Na taki film Metal Gear Solid poszedłbym do kina

Adaptacje gier wideo stają się coraz bardziej popularne. Jest jednak jedna, na którą z chęcią poszedłbym do kina, gdyby tylko nadarzyła się okazja.

news
27 maja 2023
3
Źrodło fot. Metal Gear Solid Delta: Snake Eater
i

Z każdym mijającym rokiem adaptacje gier wideo stają się coraz popularniejsze. Gatunek ten za sprawą takich filmów jak Sonic the Hedgehog, Super Mario Bros. czy też Pokemon: Detektyw Pikachu zyskał na znaczeniu, a twórcy z Hollywood coraz chętniej sięgają po historie oparte na grach wideo.

Nic więc dziwnego, że co kilka miesięcy pojawiają się informacje o kolejnych tytułach, które przełożone zostaną na wielki ekran. Jednym z nich ma być Metal Gear Solid, który opowie historię znaną z gier o tym samym tytule. Projekt ten od kilku lat jest jednak wielką tajemnicą, a pomimo zapewnień Oscara Isaaca, który ma wcielić się w głównego bohatera – Solida Snake’a, o trwających nad adaptacją pracach, nie wiadomo zbyt wiele na jego temat.

Gdy jednak filmowy Metal Gear Solid nareszcie doczeka się kinowej premiery, to z pewnością będę jedną z pierwszych osób, które zakupią bilet na pokaz przedpremierowy. Brak jakichkolwiek informacji na temat widowiska sprawił, że postanowiliśmy sprawdzić za pomocą Midjourney, jak film mógłby wyglądać.

Na taki film Metal Gear Solid poszedłbym do kina - ilustracja #1
Big Boss z Metal Gear Solid według Midjourney
Na taki film Metal Gear Solid poszedłbym do kina - ilustracja #2
Liquid Snake z Metal Gear Solid według Midjourney
Na taki film Metal Gear Solid poszedłbym do kina - ilustracja #3
Meryl Silverburgh z Metal Gear Solid według Midjourney
Na taki film Metal Gear Solid poszedłbym do kina - ilustracja #4
Sniper Wolf z Metal Gear Solid według Midjourney

Kilka lat temu potwierdzono, że za reżyserię Metal Gear Solid odpowiedzialny będzie Jordan Vogt-Roberts. Twórca mający na swoim koncie takie produkcje jak The Kings of Summer oraz Kong: Wyspa Czaszki otrzymał swego czasu błogosławieństwo od Hideo Kojimy, czyli twórcy wirtualnego pierwowzoru.

Za scenariusz ma odpowiadać Derek Connolly, który współtworzył historie opowiedziane między innymi w Kongu: Wyspie Czaszki i wszystkich częściach najnowszej trylogii Jurassic World. Od czasu potwierdzenia angażu minęło jednak kilka lat i nie wiadomo, czy producenci odpowiedzialni za filmową adaptację Metal Gear Solid nie zdecydowali się na zmianę na obydwu stanowiskach.

Na taki film Metal Gear Solid poszedłbym do kina - ilustracja #5
Solid Snake z Metal Gear Solid według Midjourney
Na taki film Metal Gear Solid poszedłbym do kina - ilustracja #6
Revolver Ocelot z Metal Gear Solid według Midjourney
Na taki film Metal Gear Solid poszedłbym do kina - ilustracja #7
Psycho Mantis z Metal Gear Solid według Midjourney

Na razie nie wiadomo, o czym opowie filmowa adaptacja popularnej serii, która za sprawą Metal Gear Solid Delta: Snake Eater powróci na ekrany komputerów i konsol na całym świecie. Można się jednak spodziewać, że twórcy zdecydują się na utrzymanie ducha gier. Widzowie nie powinni więc liczyć na zbyt dużą dawkę akcji, a bardziej na działania głównego bohatera w cieniu.

Na taki film Metal Gear Solid poszedłbym do kina - ilustracja #8
Metal Gear z Metal Gear Solid według Midjourney
Na taki film Metal Gear Solid poszedłbym do kina - ilustracja #9
Siły Specjalne Następnej Generacji z Metal Gear Solid według Midjourney

Wszak to właśnie skradanie się i cicha eliminacja przeciwników są znakami rozpoznawczymi Solida Snake’a.

Jeśli jednak twórcy planują stworzyć serię filmów, to najlepszym pomysłem byłoby możliwie jak najwierniejsze odwzorowanie wirtualnych przygód głównego bohatera. Historie zaprezentowane na przestrzeni serii idealnie nadają się do pokazania na wielkim ekranie.

Na taki film Metal Gear Solid poszedłbym do kina - ilustracja #10
Plakat filmu Metal Gear Solid według Midjourney

Na tę chwilę pozostaje cierpliwie czekać na kolejne oficjalne informacje na temat filmu Metal Gear Solid. Co jak co, ale gra zdecydowanie zasługuje na udaną adaptację.

Marcin "Nicek" Nic

Marcin "Nicek" Nic

Przygodę z pisaniem zaczął na nieistniejącym już Mobilnym Świecie. Następnie tułał się po różnych serwisach technologicznych. Chociaż nie jest typowym graczem, a na jego komputerze znajduje się tylko Football Manager, w zeszłym roku wylądował w GOL-u. Nie ma dnia, w którym nie oglądałby recenzji nowych smartfonów, dlatego początkowo pisał o wszelkiego rodzaju technologii. Z czasem jednak przeniósł swoje zainteresowania bardziej w kierunku kinematografii. Przez większą część roku chodzi niewyspany, w związku z zarywaniem nocek na oglądaniu meczów NBA. Nadal jednak uważa, że Michael Jordan jest lepszy od LeBrona Jamesa, a koszykówka z lat 90-tych była przyjemniejsza dla oka.

Chciałbym, aby serialowy Fallout w pełni oddał ducha postapokaliptycznej przygody

Chciałbym, aby serialowy Fallout w pełni oddał ducha postapokaliptycznej przygody

Gwiazda Tomb Raider zabiera głos w sprawie sequela

Gwiazda Tomb Raider zabiera głos w sprawie sequela

Filmowy Super Mario dostarcza zabawy nie tylko dzieciom

Filmowy Super Mario dostarcza zabawy nie tylko dzieciom

Henry Cavill to idealny wybór na Arthasa do filmu Warcraft 2

Henry Cavill to idealny wybór na Arthasa do filmu Warcraft 2

„Przeciętny odcinek Xeny jest lepszy” od tej porażki z 2000 roku, o której wielu zapomniało

„Przeciętny odcinek Xeny jest lepszy” od tej porażki z 2000 roku, o której wielu zapomniało