Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon Disney+ TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 19 września 2022, 14:35

autor: Kamil "grim_reaper" Kleszyk

Wieloletnia debata zakończona, Dragon Ball GT jednak należy do kanonu

Wygląda na to, że wieloletni spór fanów marki Dragon Ball można uznać za zakończony. W sieci bowiem pojawiły się zdjęcia oficjalnej linii czasu serii, zawierające wydarzenia z Dragon Ball GT. Oznacza to, że znienawidzona przez wielu odsłona popularnego anime należy do kanonu.

Fot.: Dragon Ball GT, Akira Toriyama, Toei Animation, 1996.

Kilkadziesiąt lat temu pewien młody niepozorny rysownik stworzył jedną z najlepszych i najbardziej wpływowych serii mang oraz anime w dziejach świata. Historia Goku, przedstawiciela kosmicznej rasy Saiyan, na przestrzeni lat doczekała się wielu mniej lub bardziej udanych odsłon. Zdaje się jednak, że żadna z nich nie podzieliła widzów tak mocno, jak zrobił to serial Dragon Ball GT.

Niestety anime debiutujące w 1996 roku, w którego powstawanie zaangażowany był sam twórca historii, Akira Toriyama, nie przypadło do gustu sporej części miłośników franczyzy. Ci z kolei przez dekady kategorycznie odrzucali możliwość umieszczenia GT w oficjalnym kanonie Smoczych Kul. Doprowadziło to nawet do wielu debat (czytaj: konfliktów) pomiędzy społecznością fanów marki. Trudno zresztą się temu dziwić. Według opinii anime przyniosło znaczące i niepotrzebne zmiany w ukochanych postaciach oraz wprowadziło nowe, które odniosły znikomy sukces.

Wygląda na to, że teraz, dzięki użytkownikowi Twittera o pseudonimie Dragon Ball GT Legacy, można zakończyć spór zapoczątkowany wiele lat temu.

Wspomniany miłośnik uniwersum Smoczych Kul udostępnił w sieci zdjęcia z wydarzenia o nazwie Dragon Ball Tenkaichi Budosai, japońskiego festiwalu poświęconego franczyzie, który miał miejsce w 2017 roku. W trakcie imprezy Shueisha, czyli wydawca mangi, przedstawił oficjalną oś czasu Dragon Ball i ku zaskoczeniu wszystkich zawierała ona nie tylko wydarzenia ukazane w Dragon Ball, Dragon Ball Z i Dragon Ball Super, ale także te z Dragon Ball GT (poniżej możecie zobaczyć wspomniany post).

Dopóki Akira Toriyama nie wyda oficjalnego oświadczenia w tej sprawie, fani muszą uznać Dragon Ball GT za część oryginalnej historii.

A Wy co myślicie? Czy według Was wspomniane anime powinno zostać oficjalnie włączone do kanonu Smoczych Kul? Dajcie znać w komentarzach.

Zapraszamy Was na nasz kanał na YouTube – tvfilmy, który jest poświęcony zagadnieniom związanym z filmami i serialami. Znajdziecie tam liczne ciekawostki, fakty, historie z planu i opinie.