Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 19 października 2021, 13:35

autor: Ignacy Kruk

Mel Gibson zagra w Continental - serialowym prequelu Johna Wicka

O skupiającym się na tajemniczej sieci hoteli spin-offie Johna Wicka nie wiadomo zbyt wiele. Dowiedzieliśmy sie jednak, że do obsady produkcji dołączył Mel Gibson.

Od swojej premiery w 2014 roku marka John Wick nie zawodzi. Po trzech entuzjastycznie przyjętych częściach głównego cyklu przyszedł czas na serialowy spin-off – Continental. Produkcja opowie historię młodego Winstona Scotta, którego celem będzie przejęcie tytułowej sieci hoteli dla płatnych zabójców. Wydarzenia w serialu rozegrają się w Nowym Jorku w latach 70.

Szczegóły produkcji nie zostały jeszcze ujawinione, lecz dowiedzieliśmy się (via Deadline), że obsada serialu została wzbogacona o Mela Gibsona. Aktor zagra rolę niejakiego Cormaca; o samej postaci nie wiadomo jednak nic konkretnego.

Trzyczęściowa seria ma składać się z 90-minutowych odcinków, a budżet każdego z nich wyniesie ok. 20 mln dol. Dla porównania podobna suma została wydana na pierwszego Johna Wicka.

Producentami serii są Greg Coolidge (Ride Along) i Kirk Ward (Wayne), a do producentów wykonawczych projektu należą twórcy oryginalnych filmów, m.in. scenarzysta Derek Kolstad i reżyser Chad Stahelski.

Podsumowując, dostaniemy prawie pięć godzin produkcji utrzymanej w duchu filmów o Johnie Wicku z niczego sobie budżetem, nie wspominając o udziale Mela Gibsona.

Pełna obsada i data premiery serialu nie zostały jeszcze ujawnione.