Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 19 stycznia 2021, 14:34

autor: Karol Laska

Peaky Blinders - 6. sezon będzie końcem serialu, ale nie uniwersum

Dobra wiadomość dla wszystkich miłośników Peaky Blinders – twórcy w końcu wzięli się za wielki finał serialu. Jak się jednak okazuje, nie powiedzieli oni jeszcze ostatniego słowa.

W SKRÓCIE:
  1. ruszyły prace nad 6. sezonem serialu Peaky Blinders;
  2. twórcy nie stawiają jednak krzyżyka na marce i zamierzają ją rozwijać „w innej formie”

Twórcy popularnego serialu gangsterskiego pod tytułem Peaky Blinders potwierdzili na oficjalnej stronie marki, że ruszyły prace zdjęciowe nad ostatnim, szóstym sezonem (te zostały opóźnione przez COVID-a). Padło oczywiście dużo podziękowań i obietnic – głos zabrał między innymi showrunner dzieła, Steven Knight:

Peaky Blinders wraca z hukiem. Po wymuszonym opóźnieniu produkcji z powodu pandemii koronawirusa, nasza rodzina jest w skrajnym niebezpieczeństwie, a stawka nigdy nie była wyższa. Wierzymy, że będzie to najlepszy sezon ze wszystkich i mamy pewność, że nasi niesamowici fani go pokochają. Podczas gdy serial będzie dobiegał końca, historia znajdzie kontynuację w innej formie.

Mniej więcej to samo powiedziała producentka wykonawcza serialu, Caryn Mandabach, ale warto przytoczyć jej wypowiedź ze względu na pewne zdanie, które pokrywałoby się z doniesieniami Knighta o potencjalnej kontynuacji:

Wraz z naszymi wspaniałymi, wspierającymi partnerami z BBC i Netflixa, pilnie pracowaliśmy nad tym, abyśmy mogli bezpiecznie powrócić do produkcji Peaky Blinders. Bezpieczeństwo naszej obsady i ekipy jest zawsze naszym priorytetem. Dziękujemy wszystkim fanom, którzy byli tak niezachwianie wspierający i cierpliwi. Szósty sezon to koniec epickiej historii, która zachwyca widzów od czasów jej rozpoczęcia w 2013, ale uniwersum Peaky Blinders z pewnością będzie trwało dalej.

Jeżeli więc prześledziliście uważnie powyższe komunikaty, to zauważycie, że twórcy Peaky Blinders są pewni co do tego, iż zamierzają dalej rozwijać świat Peaky Blinders. Co prawda nie potwierdzili, w jaki sposób, dlatego też zastanówmy się nad potencjalnymi możliwościami. Serwis Daily Mail zebrał do kupy wszelkie informacje z ostatnich lat. Przytoczona zostaje chociażby wypowiedź Knighta z 2019 roku, jakoby był bardzo chętny do nakręcenia pełnometrażowego filmu we wspomnianym uniwersum. Nie wyklucza także serialowego spin-offu.

„Kontynuacja w innej formie” sugeruje też zastosowanie nieco innego medium. Przypomnijmy, że w sierpniu 2020 roku pojawiła się gra logiczno-przygodowa pod tytułem Peaky Blinders: Mastermind. Nie zdobyła ona wielkiej popularności, ale większość jej recenzji na Steamie to opinie pozytywne. Kto wie, może to dalszy kierunek rozwoju serii?

kalendarz wiadomości
2021
styczeń
Nie Pon Wto Śro Czw Pią Sob
         

1

2

3 4 5

6

7 8 9

10

11 12 13 14 15 16

17

18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30

31

           
Filmomaniak.pl

Codzienne newsy o filmach i serialach.