Kiedy Życzenie trafi na Disney Plus?

Do kin na całym świecie trafiła animacja Disneya zatytułowana Życzenie. Specjalnie dla osób, które jednak preferują seans we własnych czterech ścianach, sprawdziliśmy, kiedy produkcja wytwórnia spod szyldu Myszki Miki może trafić na platformę Disney+.

news
Kamil "grim_reaper" Kleszyk 23 listopada 2023
2
Źrodło fot. Życzenie, Chris Buck, Fawn Veerasunthorn, Walt Disney Animation Studios, 2023
i

Od 22 listopada widzowie na całym świecie mogą oglądać w kinach najnowsze dzieło Disneya, pełnometrażową animację Życzenie. Zdając sobie jednak sprawę, że aura na zewnątrz niekoniecznie zachęca do wychylania nosa z cieplutkiego domku, sprawdziliśmy, kiedy produkcja może trafić na platformę Disney+.

Niestety, jako że wytwórnia Myszki Miki nie podała jeszcze oficjalnej daty premiery animacji w serwisie (zapewne będzie ona uzależniona od frekwencji widowni na salach kinowych), musimy opierać się jedynie na podobnych doświadczeniach z przeszłości.

Sądząc po tym, kiedy na platformę trafiły Nasze Magiczne Encando i Dziwny świat, czyli animacje, które w poprzednich latach debiutowały w okolicach Święta Dziękczynienia, Życzenie powinno pojawić się w bibliotece Disney+ około 30 dni po oficjalnej premierze kinowej.

W ostatnich miesiącach dała się jednak zauważyć pewna zmiana w polityce Disneya, polegająca na wydłużeniu czasu kinowej dystrybucji swoich produkcji. Ma to najprawdopodobniej związek z tym, że przez ostatnie lata wpływy z kas (głównie z powodu pandemii koronawirusa) były niewystarczające. W efekcie wielkie tegoroczne premiery, takie jak Między nami żywiołami, Mała syrenka i Strażnicy Galaktyki 3 trafiły do serwisu streamingowego po około trzech miesiącach od debiutu.

Niemniej jednak biorąc pod uwagę zbliżający się okres świąteczny i niezbyt przychylne opinie recenzentów na temat Życzenia (w serwisie Rotten Tomatoes animację pozytywnie oceniło tylko 47% krytyków), powinniśmy się skłaniać ku tej bardziej optymistycznej dla miłośników domowych seansów opcji.

Życzenie – fabuła

Animacja opowiada o 17-letniej Ashy, mieszkance Rosas, miejsca znanego jako królestwo życzeń. Przybywają do niego ludzie ze wszystkich stron świata, aby złożyć życzenia magicznemu władcy, który ma moc spełnienia ich najskrytszych pragnień. Pewnego dnia Rosas wypowiada prośbę tak potężną, że odpowiada na nią kosmiczna siła – mała kula nieograniczonej energii zwana Gwiazdą. Wraz z Ashą i sympatycznym kozłem Valentino stawiają czoła potężnemu królowi Magnifico, aby ocalić swoją społeczność i udowodnić, że kiedy wola jednego odważnego człowieka łączy się z magią gwiazd, mogą wydarzyć się cudowne rzeczy.

Poniżej możecie obejrzeć zwiastun animacji Życzenie.

Ten materiał nie jest artykułem sponsorowanym. Jego treść jest autorska i powstała bez wpływów z zewnątrz. Część odnośników w materiale to linki afiliacyjne. Klikając w nie, nie ponosisz żadnych dodatkowych kosztów, a jednocześnie wspierasz pracę naszej redakcji. Dziękujemy!

Kamil "grim_reaper" Kleszyk

Kamil "grim_reaper" Kleszyk

Na łamach GRYOnline.pl ima się różnorodnych tematyk. Możecie się zatem spodziewać od niego zarówno newsa o symulatorze rolnictwa, jak i tekstu o wpływie procesu Johnnego Deppa na przyszłość Piratów z Karaibów. Introwertyk z powołania. Od dziecka czuł bliższy związek z humanizmem niż naukami ścisłymi. Gdy po latach nauki przyszedł czas stagnacji, wolał nazywać to „szukaniem życiowego celu”. W końcu postanowił zawalczyć o lepszą przyszłość, co zaprowadziło go do miejsca, w którym jest dzisiaj.

Gdzie kręcono serial Shogun? Oto filmowe lokacje

Gdzie kręcono serial Shogun? Oto filmowe lokacje

Gdzie obejrzeć serial Shogun i kiedy pojawią się kolejne odcinki?

Gdzie obejrzeć serial Shogun i kiedy pojawią się kolejne odcinki?

Spryciarz na Disney Plus to świetnie oceniany serial przygodowy, który zna za mało osób. Oto historia kieszonkowca z Olivera Twista

Spryciarz na Disney Plus to świetnie oceniany serial przygodowy, który zna za mało osób. Oto historia kieszonkowca z Olivera Twista

Gdzie obejrzeć anime Ishura i kiedy pojawią się kolejne odcinki?

Gdzie obejrzeć anime Ishura i kiedy pojawią się kolejne odcinki?

Co obejrzeć na Netflix, HBO Max i Disney Plus w weekend 2-4 lutego 2024 roku

Co obejrzeć na Netflix, HBO Max i Disney Plus w weekend 2-4 lutego 2024 roku