Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon Disney+ TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 26 maja 2022, 15:40

Hugh Jackman czuł się samotny, grając Wolverine'a w pierwszych X-Men

Rola Wolverine’a była początkiem wielkiej kariery Hugh Jackmana w Hollywood. Australijski aktor opowiedział, co czuł podczas kręcenia pierwszych X-Menów.

Źródło: YouTube

Przed otrzymaniem roli w pierwszym filmie o mutantach znanych z kart komiksów Marvela, Hugh Jackman był głównie rozpoznawany w Australii i to jako aktor teatralny. Z tego też powodu gwiazdor początkowo czuł się bardzo osamotniony na planie filmu. Jak tłumaczył podczas wywiadu dla New York Timesa (via Screen Rant), było to przede wszystkim związane z faktem, że praca na planie filmu różniła się od tej w teatrze.

Kiedy kręciłem pierwszą część X-Men czułem się dość samotny. Był to mój pierwszy, wielki amerykański film. Zajmowałem się głównie teatrem, więc czułem, że coś tu nie gra. W pewnym momencie zdałem sobie sprawę, że praca nad filmem jest bardziej indywidualna. Niezmiernie mnie to zasmuciło, ponieważ w przypadku teatru ta zespołowość jest niezwykle ważna. Musi być to poczucie jedności, bo inaczej teatr umiera.

Sukces pierwszej części X-Men spowodował, że Hugh Jackman zaczął pojawiać się na deskach Broadwayu. Gwiazdor wystąpił między innymi w takich sztukach, jak Chłopiec z krainy Oz, A Steady Rain czy też The Music Man.

Po zakończeniu swojej przygody jako Wolverine, Hugh Jackman nadal pozostaje jednym z najpopularniejszych aktorów w Hollywood. Jeszcze w tym roku zobaczymy go między innymi w filmie The Son.

Zapraszamy Was na nasz kanał na YouTube – tvfilmy, który jest poświęcony zagadnieniom związanym z filmami i serialami. Znajdziecie tam liczne ciekawostki, fakty, historie z planu i opinie.

kalendarz wiadomości
2022
maj
Nie Pon Wto Śro Czw Pią Sob
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21

22

23 24 25 26 27 28

29

30 31        
Filmomaniak.pl

Codzienne newsy o filmach i serialach.