Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon Disney+ TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 5 sierpnia 2022, 11:10

autor: Kamil "grim_reaper" Kleszyk

HBO Max znów przejdzie poważne zmiany; połączy się z inną platformą streamingową

Wygląda na to, że serwis HBO Max, jaki znamy, również ulegnie gruntownej modernizacji. W jego miejscu powstanie nowa platforma łącząca treści HBO Max oraz Discovery+.

Materiały prasowe/ HBO Max/ Pixabay/ @Maklay62.

W ostatnich tygodniach byliśmy świadkami co najmniej kilku dziwnych decyzji związanych z wytwórnią Warner Bros. i platformą HBO Max. Anulowanie prac nad treściami oryginalnymi na terenie Europy, wyrzucenie do kosza niemal ukończonych filmów (Batgirl) czy usuwanie dostępnych wcześniej filmów Max Original z platformy – to tylko niektóre z kroków, jakie podjął nowy dyrektor generalny, David Zaslav.

HBO Max kupisz tutaj

Idzie nowe

HBO Max nie tak dawno temu zajęło miejsce HBO GO, ale jeśli zdążyliście przyzwyczaić się do nowej nazwy, to musicie przygotować się na kolejną zmianę. Okazuje się bowiem, że HBO Max w formie, jaką znamy, najprawdopodobniej nie dotrwa do 2024 roku (przynajmniej w Stanach Zjednoczonych). W jego miejsce wejdzie zupełnie nowa platforma stworzona z połączenia wspomnianego HBO Max z innym serwisem VOD – Discovery+. Rewelacje te potwierdził JB Perrette, szef departamentu globalnego streamingu w Warner Bros. Discovery.

Wprowadzając nową platformę skupimy się na rynkach, w których HBO Max jest już obecny. Serwis będzie wprowadzany sekwencyjnie począwszy od Stanów Zjednoczonych latem 2023 roku. Tego samego roku wejdziemy do Ameryki Łacińskiej. Rynki europejskie z HBO Max poczekają do początku 2024 roku. Pod koniec 2024 roku wprowadzimy go do kluczowych rynków w regionie Azji i Pacyfiku oraz nowych rynków europejskich – ogłosił Perrette (via Deadline).

Ambitne plany

Według informacji The Hollywood Reporter, podczas spotkania z inwestorami CEO Warner Bros. Discovery, David Zaslav, stwierdził, że scalenie HBO Max i Discovery+ pozwoli na jeszcze lepsze konkurowanie na rynku streamingu z innymi platformami. Oczekiwania związane z połączeniem są w firmie naprawdę duże. Władze WBD szacują, że nowa usługa może zdobyć 130 milionów abonentów do 2025 roku (na dzień dzisiejszy są ich 92 miliony).

Nazwa nowego serwisu nie została jeszcze ujawniona, ale najpewniej poznamy ją jeszcze przed latem 2023 roku.

Zapraszamy Was na nasz kanał na YouTube – tvfilmy, który jest poświęcony zagadnieniom związanym z filmami i serialami. Znajdziecie tam liczne ciekawostki, fakty, historie z planu i opinie.

ZASTRZEŻENIE

Firma GRY-OnLine S.A. otrzymuje prowizję od wybranych sklepów, których oferty prezentowane są powyżej. Dołożyliśmy jednak wszelkich starań, żeby wybrać tylko ciekawe promocje – przede wszystkim chcemy publikować najlepsze oferty na sprzęt, gadżety i gry.