Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 8 marca 2021, 14:03

autor: Karol Laska

Skunks usunięty z Kosmicznego meczu 2. Reżyser komentuje przemianę Loli

Nie tylko Króliczka Lola wzbudziła kontrowersje w ostatnim czasie wśród internautów. Twórcy Kosmicznego Meczu 2 zdecydowali się bowiem na usunięcie z filmu sceny z udziałem skunksa Pepe Le Swąda ze względu na jej ryzykowny charakter.

W SKRÓCIE:
  1. Malcolm D. Lee, reżyser Kosmicznego meczu 2 wytłumaczył, dlaczego model Króliczki Loli został ugrzeczniony – poprzedni projekt postaci uważał za nieodpowiedni dla filmu przeznaczonego dla dzieci;
  2. z produkcji usunięty został inny popularny zwierzak ze Zwariowanych Melodii, skunks Pepe Le Swąd;
  3. winę za taki stan rzeczy ponosi ponoć kontrowersyjny charakter sceny, które mógł zostać odebrany jako propagowanie molestowania seksualnego czy nawet gwałtu.

Wokół nadchodzącego Kosmicznego meczu 2 rozpętała się w ostatnich dniach prawdziwa internetowa burza i to co najmniej na kilku płaszczyznach. Wszystko zaczęło się od zmiany projektu Króliczki Loli względem jej dość zseksualizowanej wersji z oryginalnego filmu z 1996 roku. Bohaterka została nieco bardziej ugrzeczniona ze względu na jedną z głównych widowni docelowych, jaką są dzieci. Takową decyzję uzasadnił ostatnio na łamach serwisu Entertainment Weekly reżyser dzieła, Malcolm D. Lee.

Lola była bardzo zseksualizowana – tak jakby połączono Betty Boop z Jessicą Rabbit. Od samego początku nie można jej postrzegać jako poprawnej politycznie, to przecież film dla dzieci, a ona nosi taki wyzywający top. Wydawało mi się to niepotrzebne, choć wiem, że stoi za tym długa kreskówkowa historia.

Mamy rok 2021. Ważne jest to, aby odzwierciedlić autentyczność silnych i zdolnych postaci kobiecych. Lola jest najbardziej zbliżona do człowieka ze wszystkich bohaterów Zwariowanych Melodii. Nie ma marchewki, nie sepleni, nie jąka się. Dlatego też przerobiliśmy wiele rzeczy, nie tylko jej ciało. Upewniliśmy się na przykład, że szorty mają odpowiednią długość i zapewniliśmy jej kobiecość bez zbędnego uprzedmiotowienia. Poza tym oddaliśmy atletyczną sprawność króliczki, wysunęliśmy na pierwszy plan posiadane przez nią zdolności przywódcze, uczyniliśmy z niej pełnoprawną bohaterkę – Malcolm D. Lee dla Entertainment Weekly.

Jeszcze bardziej „oberwało się” innemu zwierzęciu z Looney Tunes, jakim jest skunks Pepe Le Swąd. Ten został całkowicie usunięty w fazie postprodukcji z filmu Kosmiczny mecz 2. Dlaczego? Scena z jego udziałem mogła być bowiem źródłem wielu nieprzyjemnych kontrowersji. Serwis Deadline podaje, że ów zwierzak miał dopuścić się w niej próby molestowania seksualnego jednej z kobiet, by potem zostać przez nią spławiony mocnym uderzeniem w twarz. Twórcy obawiali się, że scena ta może zostać odebrana za coś w rodzaju „propagowania gwałtu”, mogąc urazić chociażby środowiska zrzeszające ofiary przemocy domowej.

Wiemy więc, że Pepe Le Swąd nie pojawi się w filmie, a Lola trafi do niego w nieco odmienionej wersji. Zobaczymy, co przyniosą kolejne dni, bo ludzie w sieci wysuwają kolejne oskarżenia w stronę prezentacji niektórych bohaterów. Na głosy internautów odpowiedział już Gabriel Iglesias, użyczający głosu myszy o imieniu Speedy Gonzales. Broni się z wyprzedzeniem przed cancel culture, gdyż zauważa, że meksykański gryzoń zaczyna być atakowany za uosabianie etnicznych stereotypów.

  1. Króliczka Lola ugrzeczniona w Kosmicznym meczu 2. Internet reaguje
  2. Strona internetowa Warner Bros. Pictures
kalendarz wiadomości
2021
marzec
Nie Pon Wto Śro Czw Pią Sob
  1 2 3 4 5 6

7

8 9 10 11 12

13

14

15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27

28

29 30 31      
Filmomaniak.pl

Codzienne newsy o filmach i serialach.