Gwiezdne wojny: Akolita skasowane? Sprawdzamy, czy będzie 2. sezon serialu Disneya

Star Wars: Acolyte nie spotkał się z dobrym przyjęciem przez fanów Gwiezdnych wojen. Sprawdzamy, czy widowisko ma szansę na drugi sezon.

news
Pamela Jakiel 26 czerwca 2024
4
Źrodło fot. Akolita, Leslye Headland, Disney, 2024
i

Gwiezdne wojny: Akolita to najnowsza produkcja z uniwersum Star Wars. Widowisko skupiające się na użytkownikach Ciemnej strony Mocy nie spotkało się z dobrym przyjęciem przez fanów i krytyków. Z tego powodu w sieci pojawiły się doniesienia, jakby Disney zdecydował się skasować serię po pierwszym sezonie. Sprawdzamy, co wiadomo na temat ewentualnej przyszłości serii.

Gwiezdne wojny: Akolita skasowane?

Disney nie podjął jeszcze decyzji o skasowaniu serialu Gwiezdne wojny: Akolita. Co więcej, widowisko nadal ma szansę na drugi sezon, o czym w wywiadzie dla ScreenRanta mówił producent serii, Rayne Roberts. Prace nad scenariuszem drugiej odsłony rozpoczęto bowiem jeszcze przed premierą pierwszej.

Showrunnerka serii Leslye Headland w rozmowie z magazynem Collider wyjawiła natomiast, że Akolita od początku planowana była jako produkcja kilkusezonowa i właśnie tak produkcja została przedstawiona na spotkaniu z decydentami Lucasfilmu zanim jeszcze projekt dostał zielone światło od Disneya. W tym samym wywiadzie reżyserka powiedziała jednak, że ważna jest dla niej opinia publiczności na temat serii.

Kiedy prezentowałam projekt, zapowiadałam go jako serial wielosezonowy. […] Chcę zobaczyć, jak serial wypadnie. Bardzo mnie to interesuje. Ciekawią mnie oceny i reakcje […]. Pod koniec sezonu dostaje się informację zwrotną.

Showrunnerka zasugerowała jednak, że nawet jeśli tytuł nie przypadnie fanom do gustu, to drugi sezon i tak może powstać, ale twórcy będą wiedzieli, co mogą poprawić w kolejnej odsłonie.

Disney nie podjął jeszcze decyzji ani o przedłużeniu, ani o skasowaniu serii, ale sądząc po tym, jaką popularnością – mimo kiepskich ocen – cieszy się widowisko, możemy podejrzewać, że drugi sezon ma szanse na powstanie.

POWIĄZANE TEMATY: Gwiezdne wojny: Akolita

Pamela Jakiel

Pamela Jakiel

Filmoznawczyni, absolwentka MISH Uniwersytetu Jagiellońskiego. Jej praca magisterska dotyczyła nowej duchowości w kinie współczesnym. Redaktorka serwisu Filmomaniak od kwietnia 2023 roku, wspiera redaktora prowadzącego i szefową wszystkich newsmanów. Wcześniej pisała do naEkranie. Jeśli po raz setny nie ogląda Dziewiątych wrót, to po raz pierwszy czyta książki Therese Bohman i Donny Tartt. Woli gnozę od grozy, dramaty od horrorów, Junga od Freuda. W muzeach tropi obrazy symbolistów. Biega długie dystanse, jeszcze dłuższe pokonuje gravelem. Uwielbia jamniki.