Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon Disney+ TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 10 sierpnia 2022, 16:25

autor: Ania Orzech

Mike Tyson chce pozwać telewizję Disneya za kradzież; padły ostre słowa

Telewizja internetowa należąca do koncernu Disneya zaprezentuje niedługo serial o Mike'u Tysonie. Pięściarzowi bardzo nie spodobał się ten pomysł i postanowił on oskarżyć Hulu o kradzież jego historii. Padły mocne słowa.

Hulu/youtube

Mike Tyson po raz kolejny skrytykował serial Mike opowiadający o życiu byłego mistrza wagi ciężkiej, który zadebiutuje 25 sierpnia na platformie Hulu i 8 sierpnia na Disney+. Tyson odciął się od produkcji już w lutym 2021 roku, gdy zapowiedziano realizację Mike'a. Aktor nazwał wówczas tytuł "nieczułym kulturowym przywłaszczeniem".

Tym razem bokser zarzucił serwisowi, że ten "ukradł historię jego życia" i podkreślił, że nie był zaangażowany w produkcję w żaden sposób, ani też nie otrzymał finansowej rekompensaty za wykorzystanie jego życia.

Tyson w ostrych słowach skomentował nadchodzący serial nawiązując między innymi do czasów niewolników.

"Polecą za to głowy"

Mike Tyson tak pisał w jednym z postów na Instagramie:

Hulu to streamingowa wersja mistrza niewolników. Nie dajcie się na to nabrać. Nie popieram ich opowieści o moim życiu. To nie rok 1822, tylko 2022. Ukradli moją historię życia i nie zapłacili za nią. Dla dyrektorów z Hulu jestem tylko cz......em, którego mogą sprzedać na aukcji.

Mike Tyson chce pozwać telewizję Disneya za kradzież; padły ostre słowa - ilustracja #1
Źródło: Instagram/miketyson

Swoją krytykę kontynuował na Twitterze, gdzie dodał:

Hulu ukradło moją historię. To Goliat, a ja jestem Dawidem. Polecą za to głowy.

Model kradzieży celebryckich życiorysów, jaki uprawia Hulu, jest skandalicznie pazerny.

Głos w tej sprawie zabrała kilka dni wcześniej showrunnerka serialu, Karen Gist, tłumacząc, że nieautoryzowana biografia pozwala twórcom na zaprezentowanie bezstronnej historii, która pozwoli postawić daną postać w obiektywnym świetle.

Hulu chciało promować swój serial podczas gali UFC

Jakiś czas temu Mike Tyson zamieścił wpis, w którym poinformował, że platforma chciała wypromować swój serial podczas ostatniej gali UFC, ale nie wyraził na to zgody prezes federacji, Dana White.

Hulu desperacko próbowało zapłacić mojemu bratu Dana'owi White'owi miliony dolarów, nie oferując mi ani jednego dolara, aby wypromować historię mojego życia. Dana odrzucił ofertę, ponieważ honoruje przyjaźń i traktowanie ludzi z godnością. Nigdy nie zapomnę tego, co zrobił dla mnie tak samo jak nigdy nie zapomnę tego, co ukradło mi Hulu.

Ośmioodcinkowy Mike opowie o dzikim, tragicznym i kontrowersyjnym życiu oraz karierze mistrza wagi ciężkiej Mike'a Tysona, czyli jednej z najbardziej polaryzujących figur świata sportu. W roli głównej wystąpi Trevante Rhodes.

Zapraszamy Was na nasz kanał na YouTubetvfilmy, który jest poświęcony zagadnieniom związanym z filmami i serialami. Znajdziecie tam liczne ciekawostki, fakty, historie z planu i opinie..