Czy serial Fallout powróci z 2. sezonem na Amazon Prime Video?

Fallout zadebiutował na Amazon Prime Video. I choć dopiero co dostaliśmy pierwszą serię, to już pojawiają się pytania, czy powstanie drugi sezon. Sprawdzamy, co na ten temat wiadomo.

news
Edyta Jastrzębska 12 kwietnia 2024
3
Źrodło fot. Fallout, Geneva Robertson-Dworet i Graham Wagner, Amazon Prime Video, 2024
i

Serial Fallout już podbija Amazon Prime Video. Ta nowość w streamingu zbiera świetne oceny i jest doceniana jako naprawdę dobra adaptacja gier. Bo właśnie ów serial jest ekranizacją popularnej serii postapokaliptycznej, której akcja dzieje się w świecie po nuklearnej katastrofie. Część ludzi żyje w bezpiecznych i uporządkowanych kryptach, a pozostali na niebezpiecznych pustkowiach, gdzie za każdym rogiem czai się niebezpieczeństwo.

W dniu premiery dodano na Prime Video wszystkie odcinki Fallouta. I ten już teraz cieszy się popularnością, choć dopiero w tym tygodniu zaliczył debiut. W związku z tym też nie wiadomo jeszcze, co dalej z tą serią. Nie zapadły żadne oficjalne decyzje w związku z drugim sezonem serialu. Mimo to twórcy już teraz mówią o swoich planach na przyszłość, podkreślając, że chcieliby kontynuować Fallouta Amazona i przyznając, że nie udało im się zmieścić wszystkiego w ośmiu odcinkach, dlatego w zanadrzu mają jeszcze trochę historii. Opowiedzieli o tym w rozmowie z The Direct.

Jeszcze nie mamy [drugiego sezonu], ale mamy nadzieję go dostać, ponieważ mamy wiele rzeczy, które bardzo byśmy chcieli zrobić, a nie mogliśmy zmieścić ich w ośmiu godzinach pierwszej serii. Myślę, że najtrudniejszą częścią adaptowania tego był fakt, iż w 25-letniej historii gier Fallout są nieskończone skarby, a ty chcesz to wszystko przenieść na ekran, ale nie możesz oddać sprawiedliwości temu wszystkiemu.

Do wypowiedzi showrunnerki Genevy Robertson-Dworet Jonathan Nolan dodał, że rozmawiali już o drugim sezonie.

Trochę o tym rozmawialiśmy. Myślę, że zawsze musisz mieć w rezerwie plan, jeśli okaże się, iż masz tyle szczęścia, że dostaniesz drugi sezon. Myślę, że w dużej mierze postaraliśmy się o to, by mieć genialny pierwszy sezon. Z Genevą [Robertson-Dworet] i Grahamem [Wagnerem], showrunnerami, od początku rozmawialiśmy, gdzie chcemy z tym serialem zmierzać. Mam tylko nadzieję, że ludziom się spodoba i dostaniemy szansę.

Jak więc widzicie, plany na przyszłość są i wszystko teraz zależy od Amazona, który musi podjąć decyzje, czy da zielone światło dla drugiego sezonu. Na ten moment żadna decyzja nie zapadła. Jest jednak duża szansa, że Amazon postanowi dać Falloutowi kolejną szansę, biorąc pod uwagę to, z jak dobrym odbiorem się spotkał.

POWIĄZANE TEMATY: seriale Amazon Prime Video Fallout

Edyta Jastrzębska

Edyta Jastrzębska

Absolwentka dziennikarstwa i komunikacji społecznej oraz kulturoznawstwa. W GRYOnline.pl zaczynała jako jeden z newsmanów w dziale filmowym, obecnie dogląda newsroomu filmowego, gdzie zajmuje się również korektą. Świetnie odnajduje się w tematyce filmowo-serialowej zarówno tej osadzonej w rzeczywistości, jak i w fantastyce. Na bieżąco śledzi branżowe trendy, jednak w wolnym czasie najchętniej sięga po tytuły mniej znane. Z popularnymi zaś ma skomplikowaną relację, przez co do wielu przekonuje się dopiero, gdy szum wokół nich ucichnie. Wieczory uwielbia spędzać nie tylko przy filmach, serialach, książkach oraz grach wideo, ale też przy RPG-ach tekstowych, w których siedzi od kilkunastu lat.

Prequel Dextera powstaje. Patrick Gibson wcieli się w serialu Original Sin w tytułowego bohatera, w obsadzie gwiazdor Mr. Robota

Prequel Dextera powstaje. Patrick Gibson wcieli się w serialu Original Sin w tytułowego bohatera, w obsadzie gwiazdor Mr. Robota

Czy powstanie 2. sezon serialu Mr. & Mrs. Smith od Amazon Prime Video?

Czy powstanie 2. sezon serialu Mr. & Mrs. Smith od Amazon Prime Video?

Czy powstanie 2. sezon Shoguna?

Czy powstanie 2. sezon Shoguna?

Kiedy premiera Black Rabbit na Netflixie? Jason Bateman i Jude Law pracują nad nowym serialem limitowanym

Kiedy premiera Black Rabbit na Netflixie? Jason Bateman i Jude Law pracują nad nowym serialem limitowanym

Stamtąd - gdzie obejrzeć 2. sezon serialu sci-fi?

Stamtąd - gdzie obejrzeć 2. sezon serialu sci-fi?