Nadchodzi serial Fallout od Amazon Prime Video. Oto wszystko, co o nim wiemy

Od premiery Fallouta od Amazona dzieli nas coraz mniej czasu. Ostatnio sporo dowiedzieliśmy się na temat nadchodzącego widowiska. Zapowiada się klimatyczna ekranizacja jednej z największych serii gier.

science fiction
Zbigniew Woźnicki 29 listopada 2023
7
Źrodło fot. Fallout, Lisa Joy i Jonathan Nolan, Amazon Prime Video, 2024
i

Premiera Fallouta na Amazon Prime Video nastąpi 12 kwietnia 2024 roku. W nadchodzących miesiącach prawdopodobnie otrzymamy sporo nowych informacji związanych z produkcją, w tym zwiastuny. Ale już teraz sporo wiadomo o postapokaliptycznym serialu, dzięki którym mamy pewną wizję tego, jak będzie wyglądała adaptacja.

Fabuła serialu Fallout

W produkcji Amazona widzowie zostaną przeniesieni na zachodnie wybrzeże Stanów Zjednoczonych, a dokładniej do zrujnowanego Los Angeles. To właśnie w tej okolicy została zbudowana Krypta 33, w której główna bohaterka, Lucy, mieszka wraz ze swoim ojcem zarządzającym całym miejscem. Dziewczyna wyrusza na bliżej niesprecyzowaną misję ratunkową.

W trakcie swojej wyprawy napotka różne postacie, w tym mutantów, ghule oraz legendarne Bractwo Stali. W trakcie serialu ma się okazać, że liczne grupy poszukują znajdującego się gdzieś na pustkowiu artefaktu. Oficjalnie nic nie zostało nazwane, ale fani zakładają, że chodzi o G.E.C.K.-a, czyli narzędzie do terraformacji, pomagające przywrócić środowisko do warunków sprzed nuklearnej wojny.

Oprócz tego na ekranie mamy zobaczyć świat sprzed wojny z 2077 roku oraz historię, skąd wziął się Vault Boy i kto był jego pierwowzorem. Tym samym historia serialu będzie kanoniczna.

Obsada serialu Fallout

W ostatnich miesiącach ujawniono wiele nazwisk aktorów, którzy biorą udział w głośnym projekcie. Dotyczy to zarówno odtwórców głównych bohaterów, jak i pobocznych postaci. W Falloucie Amazona wystąpią:

 • Ella Purnell jako Lucy;
 • Walton Goggings jako Ghul;
 • Aaron Morten jako Maximus;
 • Kyle Maclachlan jako ojciec Lucy Hank;
 • Moisés Arias jako brat Lucy Norm;
 • Michael Emerson jako Wilzig;
 • Sarita Choudhury jako przywódczyni jednej z lokalnych grup;
 • Johnny Pemberton jako Thaddeus;
 • Christopher Parker jako szeryf Rex;
 • Mike Doyle jako Pan Spencer;
 • Cherien Dabis jako Birdie;
 • Dale Dickey jako Ma June;
 • Matty Cardarople jako Huey;
 • Dave Register jako Chet;
 • Rodrigo Luzzi jako Reg;
 • Annabel O'Hagan jako Steph.

Jedną z pierwszoplanowych postaci będzie Lucy, której wątek i jej naiwne postrzeganie świata będą ważne dla budowanej opowieści. Po drugiej stronie spektrum znajduje się Ghul, któremu radioaktywność dała wieczne życie, ale jednocześnie zniszczyła ciało. Żyjący już kilkaset lat łowca nagród stał się lokalną legendą, ale i zgorzkniałą osobą. Jego perspektywa jest inna od prezentowanej przez Lucy.

Pierwsze kadry z serialu Fallout Amazona

Za sprawą obszernego artykułu Vanity Fair nie tylko sporo dowiedzieliśmy się o nachodzącym serialu, ale też zobaczyliśmy, jak będzie prezentował się Fallout.

Kiedy zobaczymy pierwszy zwiastun Fallouta?

Choć ujawniono już datę premiery i pokazano pierwsze kadry z serialu, to wciąż nie otrzymaliśmy zwiastuna produkcji. W połowie września mogliśmy zobaczyć trailer, który wyciekł z zamkniętego pokazu, ale zaprezentowany materiał nie trwał długo i był słabej jakości. Kilka dni temu internauci zwrócili uwagę na jeden z postów umieszczony na Instagramie, który ma sugerować, że już niedługo w końcu zostanie oficjalnie przedstawiony pierwszy zwiastun Fallouta. Na razie to jeszcze nie nastąpiło i w tej sprawie trzeba uzbroić się w cierpliwość.

Zbigniew Woźnicki

Zbigniew Woźnicki

Przygodę z publicystyką i pisaniem zaczął w serwisie Allegro, gdzie publikował newsy związane z grami, technologią oraz mediami społecznościowymi. Wkrótce zawitał na GRYOnline.pl i Filmomaniaka, pisząc o nowościach związanych z branżą filmową. Mimo związku z serialami, jego serce należy do gier wszelakiego typu. Żaden gatunek mu nie straszny, a przygoda z Tibią nauczyła go, że niebo i muzyka w grach są całkowicie zbędne. Przed laty dzielił się swoimi doświadczeniami, moderując forum mmorpg.org.pl. Uwielbia ponarzekać, ale oczywiście konstruktywnie i z umiarem. Na forum pisze pod ksywką Canaton.

Czy Mów do mnie jest na Netflixie? Wiemy, gdzie obejrzeć głośny horror nakręcony przez youtuberów

Czy Mów do mnie jest na Netflixie? Wiemy, gdzie obejrzeć głośny horror nakręcony przez youtuberów

Kiedy 2. sezon The Last of Us będzie na HBO Max?

Kiedy 2. sezon The Last of Us będzie na HBO Max?

Czy powstanie 2. sezon serialu Mr. & Mrs. Smith od Amazon Prime Video?

Czy powstanie 2. sezon serialu Mr. & Mrs. Smith od Amazon Prime Video?

Kiedy premiera Pięciu koszmarnych nocy 2? Znamy dokładną datę

Kiedy premiera Pięciu koszmarnych nocy 2? Znamy dokładną datę

Czy powstanie 2. sezon serialu Problem trzech ciał? Netflix zdecydował

Czy powstanie 2. sezon serialu Problem trzech ciał? Netflix zdecydował