Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon Disney+ TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 17 stycznia 2023, 00:45

Czy to koniec The Grand Tour? Amazon Prime zrywa współpracę z Clarksonem

Niedawne kontrowersje, które wzbudził Jeremy Clarkson, mogą w fatalny sposób wpłynąć na jego dalszą karierę. Amazon Prime Video prawdopodobnie zakończy współpracę z dziennikarzem.

Źrodło fot. Clarkson's Farm; Gavin Whitehead; Amazon Studios; 2021
i

Grudniowy artykuł Jeremy’ego Clarksona stał się sensacją za sprawą nieprzychylnych słów, których Brytyjczyk użył, pisząc o Meghan Markle. Jego wypowiedź odbiła się szerokim echem i trafiła do tłumów, w tym do pracodawców mężczyzny. Prime Video odmówiło komentarza w tej sprawie, ale z dużym prawdopodobieństwem nie podpisze kolejnej umowy z Clarksonem.

Na portalu Variety pojawiła się informacja, że Amazon nie chce kontynuować współpracy z byłym prezenterem Top Gear. Oznaczałoby to, że zamówione wcześniej serie The Grand Tour oraz Clarkson's Farm prawdopodobnie zostaną nakręcone i wyemitowane, ale kolejne sezony nie powstaną. Po nich umowa między Amazonem a Clarksonem ma nie zostać przedłużona. Taki obrót spraw oznacza, że Clarkson nie otrzyma angażu w żadnej produkcji Prime Video po 2024 roku.

Nie padło jeszcze żadne oficjalne oświadczenie ze strony Amazona, a wirtualna konferencja prasowa dotycząca serii Clarkson's Farm została odwołana.

Cała sytuacja ma swój początek 16 grudnia, gdy w cotygodniowym felietonie dziennikarz bezpośrednio wyznał, że nienawidzi księżnej Sussex. Zasugerował, że pozbawiła ona księcia Harry’ego kontroli nad własnymi działaniami. W dalszej części artykułu nawiązał do serialu Gra o tron, a dokładniej sceny, w której Cersei Lannister jest zmuszona nago przejść ulicami miasta.

W nocy nie mogę spać, bo leżę, zgrzytając zębami i marząc o dniu, w którym każe się jej (Meghan Markle) paradować nago po ulicach każdego miasta w Wielkiej Brytanii, podczas gdy tłumy będą skanować „Wstyd!” i rzucać w nią bryłami ekskrementów.

Amazon Prime Video kupisz tutaj

Dopiero miesiąc od publikacji niesławnego artykułu w brytyjskim The Sun Clarkson wystosował oświadczenie zawierające obszerne przeprosiny. Na swoim oficjalnym Instagramie dziennikarz przyznał, że ogromnie mu przykro z powodu zaistniałej sytuacji. Wyraził skruchę za wszystkie nieodpowiednie słowa, które padły, oraz przyznał, że w okresie świątecznym wysłał e-mail z przeprosinami do Meghan Markle oraz księcia Harry’ego.

Sytuacja z pewnością nie jest przyjemna i może przynieść kolejne opłakane skutki, ponieważ dotknięta para odpowiedziała na przeprosiny, dając do zrozumienia, że dla nich one nie kończą sprawy. W tweecie za pośrednictwem rzecznika wyznali, że pomimo przeprosin otwarta pozostaje kwestia długotrwałego, nienawistnego sposobu pisania Clarksona.

Zapraszamy Was na nasz kanał na YouTube – tvfilmy, który jest poświęcony zagadnieniom związanym z filmami i serialami. Znajdziecie tam liczne ciekawostki, fakty, historie z planu i opinie.

ZASTRZEŻENIE

Firma GRY-OnLine S.A. otrzymuje prowizję od wybranych sklepów i usług, których oferty prezentowane są powyżej.

Aleksandra Wosz

Aleksandra Wosz

Swoją przygodę z pisaniem zaczęła na Filmomaniaku w grudniu 2022 roku, wcześniej pisała tylko hobbystycznie. Uwielbia wszelkie ciekawostki, więc na stronie zajmuje się newsami filmowo-serialowymi. A wszystko zaczęło się, gdy mała Ola z fascynacją podpatrywała, jak jej rodzice grają w pierwsze gry z serii Tomb Raider, czy „farmera” - znanego bardziej jako Harvest Moon. Dotarła do momentu, gdy zrozumiała, że ma szansę zasmakować milionów żyć dzięki różnym dziełom. Zapalona miłośniczka musicali, która przynajmniej raz do roku musi obejrzeć Hamiltona. Entuzjastka książek Dana Browna, serialu Biuro oraz The Umbrella Academy.

więcej

kalendarz wiadomości
2023
styczeń
Nie Pon Wto Śro Czw Pią Sob

1

2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31        
Filmomaniak.pl

Codzienne newsy o filmach i serialach.