Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon Disney+ TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 8 października 2022, 10:46

Hokus Pokus 2 jest zagrożeniem według amerykańskiej matki: „Ściągniesz piekło na swoje dzieci i dom”

Wygląda na to, że z pozoru niewinny sequel familijnej produkcji, Hokus Pokus, jest bardziej niebezpieczny, niż może się wydawać. Według pewnej amerykańskiej matki filmowe zaklęcia przedostają się przez ekrany i atakują naszych najbliższych.

Źrodło fot. Hokus Pokus 2, Anne Fletcher, Disney, 2022.
i

Aby lepiej zrozumieć całą sytuację, należy wrócić pamięcią do 1993 roku, bowiem to wtedy na ekranach kin zadebiutowała hollywoodzkie widowisko Hokus Pokus. Komedia familijna z Sarah Jessicą Parker opowiadała o siostrach Sanderson – trzech czarownicach, które po 300 latach od śmierci zostają przypadkowo powołane do życia. Ówczesna produkcja okazała się wielkim hitem, ale dopiero po 29 latach Disney zdecydował się stworzyć sequel tytułu. Okazuje się, że nie wszyscy są z tego powodu zadowoleni.

Hokus Pokus 2, czyli zło w najczystszej postaci

Jak donosi portal Variety, Jamie Gooch, matka z Teksasu, postanowiła rozpocząć krucjatę m.in. przeciwko Hokus Pokus 2. Kobieta w mediach społecznościowych zaczęła ostrzegać innych rodziców przed zgubnym wpływem produkcji Disneya na ich dzieci. Gooch najwyraźniej stwierdziła, że Internet nie jest wystarczającym źródłem przekazu, więc wystąpiła również w lokalnej telewizji, w której ogłosiła swoje poglądy.

Najgorszy scenariusz to: ściągasz piekło na swoje dzieci i swój dom. Cały film opiera się na czarownicach zbierających dzieci na krwawe ofiary. Nie oglądajcie tego filmu. Wszyscy myślą, że jest udawany i niewinny, ale oni mogą rzucać każdy rodzaj zaklęcia, jaki chcą, a wszystkie mogą trafić przez ekran telewizora do twojego domu – ogłosiła.

Być może dla Gooch ta sprawa jest jak najbardziej poważna, ale rozbawiła niektóre osoby do tego stopnia, że zaczęły parodiować kobietę. Poniżej możecie zobaczyć efekt tych żartów.

„Uważaj, co pochłaniasz”

Co ciekawe, Gooch nie ograniczyła się tylko do atakowania wspomnianego filmu, a wszystkich mediów, które wywierają na nas wpływ.

Myślę, że to wykracza poza film, wykracza poza Halloween, to rzecz całoroczna, ciągle musimy być ostrożni w tym, co pochłaniamy, co wnosimy i co wysyłamy. Wierzę, że cokolwiek pojawia się na ekranach naszych telewizorów, to zostaje zamanifestowane w prawdziwym życiu, a potem myślę: „o mój Boże, co ja pochłonęłam?” – powiedziała matka.

Warto również dodać, że zarówno ona, jak i jej rodzina nie bierze udziału w Halloween, ponieważ „nie chce wystawiać swoich dzieci na ciemność”.

Jeśli nie boicie się, że Hokus Pokus 2 rzuci zaklęcie na Wasze życie, to przypominamy, że film możecie obejrzeć na platformie Disney+.

Disney+ kupisz tutaj

Zapraszamy Was na nasz kanał na YouTube – tvfilmy, który jest poświęcony zagadnieniom związanym z filmami i serialami. Znajdziecie tam liczne ciekawostki, fakty, historie z planu i opinie.

ZASTRZEŻENIE

Firma GRY-OnLine S.A. otrzymuje prowizję od wybranych sklepów i usług, których oferty prezentowane są powyżej.

Kamil Kleszyk

Kamil Kleszyk

Introwertyk z powołania. Od dziecka czuł bliższy związek z humanizmem niż naukami ścisłymi. Zamiast obliczać, ile Ala ma kotów, wolał zamykać się w swoim świecie i wymyślać nowe historie ulubionego anime – Dragon Ball. Po latach nauki przyszedł czas stagnacji, którą wolał nazywać „szukaniem życiowego celu”. Wypatrując przeznaczenia w trakcie 58. seansu ukochanej Szklanej pułapki, postanowił – niczym John McCLane – zawalczyć o lepszą przyszłość. Z pomocą przyszła redakcja Gry-Online.pl, która przyjęła go pod swoje skrzydła. Jako że autor jest świeżakiem w newsroomie, nie ma jeszcze docelowej tematyki na jakiej chce się skupić (mimo że podstępny Łosiu wabi go w mroki gamingu). Możecie się zatem spodziewać od „Ponurego Żniwiarza” newsa o symulatorze rolnictwa, jak i wpływie procesu Johnnego Deppa na przyszłość Piratów z Karaibów. Jeśli kiedykolwiek usłyszycie, że granie na konsoli i oglądanie filmów do niczego nie doprowadzi – przypomnijcie sobie Kamila.

więcej

kalendarz wiadomości
2022
październik
Nie Pon Wto Śro Czw Pią Sob
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31          
Filmomaniak.pl

Codzienne newsy o filmach i serialach.