Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon Disney+ TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 12 maja 2022, 13:40

Polka na ważnym stanowisku w Disney Plus. Co to oznacza dla polskich treści?

Magdalena Cieślak weszła w skład rady nadzorczej platformy Disney+ na rynek Europy Środkowo-Wschodniej, zasilając w ten sposób zespół odpowiedzialny za polskie produkcje.

Logo Disney+/Materiały promocyjne

Wraz z informacją o wejściu giganta streamingowego na nasz rynek, Disney nie ustaje we wzmacnianiu swojej kadry menadżerskiej. Jak podał w kwietniu serwis WirtualneMedia, na stanowisko dyrektora polskiego oddziału powołano Przemysława Plutę, w przeszłości kierującego platformami Spotify i PayPal w naszym kraju. Mężczyzna będzie odpowiadał m.in. za marketing, a także pozyskiwanie i utrzymanie użytkowników.

Ten sam portal poinformował ponownie, iż miejsce dyrektora odpowiedzialnego za lokalne produkcje Disney+ powierzono Magdalenie Cieślak. Nowy nabytek platformy streamingowej ma równie bogaty dorobek zawodowy, co wymieniony wcześniej Pluta. W swojej długoletniej karierze związana była z firmą producencką Endemol Shine Polska, gdzie odpowiadała za produkcje serialowe i filmowe realizowane przez spółkę dla wielu nadawców. W jej dorobku zapisać można pracę przy serialach takich, jak Stulecie Winnych (TVP), Skazane (Polsat) czy Rysa (AXN).

Łatwo więc zauważyć, że działania Disney+ są długofalowe i do złudzenia przypominające te, które prowadzi od kilku lat jego największy rywal, Netflix. Władze obydwu platform werbują pod swoje skrzydła osoby z bogatym doświadczeniem, które pomóc mają nie tylko w zdobyciu nowych klientów, ale także w tworzeniu wielu produkcji nieanglojęzycznych na rodzimych rynkach. Jak poinformował portal Variety, koncern Disneya ma w planach uruchomienie ponad 500 takich projektów na całym świecie. Spośród nich na Europę przypadać będzie około 150 produkcji. Póki co nie wiemy ile i jakie będą dotyczyć naszego rynku, ale biorąc pod uwagę zakrojone na szeroką skalę poszukiwania w Polsce kadry menadżerskiej, platforma Disney+ poważnie podchodzi do współpracy z naszymi rodakami.

Na efekty współpracy amerykańskiego giganta z Magdaleną Cieślak czy Przemysławem Plutą przyjdzie nam jeszcze poczekać, do tego czasu warto zaznajomić się z naszym artykułem na temat oferty platformy Disney+, która startuje już 14 czerwca.

Kamil Kleszyk

Kamil Kleszyk

Introwertyk z powołania. Od dziecka czuł bliższy związek z humanizmem niż naukami ścisłymi. Zamiast obliczać, ile Ala ma kotów, wolał zamykać się w swoim świecie i wymyślać nowe historie ulubionego anime – Dragon Ball. Po latach nauki przyszedł czas stagnacji, którą wolał nazywać „szukaniem życiowego celu”. Wypatrując przeznaczenia w trakcie 58. seansu ukochanej Szklanej pułapki, postanowił – niczym John McCLane – zawalczyć o lepszą przyszłość. Z pomocą przyszła redakcja Gry-Online.pl, która przyjęła go pod swoje skrzydła. Jako że autor jest świeżakiem w newsroomie, nie ma jeszcze docelowej tematyki na jakiej chce się skupić (mimo że podstępny Łosiu wabi go w mroki gamingu). Możecie się zatem spodziewać od „Ponurego Żniwiarza” newsa o symulatorze rolnictwa, jak i wpływie procesu Johnnego Deppa na przyszłość Piratów z Karaibów. Jeśli kiedykolwiek usłyszycie, że granie na konsoli i oglądanie filmów do niczego nie doprowadzi – przypomnijcie sobie Kamila.

więcej

kalendarz wiadomości
2022
maj
Nie Pon Wto Śro Czw Pią Sob
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21

22

23 24 25 26 27 28

29

30 31        
Filmomaniak.pl

Codzienne newsy o filmach i serialach.