Piraci z Karaibów bez Jacka Sparrowa nie mają sensu, twierdzi jeden z aktorów

Od jakiegoś czasu wiemy, że Johnny Depp nie powróci do roli Jacka Sparrowa w Piratach z Karaibów. Jeden z innych aktorów występujących w filmach z tej serii, Greg Ellis, podzielił się swoją opinią na temat sytuacji byłego kolegi z planu.

ciekawostki filmowe
Karol Laska 2 lipca 2021
14

Kojarzycie porucznika Theodore’a Grovesa z Piratów z Karaibów? To dość charakterystyczna postać, którą być może widzowie nie darzyli sympatią, ale przynajmniej z satysfakcją obserwowali, jak obrywa od Jacka Sparrowa i spółki. Odtwórca tejże roli, Greg Ellis, dosyć analitycznym okiem spogląda na dokonania tejże pirackiej serii i mocno krytycznie (choć racjonalistycznie) mówi o wykluczeniu Johnny’ego Deppa z nadchodzącego filmu z serii (oraz z Fantastycznych zwierząt 3) w związku z jego osobistymi problemami.

Ellis udzielił wywiadu na łamach serwisu Express, w którym podzielił się swoją opinią na temat całej sytuacji i stwierdził, że ta nie ma żadnego związku z obroną ludzkiej moralności, a jedynie ze skrupulatnie wykalkulowaną minimalizacją strat i utrzymaniem dobrego wizerunku PR-owego. Aktor uważa, że Depp wcześniej czy później powróci do serii, gdyż Sparrow jest dla niej zbyt ważną postacią, aby ot tak z niej zrezygnować.

Piraci z Karaibów bez Jacka Sparrowa nie mają sensu, twierdzi jeden z aktorów - ilustracja #1
Greg Ellis (na zdjęciu) wysuwa dość odważne tezy w związku z wykluczeniem Deppa z serii.

To wszystko strach przed mediami. Nieważne, czy produkcja będzie emitowana w telewizji, czy wydawana przez wielkie wytwórnie filmowe – zawsze istnieje obawa, że ktoś będzie w niej postrzegany wyłącznie negatywnie, a nikt nie chce się na coś takiego narażać. To trochę ironiczne, że człowiek tak szanowany i kochany przez wielu ludzi w przemyśle rozrywkowym – którzy nie powiedzieliby o nim złego słowa – ma zostać siłą usunięty z filmu.

Czy uważam, że powróci na scenę? Tak, ale nie jestem pewien w jakim stopniu. W dzisiejszych czasach reputacja może szybko zostać zepsuta, to wszystko zasługa kultury wiktymizacji, w której wiktymizacja stała się nową społeczną walutą, a jej ekonomiczna wartość stale rośnie.

Myślę, że w przypadku Piratów z Karaibów 6… w idealnym świecie każda postać, w której zakochali się fani, będzie mogła wrócić, przynajmniej w momencie kulminacyjnym. […] Ostatecznie wszystko sprowadza się do scenariusza i fabuły. […] Jeśli Jack Sparrow nie jest kluczowym elementem dla zakończenia tejże wielomiliardowej serii, to czy nie mówimy tu o przypadku podobnym do tego kapitana Kirka w oryginalnym Star Treku?

A co Wy uważacie o przyszłości Deppa i jego ewentualnym powrocie do serii? Zgadzacie się z diagnozami rynkowymi Ellisa, czy też uważacie je za zbyt brutalną weryfikację kapitalistycznej rzeczywistości? Podzielcie się swoimi opiniami w komentarzach.

  1. Strona internetowa Piratów z Karaibów

Karol Laska

Karol Laska

Swoją żurnalistyczną przygodę rozpoczął na osobistym blogu, którego nazwy już nie warto przytaczać. Następnie interpretował irańskie dramaty i Jokera, pisząc dla świętej pamięci Fali Kina. Dziennikarskie kompetencje uzasadnia ukończeniem filmoznawstwa na UJ, ale pracę dyplomową napisał stricte groznawczą. W GOL-u działa od marca 2020 roku, na początku skrobał na potęgę o kinematografii, następnie wbił do newsroomu, a w pewnym momencie stał się człowiekiem od wszystkiego. Aktualnie redaguje i tworzy treści w dziale publicystyki. Od lat męczy najdziwniejsze „indyki” i ogląda arthouse’owe filmy – ubóstwia surrealizm i postmodernizm. Docenia siłę absurdu. Pewnie dlatego zdecydował się przez 2 lata biegać na B-klasowych boiskach jako sędzia piłkarski (z marnym skutkiem). Przesadnie filozofuje, więc uważajcie na jego teksty.

Gdzie kręcono Furiosę? Filmowe lokacje z nowej odsłony Sagi Mad Max

Gdzie kręcono Furiosę? Filmowe lokacje z nowej odsłony Sagi Mad Max

W Stranger Things 5 powróci upiorna lokacja znana z poprzedniego sezonu. To miejsce ważne dla historii Vecny

W Stranger Things 5 powróci upiorna lokacja znana z poprzedniego sezonu. To miejsce ważne dla historii Vecny

Czy Furiosa jest odpowiednia dla dzieci? Kategoria wiekowa filmu z Sagi Mad Max

Czy Furiosa jest odpowiednia dla dzieci? Kategoria wiekowa filmu z Sagi Mad Max

Czy w filmie Furiosa: Saga Mad Max jest scena po napisach?

Czy w filmie Furiosa: Saga Mad Max jest scena po napisach?

Chris Hemsworth zdradził, jaki wpływ miała na niego proteza nosa w Furiosie. „Patrzyłem w lustro, nie widziałem siebie”

Chris Hemsworth zdradził, jaki wpływ miała na niego proteza nosa w Furiosie. „Patrzyłem w lustro, nie widziałem siebie”