Fallout - wszystko, co wiemy o serialu Prime Video

Serial Amazona w uniwersum Fallouta wciąż jest w produkcji. Już teraz jednak wiemy coraz więcej na temat powstającego widowiska. Zapowiada się klimatyczna ekranizacja jednej z największych serii gier.

science fiction
26 grudnia 2022
4
Źrodło fot. Fallout 76; Bethesda; 2018
i

Ogromne uniwersum Fallouta ma miejsce na wiele historii. Nic dziwnego, że w końcu ktoś postanowił stworzyć ekranizację popularnej serii gier. W serialowego Fallouta zaangażowani są szef Bethesdy, Todd Howard, oraz Jonathan Nolan, który wcześniej był między innymi producentem skasowanego już hitu HBO, serialu Westworld. Nie znamy żadnych szczegółów dotyczących historii, ale twórcy mają spore pole do popisu.

Amazon Prime Video kupisz tutaj

O czym będzie serial Fallout?

Produkcja nie będzie jednak ekranizacją którejkolwiek gry. Historia ma mieć miejsce w tym samym świecie i mamy zobaczyć pewne nawiązania, ale to tyle, nie zostanie przedstawiona żadna ze znanych wcześniej opowieści. Wiemy również, że w produkcji pojawią się krypty 33 oraz prawdopodobnie 32, ponieważ zostały ukazane w dotychczasowych materiałach promocyjnych.

W głównych rolach mają wystąpić Walton Goggins oraz Ella Purnell. Aktor ma zagrać ghula, co może brzmieć ciekawie, ponieważ w grach postacie tej rasy są widziane najwyżej w rolach drugoplanowych. Ghule w serii Fallout są ofiarami ogromnych dawek promieniowania, które doprowadziło do dużych mutacji ciała. Ewidentną wadą jest wygląd przypominający zombie, a zaletą znacznie przedłużona długość życia, a także odporność i nawet możliwość leczenia dzięki radiacji.

Ella Purnell wystąpi w roli zwykłego człowieka. Bohaterka, w którą się wcieli, ma być pozytywna, bezpośrednia i nieuznająca porażki (via Variety). To akurat nie brzmi wyjątkowo, ale być może w połączeniu z rolą Gogginsa otrzymamy nietypowy duet, który napędzi opowiadaną historię. Jest duża szansa, że dwójka natknie się na ikoniczną organizację, którą na pewno kojarzą osoby grające w Fallouta.

Pancerz Wspomagany zdradza Bractwo Stali

Mowa oczywiście o Bractwie Stali. Pod koniec października w jednym z nagrań częściowo pokazano Pancerz Wspomagany tej religijno-militarystycznej grupy. Jeśli w serialu rzeczywiście będzie Bractwo Stali, to być może twórcy serialu pokuszą się także o umieszczenie Enklawy, która jest jednym z największych przeciwników wspomnianej organizacji.

Niestety, na ten moment nie ma nawet zbliżonej daty premiery serialu. Zdjęcia z planu sugerują prace na zaawansowanym etapie, więc 2023 rok nie wydaje się niemożliwą opcją. Szczątkowe informacje sprawiają jednak, że to 2024 rok zdaje się być bardziej prawdopodobny.

Zbigniew Woźnicki

Zbigniew Woźnicki

Swoją podróż z pisaniem i publicystyką zaczął już wiele lat temu, bo w listopadzie 2021 roku. Wtedy to na Allegro można było zobaczyć jego newsy związane z grami, technologią oraz mediami społecznościowymi. Wkrótce zawitał na GRY-OnLine i Filmomaniaka, gdzie można podziwiać prezentowane przez niego nowości związane z branżą filmową. Mimo związku z serialami, to jego serce należy do gier wszelakiego typu. Żaden gatunek mu nie straszny, a przygoda z Tibią nauczyła go, że niebo i muzyka w grach są całkowicie zbędne. Swoimi doświadczeniami mógł się dzielić podczas moderowania forum mmorpg.org.pl lata temu, ale pod innym nickiem, żeby nie można było go namierzyć. Jak przystało na prawdziwego Polaka uwielbia ponarzekać, więc jego felietony to głównie marudzenie na wszystko, co podpadnie.

George Lucas pokochał jeden z nowych filmów Star Wars. Scenarzysta wspomina rozmowę z filmowcem

George Lucas pokochał jeden z nowych filmów Star Wars. Scenarzysta wspomina rozmowę z filmowcem

Obcy 3 to legendarna porażka; pokazujemy, że mógł wyglądać zupełnie inaczej

Obcy 3 to legendarna porażka; pokazujemy, że mógł wyglądać zupełnie inaczej

Henry Cavill i Anya Chalotra zawalczyli o właściwe pokazanie relacji Geralta i Yen w Wiedźminie

Henry Cavill i Anya Chalotra zawalczyli o właściwe pokazanie relacji Geralta i Yen w Wiedźminie

2. sezon Andora nie powtórzy błędu The Mandalorian

2. sezon Andora nie powtórzy błędu The Mandalorian

„Myślisz, że zatrudnią Luke’a Skywalkera jako Jokera?” Hamill spodziewał się ostrej reakcji fanów

„Myślisz, że zatrudnią Luke’a Skywalkera jako Jokera?” Hamill spodziewał się ostrej reakcji fanów