Mortal Kombat - gdzie obejrzeć? Oto co wiadomo na temat dostępności w Polsce

Mortal Kombat już niedługo będzie miał swoją oficjalną światową premierę, ale kiedy i gdzie będzie można obejrzeć film na terenie Polski? Tego dowiecie się w tym artykule.

news
Karol Laska 14 kwietnia 2021
14
PREMIERA MORTAL KOMBAT W POLSCE:
  1. po ponownym otwarciu lokalnych multipleksów – termin nieznany
  2. w serwisie HBO GO z kilkumiesięcznym opóźnieniem;
  3. w serwisie HBO Max od 23 kwietnia.

Od 23 kwietnia 2021 roku na świecie będzie można oglądać film pod tytułem Mortal Kombat – najnowszą ekranizację znanej serii bijatyk. Niestety, trudno o dostęp do produkcji na terenie Polski ze względu na pandemiczne obostrzenia oraz brak dostępu do platformy streamingowej, na której się pojawi. Kiedy, jak i gdzie obejrzeć dzieło Simona McQuoida? Oto nasze przewidywania i instrukcje.

Po pierwsze, musimy czekać na otwarcie kin w naszym kraju. Co prawda nie wiemy, kiedy rząd zdecyduje się na takich ruch, a nawet jeśli się to niedługo stanie, to najpewniej takowa decyzja będzie dotyczyła jedynie kin studyjnych, gdyż multipleksy będą chciały zapewne jeszcze trochę poczekać, aby upewnić się, że nie zostaną znowu zamknięte, co wygenerowałby nieodwracalne straty finansowe. Możemy być jednak pewni, że najwięksi giganci pokroju Cinema City, Heliosa czy Multikina z pewnością uwzględnią Mortal Kombat w swoim repertuarze.

Po drugie, film będzie dostępny od dnia swojej oficjalnej premiery na platformie HBO Max. Problem w tym, że ta nie funkcjonuje na terenie naszego kraju (ma się to zmienić w dalszej części 2021 roku). Jeżeli więc nie mieszkacie za granicą, to obejrzenie dzieła za pośrednictwem tego serwisu nie jest za bardzo możliwe.

Po trzecie, możemy po cichu liczyć na to, że Mortal Kombat pojawi się za jakiś czas w HBO GO, jednak będziemy musieli na takową opóźnioną lokalną premierę trochę poczekać. Wystarczy spojrzeć na przykład innego filmu wytwórni Warner Bros., czyli Wonder Woman 1984. Ta zadebiutowała na świecie 25 grudnia 2020 roku, a w Polsce, na platformie HBO GO, ukazała się dopero 1 kwietnia. Mówimy tu więc o ponad 3 miesiącach różnicy.

Być może nie są to wieści optymistyczne, jak i specjalnie odkrywcze, ale mamy nadzieję, że rozjaśniliśmy całą sytuację choć części z Was. Silnie zachęcamy do tego, aby wykazać się cierpliwością i zapewnić sobie legalny dostęp do filmu Mortal Kombat z pominięciem wszelkich wątpliwych od strony prawnej źródeł.

  1. Reżyser Mortal Kombat wyjaśnia kwestię linii czasowych
  2. Producent Mortal Kombat chwali się wyjątkowymi scenami walki

Karol Laska

Karol Laska

Swoją żurnalistyczną przygodę rozpoczął na osobistym blogu, którego nazwy już nie warto przytaczać. Następnie interpretował irańskie dramaty i Jokera, pisząc dla świętej pamięci Fali Kina. Dziennikarskie kompetencje uzasadnia ukończeniem filmoznawstwa na UJ, ale pracę dyplomową napisał stricte groznawczą. W GOL-u działa od marca 2020 roku, na początku skrobał na potęgę o kinematografii, następnie wbił do newsroomu, a w pewnym momencie stał się człowiekiem od wszystkiego. Aktualnie redaguje i tworzy treści w dziale publicystyki. Od lat męczy najdziwniejsze „indyki” i ogląda arthouse’owe filmy – ubóstwia surrealizm i postmodernizm. Docenia siłę absurdu. Pewnie dlatego zdecydował się przez 2 lata biegać na B-klasowych boiskach jako sędzia piłkarski (z marnym skutkiem). Przesadnie filozofuje, więc uważajcie na jego teksty.

Czy Furiosa jest odpowiednia dla dzieci? Kategoria wiekowa filmu z Sagi Mad Max

Czy Furiosa jest odpowiednia dla dzieci? Kategoria wiekowa filmu z Sagi Mad Max

Czy w filmie Furiosa: Saga Mad Max jest scena po napisach?

Czy w filmie Furiosa: Saga Mad Max jest scena po napisach?

Czy Mów do mnie jest na Netflixie? Wiemy, gdzie obejrzeć głośny horror nakręcony przez youtuberów

Czy Mów do mnie jest na Netflixie? Wiemy, gdzie obejrzeć głośny horror nakręcony przez youtuberów

Kiedy 2. sezon The Last of Us będzie na HBO Max?

Kiedy 2. sezon The Last of Us będzie na HBO Max?

Czy powstanie 2. sezon serialu Mr. & Mrs. Smith od Amazon Prime Video?

Czy powstanie 2. sezon serialu Mr. & Mrs. Smith od Amazon Prime Video?