Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 22 kwietnia 2021, 14:12

autor: Karol Laska

Reżyser Obecności 3 zrywa ze schematami i uważa film za największy z serii

Michael Chaves, reżyser filmu Obecność 3: Na rozkaz diabła, opowiedział nieco więcej o samym dziele i zapowiedział, że będzie ono zdecydowanie najbardziej oryginalnym i spektakularnym widowiskiem z całej serii.

Gdy wytwórnia New Line Cinema wydawała w 2013 roku pierwszą część Obecności, to nie spodziewała się chyba aż tak entuzjastycznej reakcji odbiorców. James Wan nakręcił rasowy horror oparty na zjawiskach paranormalnych i jumpscare’ach, bardzo szybko początkując nową serię i inicjując nowe kinowe uniwersum. Teraz, po kilku latach przerwy, przyjdzie nam obejrzeć kolejną, trzecią już odsłonę Conjuring o podtytule Na rozkaz diabła. Tym razem za reżyserię odpowiada Michael Chaves, który wypowiedział się na łamach portalu IGN na temat nadchodzącego dzieła:

Reżyser Obecności 3 zrywa ze schematami i uważa film za największy z serii - ilustracja #1
Źródło: IGN

Pod wieloma względami jest to największy film z serii Obecność. Pokazałem ostateczną wersję filmu Verze Farmidze i jej mężowi, a oni ją zaakceptowali i powiedzieli: „To najmroczniejszy film Conjuring, z jakim mieliśmy do czynienia”. Zagłębia się w naprawdę niepokojące i ciężkie tematy. To z pewnością jeden z tych przypadków, przy którym mówimy o prawdziwych konsekwencjach i prawdziwych ofiarach.

Będąc fanem serii, stresowałem się początkowo w związku z zerwaniem z pewnymi konwencjami i tradycyjnymi schematami, ale myślę, że to, co zrobiliśmy, naprawdę dobrze wpasowuje się w język i zestaw elementów, których oczekuje się od Obecności – przerażenie, Warrenowie, ich relacja – i wykorzystuje je do granic możliwości w bardzo świeży i ekscytujący sposób.

W sieci pojawiły się także nowe zdjęcia z filmu Obecność 3. Najciekawsze z nich możecie znaleźć w tym newsie.

Źródło: IGN - Reżyser Obecności 3 zrywa ze schematami i uważa film za największy z serii - wiadomość - 2021-04-22
Źródło: IGN

Fani mogą więc być raczej spokojni. Do głównych ról powrócą Patrick Wilson oraz Vera Farmiga. Niepokoi nieco doświadczenie reżyserskie Michaela Chavesa, który jak dotąd może się pochwalić jedynie przeciętnym straszakiem pod tytułem Topielisko. Klątwa La Llorony. Wierzymy jednak, że studio wie, komu powierzyć dalsze losy Conjuring i artysta godnie rozwinie serię tak znakomicie prowadzoną niegdyś przez Jamesa Wana. Obecność 3: Na rozkaz diabła będzie miało swoją światową, kinową premierę 4 czerwca 2021 roku. Produkcja otrzymała kategorię R ze względu brutalne i odrażające sceny.

Reżyser Obecności 3 zrywa ze schematami i uważa film za największy z serii - ilustracja #3

Źródło: IGN

  1. Strona internetowa marki Obecność