Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 24 listopada 2021, 14:30

autor: Edyta Jastrzębska

Keanu Reeves zdradza, jak może wyglądać scena otwierająca film John Wick 4

Keanu Reeves spotkał się z dziennikarzem magazynu Esquire, żeby porozmawiać o Matrixie Zmartwychwstaniach. Przy okazji opowiedział również o filmie, nad którym ówcześnie pracował – Johnie Wicku 4.

Prace nad filmem John Wick 4 wciąż trwają, a zatem jeszcze wiele dni dzieli nas od premiery, która zaplanowana jest na końcówkę maja. Obecnie niewiele wiadomo na temat samej fabuły, jednak potencjalny podtytuł, o którym niedawno pisaliśmy, sugeruje, że obraz może nawiązywać w jakiś sposób do praktycznego i duchowego przewodnika dla wojownika, składającego się z przemyśleń samuraja Tsunetomo Yamamoto na temat kodeksu bushido. W ostatnim wywiadzie z Esquire Keanu Reeves powiedział coś więcej na temat tego, co będziemy mogli zobaczyć w filmie, a dokładniej w otwierającej scenie, która wymagała od niego treningów z instruktorem jazdy konnej.

Jest scena – miejmy nadzieję, odpukać w niemalowane drewno – w Johnie Wicku 4, otwierająca scena. John Wick wraca na pustynię na koniu. Mam nadzieję, że będę w stanie galopować i biegać.

W dalszej części filmu możemy spodziewać się, że John Wick zmierzy się z przestępczym półświatkiem w Niemczech, Francji i Japonii, a także wróci do Stanów Zjednoczonych, a dokładniej do Nowego Jorku.

Za kamerą – podobnie jak w przypadku poprzednich części – stanął Chad Stahelski, natomiast w przypadku scenarzysty nastąpiła zmiana. Derek Kolstad, który napisał scenariusze do trzech poprzednich części, nie bierze udziału w pracach nad Johnem Wickiem 4. Najnowsza część została napisana przez Shaya Hattena i Michaela Fincha.

W obsadzie, poza Reevesem, znajdują się: Laurence Fishburne, Ian McShane, Lance Reddick, Donnie Yen, Shamier Anderson, Bill Skarsgard, Hiroyuki Sanada, Scott Adkins i Clancy Brown.

Premiera filmu John Wick 4 odbędzie się 27 maja 2022 roku.