Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon Disney+ TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 13 września 2022, 12:56

autor: Kamil "grim_reaper" Kleszyk

Netflix oskarżony o deprawowanie nieletnich

Animowana produkcja Netfliksa, Park Jurajski: Obóz Kredowy, nie spodobała się węgierskim politykom. Według nich, scena pocałunku dwóch bohaterek „może być szkodliwa dla moralnego rozwoju nieletnich”.

Fot.: Park Jurajski: Obóz Kredowy, Zack Stentz, Netflix, 2020.

Nie od dziś wiadomo, że na platformie streamingowej Netflix różnorodność jest kluczową sprawą. Dlatego wiele produkcji powstających dla giganta VOD przedstawia rozmaite kultury, orientacje i tożsamości. Mimo że wielu użytkowników serwisu już się do tego przyzwyczaiło, to wciąż pojawiają się grupy, dla których owe treści są zbyt kontrowersyjne.

Jak donosi serwis Politico, w jednym z odcinków serialu animowanego Park Jurajski: Obóz Kredowy pojawiła się scena pocałunku dwóch bohaterek, co spotkało się z ostrą reakcją przedstawicieli węgierskiego rządu. Według tamtejszych polityków produkcja jest niezgodna z tzw. ustawą anty-LGBT, która zabrania promowania i przedstawiania dzieciom oraz nastolatkom tego, co określa się jako "odejście od samoidentyfikacji odpowiadającej płci przy urodzeniu, zmianę płci lub homoseksualizm".

Tym samym urzędnicy domagają się, by w serialu, który jest przeznaczony dla dzieci w wieku 7 lat i starszych, zmieniono oznaczenie progu wiekowego na powyżej 12 lat.

Ponadto węgierscy politycy zapowiedzieli, że w tej kwestii zgłoszą się do europejskiej siedziby Netflix znajdującej się w Holandii. Prawdopodobnie na zgłoszeniu się skończy. Przypomnijmy, że Węgry zostały pozwane do Trybunału Sprawiedliwości UE z powodu dyskryminującego prawa funkcjonującego w tymże kraju. Trudno się więc spodziewać, aby władze streamingowego giganta przychyliły się do homofobicznych żądań.

Karty podarunkowe do Netflixa kupisz tutaj

A co Wy myślicie o powyższej sytuacji? Dajcie znać w komentarzach.

Zapraszamy Was na nasz kanał na YouTube – tvfilmy, który jest poświęcony zagadnieniom związanym z filmami i serialami. Znajdziecie tam liczne ciekawostki, fakty, historie z planu i opinie.

ZASTRZEŻENIE

Firma GRY-OnLine S.A. otrzymuje prowizję od wybranych sklepów, których oferty prezentowane są powyżej. Dołożyliśmy jednak wszelkich starań, żeby wybrać tylko ciekawe promocje – przede wszystkim chcemy publikować najlepsze oferty na sprzęt, gadżety i gry.