Netflix ma Mocny temat dla fanów Royalsów. Gillian Anderson w zwiastunie filmu o wywiadzie, który pogrążył księcia Andrzeja

Tęsknicie za The Crown? Netflix ma dla Was filmową propozycję. Mocny temat to film o wywiadzie, który skompromitował księcia Andrzeja. Zobaczcie zwiastun.

news
Pamela Jakiel 13 lutego 2024
2
Źrodło fot. Mocny temat, Philip Martin, Netflix, 2024
i

Serial The Crown dobiegł końca, ale Netfliks przygotował dla fanów produkcji skupionej na rodzinie królewskiej równie ciekawą propozycję. Już w kwietniu na platformę zawita Mocny temat – film skupiony na niesławnym wywiadzie księcia Andrzeja. W roli dziennikarki przeprowadzającej rozmowę zobaczymy Gillian Anderson, którą we wspominanej sześciosezonowej serii widzowie podziwiali za sprawą kreacji Margaret Thatcher.

Scoop ukaże kulisy i sam przeprowadzony w 2019 roku wywiad, który doprowadził do wycofania się księcia Andrzeja z życia publicznego. Rozmowa z Emily Maitlis (w tej roli Gillian Anderson) miała na celu poprawę wizerunku syna Elżbiety II po tym, jak na jaw wyszły jego zażyłe stosunki z Jeffreyem Epsteinem, skazanym za przestępstwa seksualne. Książę Andrzej na wizji zaś tłumaczył się z oskarżeń o gwałt na Virginii Giuffre.

W wywiadzie BBC padły kłopotliwe dla księcia pytania, które doprowadziły do jego ogromnej kompromitacji i wycofania się z życia publicznego. Sam wywiad, będący gwoździem do trumny syna królowej, uważany jest za jeden z najbardziej szokujących w historii brytyjskiej telewizji.

Za reżyserię Mocnego tematu odpowiada Philip Martin, który stał za kamerą kilku odcinków The Crown. Do obsady, oprócz Gillian Anderson, należą Keeley Hawes, Billie Piper i Rufus Sewell. Poniżej znajdziecie zwiastun nadchodzącej produkcji.

Mocny temat zadebiutuje na Netfliksie 5 kwietnia 2024 roku.

Ten materiał nie jest artykułem sponsorowanym. Jego treść jest autorska i powstała bez wpływów z zewnątrz. Część odnośników w materiale to linki afiliacyjne. Klikając w nie, nie ponosisz żadnych dodatkowych kosztów, a jednocześnie wspierasz pracę naszej redakcji. Dziękujemy!

Pamela Jakiel

Pamela Jakiel

Filmoznawczyni, absolwentka MISH Uniwersytetu Jagiellońskiego. Jej praca magisterska dotyczyła nowej duchowości w kinie współczesnym. Redaktorka serwisu Filmomaniak od kwietnia 2023 roku, wspiera redaktora prowadzącego i szefową wszystkich newsmanów. Wcześniej pisała do naEkranie. Jeśli po raz setny nie ogląda Dziewiątych wrót, to po raz pierwszy czyta książki Therese Bohman i Donny Tartt. Woli gnozę od grozy, dramaty od horrorów, Junga od Freuda. W muzeach tropi obrazy symbolistów. Biega długie dystanse, jeszcze dłuższe pokonuje gravelem. Uwielbia jamniki.

Kiedy premiera Rebel Moon 2 na Netflixie?

Kiedy premiera Rebel Moon 2 na Netflixie?

Nowe zdjęcia Liama Hemswortha na nowo wzbudziły dyskusje o tym, czy aktor pasuje do roli Geralta

Nowe zdjęcia Liama Hemswortha na nowo wzbudziły dyskusje o tym, czy aktor pasuje do roli Geralta

Akademia pana Kleksa zmierza na Netflixa. Kiedy film będzie dostępny w streamingu?

Akademia pana Kleksa zmierza na Netflixa. Kiedy film będzie dostępny w streamingu?

Kiedy Wiedźmin 4 będzie na Netflixie?

Kiedy Wiedźmin 4 będzie na Netflixie?

Najlepsze komedie 2024, nasze top 10

Najlepsze komedie 2024, nasze top 10