Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 7 kwietnia 2021, 14:40

autor: Ewelina Krzykała

W Kosmicznym Meczu 2 znaleziono gang z Mechanicznej pomarańczy - fani zszokowani

Kosmiczny mecz 2 z udziałem LeBrona Jamesa zbiera kolejne negatywne recenzje od fanów. Zarzucają oni twórcom, że wprowadzili do animacji gang Aleksa DeLarge'a z Mechanicznej pomarańczy.

W SKRÓCIE:
  1. Kosmiczny mecz 2 od początku wywoływał spore kontrowersje. Po wycięciu scen ze skunksem Pepé le Swądem i niemałej zmianie wizerunkowej króliczki Loli, fani zarzucają Warner Bros., że w animacji pojawiają się członkowie gangu Aleksa DeLarge'a z Mechanicznej pomarańczy.
  2. Media społecznościowe zalewa fala krytyki pod adresem twórców filmu.
  3. Producenci usunęli postać Pepé le Swąda argumentując, że scena z jego udziałem mogła być źródłem wielu kontrowersji. Podobno zwierzak miał dopuścić się w niej próby molestowania seksualnego jednej z bohaterek.

Na Kosmiczny mecz 2 bezustannie sypią się gromy. Zaczęło się od ugrzecznienia wizerunku króliczki Loli, która na rzecz poprawności politycznej straciła obfity biust i krągłe kształty. Fanom trudno było zrozumieć, czym bohaterka zasłużyła sobie na tak drastyczne zmiany. Zaraz potem przyszła kolej na Pepé le Swąda, który został całkowicie wyeliminowany z „obsady”. Twórcy argumentowali to zbyt dużą kontrowersyjnością sceny, która mogłaby zostać odebrana jako próba molestowania seksualnego.

Tuż po premierze oficjalnego zwiastuna pojawił się kolejny zarzut. Oprócz największej gwiazdy filmu LeBrona Jamesa w towarzystwie lubianych postaci z uniwersum Looney Tunes, nagle pojawiają się w nim King Kong czy Stalowy Gigant. Nie oni jednak najbardziej rozwścieczyli fanów, a członkowie gangu Aleksa DeLarge'a z Mechanicznej pomarańczy, który sieje spustoszenie i jest gorszący dla najmłodszych widzów.

Sceny z udziałem grupy wywołały oburzenie wielu fanów serii Looney Tunes. Pozbawieni skrupułów bandyci znani z obrazu Stanleya Kubricka są zwiastunem totalnego chaosu. Na Twitterze oraz w innych mediach społecznościowych rozgorzała dyskusja, w której krytykowane są posunięcia twórców. Wytyka się im, że usunęli niewygodną postać Pepé le Swąda, ale nie omieszkali zostawić butnych zbirów z Mechanicznej pomarańczy.

Skunks Pepé został wyrzucony po tym, jak dziennikarz "New York Timesa" Charles M. Blow napisał w swoim tekście, że animowany zwierzak symbolizuje kulturę gwałtu. Jeszcze zanim ukazał się artykuł, wycięto jedyną scenę z niesławnym bohaterem, w której miał on dopuszczać się molestowania seksualnego na jednej z kobiet.