Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon Disney+ TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 4 listopada 2022, 20:00

HBO Max szybciej połączy się z Discovery+ i będzie droższe

Nowy serwis, który powstanie z połączenia HBO Max i Discovery+, zadebiutuje wcześniej niż początkowo planowano. Niestety, ceny usługi będą wyższe od dotychczasowych.

Źrodło fot. Unsplash, Jorge Salazar
i

Być może pamiętacie nasze sierpniowe doniesienia mówiące o tym, że nowy serwis utworzony z połączenia HBO Max i Discovery+ wystartuje w Stanach Zjednoczonych latem przyszłego roku. Okazuje się, że te plany są już nieaktualne, a informacje w tej sprawie przekazał dyrektor generalny Warner Bros. Discovery, David Zaslav.

Szybszy start

Jak donosi portal Deadline, CEO korporacji ujawnił, że nowa usługa zostanie uruchomiona w USA wiosną 2023 roku. Taka decyzja jest najprawdopodobniej podyktowana wynikami finansowymi firmy. Według najnowszego raportu, w trzecim kwartale obecnego roku liczba klientów korzystających z obu usług wzrosła o 2,8 mln użytkowników w skali globalnej (z czego 500 tys. obejmuje rynek USA i Kanady), osiągając tym samym poziom 94,9 mln subskrybentów. Co ciekawe, w tym samym czasie Netflix zwiększył liczbę użytkowników o 2,41 mln osób na świecie (wzrost o 100 tys. na amerykańskim rynku).

Oczekujemy istotnych przemian wraz z uruchomieniem naszej połączonej usługi i poszerzeniem globalnego zasięgu. W związku z tym z radością ogłaszamy, że przesunęliśmy premierę w USA z lata na wiosnę 2023 roku. Pracowaliśmy na to naprawdę ciężko. Możemy udostępnić tę usługę konsumentom na całym świecie i jednocześnie sprawić, by działała ona na pełnych obrotach – ogłosił Zaslav.

Będzie drożej

Warto również dodać, że to nie jedyne zmiany, jakie czekają obecnych i przyszłych abonentów nowej platformy. Jean-Briac Perrette, odpowiedzialny za kwestie streamingowe w Warner Bros., przyznał w rozmowie z inwestorami, że wprowadzenie nowej platformy streamingowej będzie wiązało się z podniesieniem miesięcznego abonamentu względem aktualnej ceny HBO Max, która wynosi 14,99 dolarów (w wersji bez reklam) lub 9,99 dolarów (z reklamami).

Więcej reklam

Użytkownikom z pewnością nie spodoba się również fakt, iż firma nie wyklucza, że w nowym serwisie w wersji z reklamami ich liczba zdecydowanie wzrośnie. Obecnie Warner Bros. umieszcza dwie-trzy minuty pasma reklamowego w HBO Max, a na Discovery+ jest to prawie dwa razy więcej. Perrette jasno stwierdził, że po połączeniu serwisów nowej platformie będzie zdecydowanie bliżej do poziomu oferowanego obecnie na Discovery+.

Według wstępnych planów nowy serwis zadebiutuje w Europie na początku 2024 roku.

HBO Max kupisz tutaj

Zapraszamy Was na nasz kanał na YouTube – tvfilmy, który jest poświęcony zagadnieniom związanym z filmami i serialami. Znajdziecie tam liczne ciekawostki, fakty, historie z planu i opinie.

ZASTRZEŻENIE

Firma GRY-OnLine S.A. otrzymuje prowizję od wybranych sklepów i usług, których oferty prezentowane są powyżej.

Kamil Kleszyk

Kamil Kleszyk

Introwertyk z powołania. Od dziecka czuł bliższy związek z humanizmem niż naukami ścisłymi. Zamiast obliczać, ile Ala ma kotów, wolał zamykać się w swoim świecie i wymyślać nowe historie ulubionego anime – Dragon Ball. Po latach nauki przyszedł czas stagnacji, którą wolał nazywać „szukaniem życiowego celu”. Wypatrując przeznaczenia w trakcie 58. seansu ukochanej Szklanej pułapki, postanowił – niczym John McCLane – zawalczyć o lepszą przyszłość. Z pomocą przyszła redakcja Gry-Online.pl, która przyjęła go pod swoje skrzydła. Jako że autor jest świeżakiem w newsroomie, nie ma jeszcze docelowej tematyki na jakiej chce się skupić (mimo że podstępny Łosiu wabi go w mroki gamingu). Możecie się zatem spodziewać od „Ponurego Żniwiarza” newsa o symulatorze rolnictwa, jak i wpływie procesu Johnnego Deppa na przyszłość Piratów z Karaibów. Jeśli kiedykolwiek usłyszycie, że granie na konsoli i oglądanie filmów do niczego nie doprowadzi – przypomnijcie sobie Kamila.

więcej

kalendarz wiadomości
2022
listopad
Nie Pon Wto Śro Czw Pią Sob
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      
Filmomaniak.pl

Codzienne newsy o filmach i serialach.