Czy poznaliśmy sekretną misję Baylana Skolla z Ahsoki? Wygląda na to, że poluje na rodzinę Skywalkerów

Motywacje Baylana Skolla są wielką niewiadomą. Internetowi szperacze ciekawostek doszli jednak do pewnych wniosków, które mogą rzucić nieco światła na ten temat.

science fiction
Marcin "Nicek" Nic 26 września 2023
5
Źrodło fot. Ahsoka; Dave Filoni; Disney+; 2023
i

Ahsoka z każdym mijającym odcinkiem coraz bardziej poszerza świat Gwiezdnych wojen. Na przestrzeni sześciu epizodów widzowie jednak nie poznali jeszcze motywacji jednego z głównych antagonistów historii – Baylana Skolla. Ale najnowsze odkrycie internautów może wyjaśnić tę kwestię.

W sieci zaczęły pojawiać się zdjęcia z jednego z poprzednich odcinków, na których na pierwszy rzut oka nie widać nic specjalnego uwagi. Ot, nadgarstek Baylana Skolla, na którym znajduje się urządzenia z wypisanymi znakami. Ciekawie zaczyna się w momencie, gdy postanowimy przetłumaczyć te słowa.

Jak bowiem okazało się dzięki pomocy użytkownika Nira_592 na platformie X (dawniej Twitter), zostały one napisane w języku Aurebesh. Okazuje się, że jest to lista imion, zawierająca takie, które rozpozna każdy fan Gwiezdnych wojen – Luke, Leia, Han, Chewie, R2D2, C-3PO i Ben. Jeśli ich nie kojarzycie, to są to imiona członków rodziny Skywalkerów lub postaci z nimi związanych.

Wydawać by się mogło, że jest to po prostu sprytnie ukryty przez twórców easter egg, który miał za zadanie puścić oko do najbardziej zagorzałych fanów Star Wars. Czy jednak faktycznie tak jest? Być może kryje się za tym prawdziwa motywacja antagonisty?

Jakby tak pomyśleć, to znajdujące się na liście imiona Skywalkerów dają do zrozumienia, że są one celem dla Baylana. Dlaczego miałby ich poszukiwać? Tego na tę chwilę nie wiadomo, jednak może to pokazywać, jak bardzo były Jedi chce ich dopaść. Warto bowiem pamiętać, że Ahsoka dzieje się około 10 lat po wydarzeniach pokazanych w Nowej nadziei.

Czy poznaliśmy sekretną misję Baylana Skolla z Ahsoki? Wygląda na to, że poluje na rodzinę Skywalkerów - ilustracja #1
Źródło fot.: Ahsoka; Dave Filoni; Disney+; 2023

W tym czasie mało kto wiedział, że Leia jest córką Anakina Skywalkera. Można się jednak domyślić, że Baylan poznał również tę tajemnicę. Wszak wie on, że były Jedi przeobraził się w Dartha Vadera, więc dlaczego nie miałby dowiedzieć się także o jego córce?

Baylan w ostatniej rozmowie z Shin Hati przyznał się, że szuka on na Peridei potęgi, która przywróci balans w galaktyce. Niechęć do Anakina pokazuje, że jego prawdziwym celem może być zniszczenie wszelkich śladów po rodzinie Skywalkerów.

Czy poznaliśmy sekretną misję Baylana Skolla z Ahsoki? Wygląda na to, że poluje na rodzinę Skywalkerów - ilustracja #2
Źródło fot.: Ahsoka; Dave Filoni; Disney+; 2023

Na razie nie wiadomo, czy nadgarstek z listą imion jest tylko easter eggiem, czy też być może faktycznie będzie to pierwsza poszlaka, która poprowadzi widzów jak po nitce do kłębka do rozwiania tajemnicy motywacji Baylana Skolla. Tak czy inaczej, antagonista może planować zemstę przeciwko rodzinie Skywalkerów, a umieszczenie ich jako celów jest naturalnym ku temu krokiem.

Czy w najbliższych odcinkach Ahsoki dowiemy się o prawdziwych motywacjach Baylana Skolla? O tym przekonamy się po obejrzeniu ostatnich epizodów serialu dostępnego na Disney+.

Ten materiał nie jest artykułem sponsorowanym. Jego treść jest autorska i powstała bez wpływów z zewnątrz. Część odnośników w materiale to linki afiliacyjne. Klikając w nie, nie ponosisz żadnych dodatkowych kosztów, a jednocześnie wspierasz pracę naszej redakcji. Dziękujemy!

Marcin "Nicek" Nic

Marcin "Nicek" Nic

Przygodę z pisaniem zaczął na nieistniejącym już Mobilnym Świecie. Następnie tułał się po różnych serwisach technologicznych. Chociaż nie jest typowym graczem, a na jego komputerze znajduje się tylko Football Manager, w zeszłym roku wylądował w GOL-u. Nie ma dnia, w którym nie oglądałby recenzji nowych smartfonów, dlatego początkowo pisał o wszelkiego rodzaju technologii. Z czasem jednak przeniósł swoje zainteresowania bardziej w kierunku kinematografii. Przez większą część roku chodzi niewyspany, w związku z zarywaniem nocek na oglądaniu meczów NBA. Nadal jednak uważa, że Michael Jordan jest lepszy od LeBrona Jamesa, a koszykówka z lat 90-tych była przyjemniejsza dla oka.

Kogo Chris Hemsworth zagrał w Furiosie? Wyjaśniamy, kim jest Dementus

Kogo Chris Hemsworth zagrał w Furiosie? Wyjaśniamy, kim jest Dementus

Rebel Moon zadebiutuje wcześniej. O której godzinie trafi na Netflixa?

Rebel Moon zadebiutuje wcześniej. O której godzinie trafi na Netflixa?

3D, które jest mi zbędne, czyli jak Avatar nie zrewolucjonizował kina

3D, które jest mi zbędne, czyli jak Avatar nie zrewolucjonizował kina

„Nie, mam 18 lat”. Król Karol zadał Natalie Portman komiczne pytanie na premierze filmu Star Wars

„Nie, mam 18 lat”. Król Karol zadał Natalie Portman komiczne pytanie na premierze filmu Star Wars

Co obejrzeć na Netflix, HBO Max i Disney Plus w weekend 8-10 grudnia 2023 roku

Co obejrzeć na Netflix, HBO Max i Disney Plus w weekend 8-10 grudnia 2023 roku