Obi-Wan Kenobi to jedna z ulubionych produkcji Star Wars George’a Lucasa. „Kupił cały koncept i był w 100% wspierający”

George Lucas darzy postać Obi-Wana Kenobiego szczególną sympatią, a skupiony na tym bohaterze serial należy do jego ulubionych widowisk budujących uniwersum Gwiezdnych wojen.

news
Pamela Jakiel 13 maja 2024
2
Źrodło fot. Obi-Wan Kenobi, Deborah Chow, Disney, 2022
i

Obi-Wan Kenobi to serial, który skupia się na tytułowym bohaterze portretowanym przez Ewana McGregora. Aktor nie ukrywa, że rola mistrza Jedi jest jedną z jego ulubionych, i długo miał nadzieję na drugi sezon. Wygląda jednak na to, że nie tylko Szkot przepada za serialem Disneya. Jak się okazuje, seria jest także jedną z ulubionych gwiezdnowojennych produkcji George’a Lucasa.

Choć od czasu sprzedaży Lucasfilmu Disneyowi twórca Star Wars na ogół nie angażuje się już w nowe projekty rozwijające uniwersum, to wciąż śledzi to, co dzieje się z zapoczątkowaną przez niego franczyzą. W opublikowanym niedawno podcaście Full Of Sith Pablo Hidalgo, dyrektor kreatywny Lucasfilmu, wyjawił, że George'owi Lucasowi serial Obi-Wan Kenobi bardzo przypadł do gustu.

Rozmawialiśmy z George’em Lucasem na temat tego, co myśli, i kupił cały ten koncept, był w 100% wspierający. I słyszałem, że to jedna z jego ulubionych rzeczy, jaka wchodzi w skład Gwiezdnych wojen.

Hidalgo rozwinął swoją wypowiedź, tłumacząc, co takiego podobało się Lucasowi w Obi-Wanie Kenobim.

Odnalazł tam wiele tego, co sam zrobił w prequelach, przeniesione i uhonorowane w sposób, jaki go zaskoczył.

Przypomnijmy, że fabuła Obi-Wana Kenobiego przybliża widzom losy tytułowego bohatera po tym, jak zdał sobie sprawę, co stało się z Anakinem Skywalkerem i jaka jego samego była w tym rola. Serial kontynuuje więc historię stworzoną przez George’a Lucasa. Warto dodać, iż niedawno – dzięki Ewanowi McGregorowi – dowiedzieliśmy się, że produkcja skupiona na mistrzu Jedi mogła być jeszcze mroczniejsza i brutalniejsza.

Serial Obi-Wan Kenobi znajdziecie na Disney+.

Ten materiał nie jest artykułem sponsorowanym. Jego treść jest autorska i powstała bez wpływów z zewnątrz. Część odnośników w materiale to linki afiliacyjne. Klikając w nie, nie ponosisz żadnych dodatkowych kosztów, a jednocześnie wspierasz pracę naszej redakcji. Dziękujemy!

POWIĄZANE TEMATY: George Lucas Obi-Wan Kenobi

Pamela Jakiel

Pamela Jakiel

Filmoznawczyni, absolwentka MISH Uniwersytetu Jagiellońskiego. Jej praca magisterska dotyczyła nowej duchowości w kinie współczesnym. Redaktorka serwisu Filmomaniak od kwietnia 2023 roku, wspiera redaktora prowadzącego i szefową wszystkich newsmanów. Wcześniej pisała do naEkranie. Jeśli po raz setny nie ogląda Dziewiątych wrót, to po raz pierwszy czyta książki Therese Bohman i Donny Tartt. Woli gnozę od grozy, dramaty od horrorów, Junga od Freuda. W muzeach tropi obrazy symbolistów. Biega długie dystanse, jeszcze dłuższe pokonuje gravelem. Uwielbia jamniki.