Nowe wieści o serialu Harry Potter nie napawają optymizmem

Fani Harry’ego Pottera mogą przygotować się na nową adaptację przygód czarodzieja. Jednak producent zdradził, że prace nad zapowiadanym od miesięcy serialem nadal pozostają na wczesnym etapie rozwoju.

fantasy
Weronika Morozewicz 19 września 2023
4
Źrodło fot. Harry Potter i Insygnia Śmierci: Część I, David Yates, Warner Bros., 2010
i

Warner Bros. Discovery w kwietniu tego roku przekazało dobre wieści fanom uniwersum Harry’ego Pottera. Studio oficjalnie zapowiedziało powstanie pierwszego w historii serialu o przygodach młodego czarodzieja. Produkcja ma pojawić się w bibliotece platformy Max (w Polsce obecnie HBO Max). Na miejscu producenta wykonawczego zobaczymy Davida Heymana, który z kinowym Harrym Potterem był związany przez wszystkie osiem części serii.

Choć filmowe uniwersum odniosło wielki sukces, widzowie nieraz krytykowali je za pominięcie pewnych wątków fabularnych. Podobne ograniczenia dotyczące czasu ekranowego mogą prawdopodobnie nie powtórzyć się przy produkcji, która powstanie na potrzeby telewizji. Zapewnił o tym sam prezes i dyrektor generalny HBO, Casey Bloys, którego zdaniem nadchodzący projekt będzie wierną adaptacją książek J.K. Rowling.

Wczesny etap produkcji

Każdy sezon serialu tym samym ma zgłębić jedną z siedmiu kultowych powieści autorki. Mimo to dalsze informacje na temat nadchodzącej serii od Max Original nie okazują się równie pozytywne. W niedawnym wywiadzie Heyman przyznał, że przez ostatnie kilka miesięcy niewiele się zmieniło, ponieważ projekt nadal pozostaje we wczesnej fazie rozwoju.

To dopiero wczesny etap. Nie zatrudniliśmy nawet scenarzysty, który zacząłby pisać. Trochę na to za wcześnie. Miejmy jednak nadzieję, że będzie to coś wyjątkowego, co da nam możliwość bliższego spojrzenia na książki i cieszenia się serialem, który bardziej je zgłębi.

Planowany serial od Max Original byłby pierwszą produkcją skupiającą się na losach czarodzieja od premiery ostatniego filmu z serii z Danielem Radcliffe’em w roli głównej z 2011 roku. Fani muszą jednak uzbroić się w cierpliwość, gdyż nadchodzący reboot wciąż nie ma oficjalnej daty premiery.

Obecnie wszystkie części Harry’ego Pottera są dostępne na platformie HBO Max.

Ten materiał nie jest artykułem sponsorowanym. Jego treść jest autorska i powstała bez wpływów z zewnątrz. Część odnośników w materiale to linki afiliacyjne. Klikając w nie, nie ponosisz żadnych dodatkowych kosztów, a jednocześnie wspierasz pracę naszej redakcji. Dziękujemy!

Autor: Weronika Morozewicz

Civil War - gdzie obejrzeć w streamingu?

Civil War - gdzie obejrzeć w streamingu?

Maxton Hall - gdzie obejrzeć ekranizację bestsellerowych powieści dla nastolatków?

Maxton Hall - gdzie obejrzeć ekranizację bestsellerowych powieści dla nastolatków?

Ród smoka - ile będzie łącznie sezonów serialu HBO?

Ród smoka - ile będzie łącznie sezonów serialu HBO?

Ile odcinków ma 2. sezon Rodu smoka i kiedy pojawią się kolejne epizody?

Ile odcinków ma 2. sezon Rodu smoka i kiedy pojawią się kolejne epizody?

Kim jest Ulf White, bękart Targaryenów z Rodu smoka?

Kim jest Ulf White, bękart Targaryenów z Rodu smoka?