Gwiazda Friends musiała poświęcić się dla roli, ale nie żałuje tego

Aby otrzymać rolę w swoim wymarzonym projekcie, artyści są zdolni do naprawdę ogromnych poświęceń. Udowodniła to jedna z gwiazd serialu Przyjaciele.

ciekawostki filmowe
Kamil "grim_reaper" Kleszyk 16 października 2023
1
Źrodło fot. Przyjaciele, David Crane, Marta Kauffman, Warner Bros. Television, 1994
i

Mimo że centrum serialu Przyjaciele stanowiły zabawne perypetie szóstki młodych nowojorczyków, w ciągu dziesięciu sezonów produkcji,przez ekran przewinęła się cała masa mniej lub bardziej ważnych dla fabuły postaci. Bez wątpienia do tej drugiej grupy należała Carol Willick, pierwsza żona Rossa Gellera.

Pierwotnie bohaterkę sportretowała Anita Barone, ale po występie w zaledwie jednym odcinku aktorka stwierdziła, że rola ta nie jest dla niej wystarczająca. W efekcie twórcy z propozycją angażu zwrócili się do Jane Sibbett, która również brała udział w castingach do Przyjaciół. Oferta bardzo ucieszyła aktorkę, ale problem polegał na tym, że zaledwie dzień przed otrzymaniem telefonu urodziła dziecko.

Mój syn urodził się 10 września 1994 roku. Następnego dnia zadzwonił mój agent i powiedział: "Twórcy Przyjaciół znów się zgłosili; zwolnili Anitę Barone i chcieliby, żebyś jutro przejęła tę rolę". Powiedziałem: "Wow, ale jestem trochę obolała, więc raczej nic z tego”. Ale mój agent powiedział: "Jane, to ogromna oferta!" – wyjawiła jakiś czas temu w rozmowie z The Guardian.

Gwiazda Friends musiała poświęcić się dla roli, ale nie żałuje tego - ilustracja #1
Przyjaciele, David Crane, Marta Kauffman, Warner Bros. Television, 1994.

Sibbett mocno wahała się nad podjęciem roli, ale twórcy sitcomu pozwolili jej przyprowadzić na plan zdjęciowy matkę, która w trakcie kręcenia mogłaby opiekować się niemowlakiem. I chociaż było to z ich strony bardzo wspaniałomyślne, o przyjęciu roli zdecydowało coś zupełnie innego – widok portretującego Rossa Gellera Davida Schwimmera.

W chwili, gdy zobaczyłam Davida Schwimmera wykonującego najdłuższe ujęcie w historii, byłam oczarowana. Wiedziałem, że muszę z nim pracować – wyjaśniła Sibbett.

Mimo że występ w serialu początkowo stanowił dla aktorki spore wyzwanie, nie żałuje ona swojej ówczesnej decyzji. Carol Willick nie była może pierwszoplanową gwiazdą programu, ale jej obecność wnosiła do historii sporo dobrego. Natomiast Sibbett ta niewielka rola pozwoliła wziąć udział w innych projektach.

Jestem całkiem zadowolona. Oczywiście nie dostałam wypłaty wartej milion dolarów, ale miałam najlepszych przyjaciół. Udało mi się wychować dzieci i zaproponowano mi kilka naprawdę fajnych projektów – dodała.

Serial Przyjaciele możecie obejrzeć m.in. na platformie HBO Max.

Ten materiał nie jest artykułem sponsorowanym. Jego treść jest autorska i powstała bez wpływów z zewnątrz. Część odnośników w materiale to linki afiliacyjne. Klikając w nie, nie ponosisz żadnych dodatkowych kosztów, a jednocześnie wspierasz pracę naszej redakcji. Dziękujemy!

Kamil "grim_reaper" Kleszyk

Kamil "grim_reaper" Kleszyk

Introwertyk z powołania. Od dziecka czuł bliższy związek z humanizmem niż naukami ścisłymi. Zamiast obliczać, ile Ala ma kotów, wolał zamykać się w swoim świecie i wymyślać nowe historie ulubionego anime – Dragon Ball. Po latach nauki przyszedł czas stagnacji, którą wolał nazywać „szukaniem życiowego celu”. Wypatrując przeznaczenia w trakcie 58. seansu ukochanej Szklanej pułapki, postanowił – niczym John McCLane – zawalczyć o lepszą przyszłość. Z pomocą przyszła redakcja Gry-Online.pl, która przyjęła go pod swoje skrzydła. Autor ima się różnorodnej tematyki. Możecie się zatem spodziewać od „Ponurego Żniwiarza” newsa o symulatorze rolnictwa, jak i wpływie procesu Johnnego Deppa na przyszłość Piratów z Karaibów. Jeśli kiedykolwiek usłyszycie, że granie na konsoli i oglądanie filmów do niczego nie doprowadzi – przypomnijcie sobie Kamila.

Kogo Chris Hemsworth zagrał w Furiosie? Wyjaśniamy, kim jest Dementus

Kogo Chris Hemsworth zagrał w Furiosie? Wyjaśniamy, kim jest Dementus

Wonka funduje czekoladowy zawrót głowy, ale nie otumania

Wonka funduje czekoladowy zawrót głowy, ale nie otumania

„Nie, mam 18 lat”. Król Karol zadał Natalie Portman komiczne pytanie na premierze filmu Star Wars

„Nie, mam 18 lat”. Król Karol zadał Natalie Portman komiczne pytanie na premierze filmu Star Wars

Nowy sezon Fargo jest jak zaginione DLC do GTA. Tutaj zdarzyć się może wszystko!

Nowy sezon Fargo jest jak zaginione DLC do GTA. Tutaj zdarzyć się może wszystko!

Self Reliance to szalona komedia o morderczym reality show. Oto jej zwiastun

Self Reliance to szalona komedia o morderczym reality show. Oto jej zwiastun