Czy The Boys: Diabolical jest kanoniczne? Wyjaśniamy

Gen V jest jak najbardziej kanonicznym spin-offem The Boys, który pomaga budować serialowe uniwersum. Co jednak z animowaną serią Diabolical? Wyjaśniamy, czy ona również znajduje się w kanonie komiksowego świata.

science fiction
Zbigniew Woźnicki 16 listopada 2023
1
Źrodło fot. Chłopaki przedstawiają: Czyste zło; Eric Kripke, Simon Racioppa, Seth Rogen i Evan Goldberg; Amazon Prime Video; 2022
i

Cały sezon Gen V jest dostępny na Amazon Prime Video i dzięki niemu fani uniwersum mogą zobaczyć wydarzenia, które są wstępem do czwartego sezonu The Boys. Warto jednak przypomnieć, że to nie jedyne produkcje z tego świata. W 2022 roku udostępniono serial animowany The Boys Presents: Diabolical, który składa się z ośmiu kilkunastominutowych epizodów. Wyjaśniamy, czy cała seria jest kanoniczna względem głównej produkcji.

Czy epizody The Boys Presents: Diabolical są kanoniczne?

The Boys Presents: Diabolical prezentuje wydarzenia, które są osadzone w uniwersum The Boys. Każdy z odcinków przedstawia odrębną historię ukazaną w innej stylistyce, co sprawia, iż wszystkie epizody są na swój sposób wyjątkowe. Wygląda jednak na to, że tylko jeden odcinek ma być kanoniczny, co potwierdził twórca serialu The Boys.

Mowa o One Plus One Equals Two (Jeden plus jeden równa się dwa), który jest finałem serii. W nim fani mogą zobaczyć początek kariery Homelandera, która udaje się na swoją pierwszą misję. Ta pozytywnie wpłynęła na jego wizerunek, wiemy już zatem, jak wyglądał start Homelandera w Vought. W siódmym epizodzie trzeciego sezonu The Boys Here Comes a Candle to Light You to Bed (Świeczka na dobranoc) pokazano, że Homelander urodził się w 1981 roku, z czego wynika, że One Plus One Equals Two rozgrywa się w 1999 roku.

Kiedy rozgrywają się odcinki The Boys Presents: Diabolical?

Pozostałe odcinki nie są uznane za kanoniczne, ale można osadzić je na linii czasu The Boys. Pierwszy epizod Laser Baby's Day Out (Superbrzdąc w opałach), który przypomina kreskówkę dla dzieci, mógłby odbywać się w trakcie pierwszego lub drugiego sezonu The Boys. Główna postać nad swoim biurkiem w biurze w Vought ma obraz Starlight, co oznaczałoby, że bohaterka była jeszcze członkinią Siódemki.

An Animated Short Where Pissed-Off Supes Kill Their Parents (Animowany krótki metraż, w którym wkurzone supki zabijają rodziców), Boyd In 3D (Boyd w 3D), BFFs (Psiapsióły) oraz John & Sun-Hee (John i Sun-Hee) dzieją się pomiędzy drugim a trzecim sezonem. Można się tego domyślić, ponieważ wiedza o Związku V staje się lub już jest powszechnie znana. Na przełomie sezonów dla opinii publicznej to był spory szok.

Wyjątkowym odcinkiem jest I'm Your Pusher (Odrzut), ponieważ styl graficzny wiernie kopiuje grafiki znane ze stron komiksu, na którym jest wzorowany serial The Boys. I to właśnie względem papierowej wersji trzeci epizod The Boys Presents: Diabolical jest kanoniczny. Natomiast niewspomniany jeszcze odcinek Nubian vs Nubian (Nubian kontra Nubian) także oficjalnie nie należy do kanonu The Boys, ale jeśli chcielibyśmy umieścić go na linii czasu, to najbardziej pasującym miejscem będzie gdzieś po trzecim sezonie The Boys, ponieważ na ekranie pojawia się napis „dzień dzisiejszy”.

Wszystkie epizody The Boys Presents: Diabolical są dostępne na Amazon Prime Video.

Ten materiał nie jest artykułem sponsorowanym. Jego treść jest autorska i powstała bez wpływów z zewnątrz. Część odnośników w materiale to linki afiliacyjne. Klikając w nie, nie ponosisz żadnych dodatkowych kosztów, a jednocześnie wspierasz pracę naszej redakcji. Dziękujemy!

Zbigniew Woźnicki

Zbigniew Woźnicki

Przygodę z publicystyką i pisaniem zaczął na Allegro, gdzie wciąż można zobaczyć jego newsy związane z grami, technologią oraz mediami społecznościowymi. Wkrótce zawitał na GRY-OnLine i Filmomaniaka, gdzie można podziwiać prezentowane przez niego nowości związane z branżą filmową. Mimo związku z serialami, to jego serce należy do gier wszelakiego typu. Żaden gatunek mu nie straszny, a przygoda z Tibią nauczyła go, że niebo i muzyka w grach są całkowicie zbędne. Swoimi doświadczeniami mógł się dzielić podczas moderowania forum mmorpg.org.pl lata temu, ale pod innym nickiem, żeby nie można było go namierzyć. Jak przystało na prawdziwego Polaka uwielbia ponarzekać, ale oczywiście konstruktywnie i z umiarem.

Na Netflixie obejrzysz intensywny thriller od twórcy Mr. Robot. To 140 minut paniki wywołanej przez koniec świata

Na Netflixie obejrzysz intensywny thriller od twórcy Mr. Robot. To 140 minut paniki wywołanej przez koniec świata

Kogo Chris Hemsworth zagrał w Furiosie? Wyjaśniamy, kim jest Dementus

Kogo Chris Hemsworth zagrał w Furiosie? Wyjaśniamy, kim jest Dementus

Rebel Moon zadebiutuje wcześniej. O której godzinie trafi na Netflixa?

Rebel Moon zadebiutuje wcześniej. O której godzinie trafi na Netflixa?

Pan i pani Smith wracają. Zobacz nową parę szpiegów na zwiastunie serialu Prime Video

Pan i pani Smith wracają. Zobacz nową parę szpiegów na zwiastunie serialu Prime Video

Fool Me Once Netflixa na pierwszym zwiastunie. Tak prezentuje się adaptacja kryminału Harlana Cobena

Fool Me Once Netflixa na pierwszym zwiastunie. Tak prezentuje się adaptacja kryminału Harlana Cobena