Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon Disney+ TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 31 maja 2022, 14:01

Netflix zamknięty w Rosji

Zarówno aplikacja, jak i strona internetowa Netflixa, przestały działać na terenie Rosji. Oznacza to, że streamingowy gigant podjął decyzję o wycofaniu się z kraju agresora – poinformował w poniedziałek portal Ukrinform.

Źródło: Pixabay/@afra32

Jak poinformował serwis Ukrainform powołujący się na ministra kultury i polityki informacyjnej, Ołeksandra Tkaczenkę, platforma amerykańskiego giganta postanowiła, że w związku z napaścią Rosji na Ukrainę, wycofa swoje usługi na terenie Rosji.

{cytat} Netflix ostatecznie wycofał się z rosyjskiego rynku. W chwili obecnej na terytorium Rosji nie działa ani strona Netflixa, ani aplikacja. To doba nowina, na którą wszyscy czekaliśmy. Dziękujemy za solidarność z Ukrainą i poparcie. Mam nadzieję, że po zwycięstwie nasza współpraca będzie się rozszerzać – brzmiał wpis Tkaczenki na Telegramie.{/cytaty}

Netflix zamknięty w Rosji - ilustracja #1
Tkachenko.UA/Telegram

Minister Tkaczenko dodał również, że sankcji nigdy za wiele i wezwał te firmy, które nie opuściły jeszcze Rosji, by zrobiły to jak najszybciej.

Co ciekawe, w marcu informowaliśmy, że Netflix postanowił wstrzymać realizację wszystkich swoich projektów w Rosji. Jak się jednak okazało, w związku z nieprzerwaną napaścią, jaką prowadzi ten kraj, platforma streamingowa postanowiła podjąć bardziej radykalne kroki.

Przy okazji warto nadmienić, że Netflix nie jest pierwszą korporacją medialną, która podjęła tak zdecydowane działania. Jak wspomniał w marcu tego roku serwis Variety, Amazon i Disney również w geście sprzeciwu rosyjskiej ekspansji zawiesiły swoje usługi na terenie tegoż kraju. Portal Betanews podał wówczas, iż przedsiębiorstwo WarnerMedia, do którego należy HBO, także zdecydowało się pójść śladami wyżej wymienionych firm.

Zapraszamy Was na nasz kanał na YouTube – tvfilmy, który jest poświęcony zagadnieniom związanym z filmami i serialami. Znajdziecie tam liczne ciekawostki, fakty, historie z planu i opinie.

ZASTRZEŻENIE

Firma GRY-OnLine S.A. otrzymuje prowizję od wybranych sklepów, których oferty prezentowane są powyżej. Dołożyliśmy jednak wszelkich starań, żeby wybrać tylko ciekawe promocje – przede wszystkim chcemy publikować najlepsze oferty na sprzęt, gadżety i gry.

Kamil Kleszyk

Kamil Kleszyk

Introwertyk z powołania. Od dziecka czuł bliższy związek z humanizmem niż naukami ścisłymi. Zamiast obliczać, ile Ala ma kotów, wolał zamykać się w swoim świecie i wymyślać nowe historie ulubionego anime – Dragon Ball. Po latach nauki przyszedł czas stagnacji, którą wolał nazywać „szukaniem życiowego celu”. Wypatrując przeznaczenia w trakcie 58. seansu ukochanej Szklanej pułapki, postanowił – niczym John McCLane – zawalczyć o lepszą przyszłość. Z pomocą przyszła redakcja Gry-Online.pl, która przyjęła go pod swoje skrzydła. Jako że autor jest świeżakiem w newsroomie, nie ma jeszcze docelowej tematyki na jakiej chce się skupić (mimo że podstępny Łosiu wabi go w mroki gamingu). Możecie się zatem spodziewać od „Ponurego Żniwiarza” newsa o symulatorze rolnictwa, jak i wpływie procesu Johnnego Deppa na przyszłość Piratów z Karaibów. Jeśli kiedykolwiek usłyszycie, że granie na konsoli i oglądanie filmów do niczego nie doprowadzi – przypomnijcie sobie Kamila.

więcej

kalendarz wiadomości
2022
maj
Nie Pon Wto Śro Czw Pią Sob
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21

22

23 24 25 26 27 28

29

30 31        
Filmomaniak.pl

Codzienne newsy o filmach i serialach.