Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon Disney+ TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 18 stycznia 2022, 15:28

autor: Ignacy Kruk

Joss Whedon odpiera zarzuty Gal Gadot i innych aktorów z Justice League

Joss Whedon postanowił odpowiedzieć na zarzuty dotyczące nieodpowiedniego zachowania, o które oskarżył go aktor Ray Fisher. Reżyser podzielił się również swoją perspektywą na temat kontrowersyjnych słów, jakie miał kierować do Gal Gadot.

W lipcu 2020 roku Joss Whedon stanął w ogniu kontrowersji dotyczących jego nieodpowiedniego zachowania, które zdaniem pewnych osób przejawiał w trakcie realizacji filmów. Ray Fisher, czyli aktor wcielający się w postać Cyborga w Justice League, oskarżył reżysera o rażące nadużycia i nieprofesjonalne zachowanie, co spowodowało serię kolejnych zarzutów ze strony aktorskiej społeczności.

Na oficjalne stanowisko Whedona w tej sprawie przyszło nam trochę poczekać, lecz za sprawą obszernego artykułu (via Vulture) reżyser miał okazję przedstawić swoją wersję zdarzeń.

Filmowiec w odpowiedzi na zarzuty Ray’a Fishera, który oskarżył go nie tylko o znaczną redukcję roli Cyborga w Justice League, lecz również o rozjaśnienie jego cery, powiedział, że zwiększenie jasności filmu było częścią postprodukcji i dotyczyło wszystkich aktorów.

Jeśli zaś chodzi o ograniczenie scen z postacią Fishera, Whedon stwierdził, że przedyskutował te zmiany z aktorem, a wprowadził je, ponieważ ta linia fabularna jego zdaniem nie miała wiele sensu. Co więcej, czuł, że pod względem aktorskim nie wypadała ona zbyt dobrze. Jak to ujął w artykule, odnosząc się do zachowania aktora:

Mamy tu do czynienia ze złą wolą – mówimy o kimś, kto jest nieżyczliwy, zarazem będąc niezbyt dobrym aktorem.

Odnosząc się do komentarzy Gal Gadot, która stwierdziła, że reżyser “groził” jej karierze, Whedon odrzekł, że zaszło nieporozumienie, wynikające z używanego przez niego kwiecistego słownictwa.

Jak powiedział w wywiadzie - wszystko zaczęło się od sceny, którą Gadot chciała usunąć z filmu, natomiast on obstawał przy jej pozostawieniu. Żart, że aktorka musiałaby przywiązać Whedona do torów kolejowych, ponieważ scenę będzie można usunąć “po jego trupie”, najwyraźniej został odebrany jako groźba skierowana w jej stronę. A przynajmniej tak twierdzi reżyser.

Niedługo później [po żartobliwym komentarzu - dop. red.] usłyszałem, że powiedziałem coś o jej zwłokach i przywiązywaniu jej do trakcji kolejowej. Angielski nie jest jej głównym językiem, a ja bywam irytująco kwiecisty, jeśli chodzi o sposób w jaki mówię. Nie grożę ludziom. Kto normalny robi coś takiego?

Warto dodać, że Gal Gadot nie zgadza się z wersją wydarzeń Whedona, mówiąc, że to nie kwestia kwiecistości języka i zrozumiała wszystko doskonale.

Niewykluczone, że w niedalekiej przyszłości zobaczymy rozwój sytuacji. Biorąc pod uwagę, że większość aktorów dalej obstaje przy swoich oskarżeniach, a Joss Whedon nie uważa się za winnego, tarcia na tej linii mogą utrzymać się jeszcze przez długi czas.

kalendarz wiadomości
2022
styczeń
Nie Pon Wto Śro Czw Pią Sob
            1

2

3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31          
Filmomaniak.pl

Codzienne newsy o filmach i serialach.