Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon Disney+ TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 5 lutego 2023, 15:45

Liam Neeson zdradza, czy wróci jeszcze do Star Wars lub DC

Liam Neeson wypowiedział się na temat swoich powrotów do wielkich uniwersów. Czy fani Gwiezdnych wojen i DC mogą spodziewać się aktora w nowych produkcjach?

Źrodło fot. Gwiezdne wojny: część I – Mroczne widmo; George Lucas; Lucasfilm; 1999; Batman: Początek; Christopher Nolan; Warner Bros. Pictures; 2005
i

Liam Neeson fanom kina jest znany z licznych produkcji, w tym serii filmów Uprowadzona, czy bożonarodzeniowej komedii romantycznej To właśnie miłość. Aktor także użyczył głosu Aslanowi – lwu z Opowieści z Narnii, a jego największą rolą, za która otrzymał nagrodę Akademii Filmowej, jest postać Oskara Schindlera w filmie Lista Schindlera.

Neeson był również częścią świata Star Wars. W 1999 roku w filmie Gwiezdne wojny: część I – Mroczne widmo mogliśmy zobaczyć go jako mistrza Jedi – Qui-Gon Jinna. Aktor również podłożył głos pod swoją postać w innych produkcjach oraz pojawił się w serialu Obi-Wan Kenobi. Na tym jego historia w tym uniwersum się zakończyła.

Disney+ kupisz tutaj

Jeden z fanów zapytał Neesona, czy pojawi się na nowych produkcjach ze świata Gwiezdnych wojen. Aktor odpowiedział na to pytanie podczas wywiadu dla Men's Health.

Nie. Gwiezdne wojny, nie. Choć bardzo je podziwiam... Jest ich teraz po prostu tak wiele. Straciłem wątek, niestety.

Podczas tego samego wywiadu inny fan był ciekaw, czy Nesson zagrałby złoczyńcę w filmie The Batman 2 Matta Reevesa. Artysta wyznał, że był już częścią tego uniwersum. W 2005 roku zagrał w filmie Nolana Batman: Początek. Odrzuca więc możliwość powrotu do DC.

Nie, robiłem to już w Batman: Początek z Christianem Bale'em. Byłem Ra's Al Ghul'em. On tak naprawdę nie był złym facetem. Próbował zreorganizować świat tak, jak trzeba.

W jednym z poprzednich artykułów pisaliśmy o planach Neesona. Irlandczyk przyznał, że myśli o zakończeniu przygody z kinem akcji. Nie kończy on jednak kariery filmowej całkowicie, a w przyszłości prawdopodobnie będziemy mogli zobaczyć go w nowych produkcjach.

Wszystkie produkcje z uniwersum Gwiezdnych wojen, w tym filmy i seriale z udziałem Neesona, są dostępne na Disney+.

Zapraszamy Was na nasz kanał na YouTube – tvfilmy, który jest poświęcony zagadnieniom związanym z filmami i serialami. Znajdziecie tam liczne ciekawostki, fakty, historie z planu i opinie.

ZASTRZEŻENIE

Firma GRY-OnLine S.A. otrzymuje prowizję od wybranych sklepów i usług, których oferty prezentowane są powyżej.

Aleksandra Wosz

Aleksandra Wosz

Swoją przygodę z pisaniem zaczęła na Filmomaniaku w grudniu 2022 roku, wcześniej pisała tylko hobbystycznie. Uwielbia wszelkie ciekawostki, więc na stronie zajmuje się newsami filmowo-serialowymi. A wszystko zaczęło się, gdy mała Ola z fascynacją podpatrywała, jak jej rodzice grają w pierwsze gry z serii Tomb Raider, czy „farmera” - znanego bardziej jako Harvest Moon. Dotarła do momentu, gdy zrozumiała, że ma szansę zasmakować milionów żyć dzięki różnym dziełom. Zapalona miłośniczka musicali, która przynajmniej raz do roku musi obejrzeć Hamiltona. Entuzjastka książek Dana Browna, serialu Biuro oraz The Umbrella Academy.

więcej