sytuacja eskaluje.

Wnioskując z wypowiedzi Pattinsona i Reevesa, The Batman ukaże Gotham i samego Mrocznego Rycerza z nieco innej, interesującej perspektywy. To czy ten koncept okaże się trafiony, zweryfikujemy 4 marca, kiedy odbędzie się premiera filmu.

kalendarz wiadomości
2022
styczeń
Nie Pon Wto Śro Czw Pią Sob
            1

2

3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31          
Filmomaniak.pl

Codzienne newsy o filmach i serialach.