Kiedy i jak będzie kontynuowany 2. sezon Gry o tron: Rodu smoka?

Ród smoka okazał się udanym spin-offem Gry o tron. Kiedy możemy spodziewać się drugiego sezonu tego serialu i na czym skupi się nadchodząca odsłona?

fantasy
Pamela Jakiel 6 lutego 2024
3
Źrodło fot. Ród smoka, Ryan Condal, HBO, 2022
i

Fani Gry o tron z pewnością poczuli ulgę, kiedy okazało się, że spin-off ich ulubionego serialu również prezentuje wysoki poziom. Dobre opinie i popularność nowej serii sprawiły, że Ród smoka dostał zielone światło na kolejny sezon. Druga odsłona zadebiutuje na HBO Max już latem 2024 roku. Dokładna data premiery nie jest co prawda jeszcze znana, ale decydenci stacji wspominali o wczesnym lecie. Portretujący Daemona Matt Smith sugerował natomiast, iż nowe odcinki mogą zadebiutować w sierpniu.

Choć pierwsza seria Rodu smoka liczyła dziesięć epizodów, to na drugą złoży się ich osiem. Czego możemy oczekiwać po fabule nadchodzącego sezonu? Widzowie będą świadkami wojny domowej o sukcesję. Przypomnijmy, że w ostatnich odcinkach, które dane nam było już zobaczyć, Rhaenyra Targaryen koronowała się na królową tuż po koronacji swego przyrodniego brata Aegona II. Stronami konfliktu będą więc zwolennicy poszczególnych władców.

Czego jeszcze możemy spodziewać się po produkcji HBO? Z pewnością nie zabraknie smoków – w nadchodzącym sezonie pojawi się aż pięć nowych stworzeń, które będą brały udział w bitwach. Pod koniec wojny domowej przy życiu zostanie jednak niewiele z nich. W drugiej serii widzowie poznają także nowych jeźdźców smoków. Przypomnijmy, że latające stworzenia mogą być prowadzone wyłącznie przez osoby o krwi Targaryenów, a więc w kolejnych odcinkach zobaczymy rekrutowanych do walki bohaterów będących bękartami z tegoż rodu. W postacie te wcielą się m.in. Tom Bennett, Kieran Bew, Clinton Liberty oraz Abubakar Salim. Zgodnie z przeciekami, nowi jeźdźcy smoków pojawią się prawdopodobnie dopiero od siódmego odcinka.

Na początku drugiej serii fani mogą natomiast spodziewać się spotkania ze Starkami, m.in. z przodkiem Neda Starka, Creganem Starkiem. Syn Rhaenyry będzie usiłował przeciągnąć tego bohatera na stronę swojej matki. Wiemy też, że w nadchodzącym sezonie zobaczymy bardzo przerażającą scenę, która może przebić nawet Krwawe gody. Zabójcy Blood i Cheese będą bowiem mieli zadanie zemszczenia się na córce królowej Alicent, Helaenie.

Przygoda widzów w serialem nie zakończy się jednak wraz z końcem drugiego sezonu Rodu smoka. Przypomnijmy, że zapowiedziano już dwie kolejne odsłony produkcji HBO. Jest więc na co czekać.

Pamela Jakiel

Pamela Jakiel

Filmoznawczyni, absolwentka MISH Uniwersytetu Jagiellońskiego. Jej praca magisterska dotyczyła nowej duchowości w kinie współczesnym. Redaktorka serwisu Filmomaniak od kwietnia 2023 roku, wspiera redaktora prowadzącego i szefową wszystkich newsmanów. Wcześniej pisała do naEkranie. Jeśli po raz setny nie ogląda Dziewiątych wrót, to po raz pierwszy czyta książki Therese Bohman i Donny Tartt. Woli gnozę od grozy, dramaty od horrorów, Junga od Freuda. W muzeach tropi obrazy symbolistów. Biega długie dystanse, jeszcze dłuższe pokonuje gravelem. Uwielbia jamniki.

Gdzie obejrzeć aktorski film Avatar: The Last Airbender?

Gdzie obejrzeć aktorski film Avatar: The Last Airbender?

Oto, kiedy premiera i ile jest odcinków Avatar: The Last Airbender Netflixa

Oto, kiedy premiera i ile jest odcinków Avatar: The Last Airbender Netflixa

Wszystko, co trzeba wiedzieć o obsadzie i postaciach z Avatar: The Last Airbender Netflixa

Wszystko, co trzeba wiedzieć o obsadzie i postaciach z Avatar: The Last Airbender Netflixa

Emilia Clarke próbowała nas ostrzec przed 8. sezonem Gry o tron, ale nikt jej nie słuchał

Emilia Clarke próbowała nas ostrzec przed 8. sezonem Gry o tron, ale nikt jej nie słuchał

Gdzie obejrzeć anime Ishura i kiedy pojawią się kolejne odcinki?

Gdzie obejrzeć anime Ishura i kiedy pojawią się kolejne odcinki?