Czy film The Christmas Express zobaczymy w 2023 roku na HBO Max? Wyjaśniamy zamieszanie z prequelem Ekspresu polarnego

Pojawiły się plotki o powstaniu prequela Ekspresu Polarnego. Czy taki film rzeczywiście zadebiutuje na HBO Max?

news
Patrycja Otfinowska 22 listopada 2023
2
Źrodło fot. Ekspres Polarny, Robert Zemeckis, Warner Bros., 2004.
i

Jakiś czas temu pojawiły się informacje, które miały zapowiadać prequel znanej i lubianej animacji, jaką jest Ekspres polarny. Najnowsza produkcja miała być zatytułowana The Christmas Express, a premiera była zapowiadana na 2023 rok. Czy taki film naprawdę miał powstać?

Sieć obiegła informacja o nowej produkcji zaraz po tym, jak pojawił się plakat przedstawiający Toma Hanksa w stroju konduktora. W animacji aktor podkładał głos kilku postaciom, w tym wspomnianemu konduktorowi, a także chłopcu, który był głównym bohaterem, czy Świętemu Mikołajowi.

Na plakacie widnieje podobizna aktora wraz z informacją, że film pojawi się w grudniu 2023 i będzie wyłącznie na platformie Max (w Polsce jeszcze znane jako HBO Max). Jeśli jednak przyjrzymy się uważnie temu plakatowi, znajdziemy kilka elementów, które podważają jego prawdziwość. Dlaczego na grafice promocyjnej jednocześnie miałoby się znajdować logo Warner Bros. i Max? Font użyty w tytule filmu również nie pasuje do całości.

Wygląda na to, że ilustracja jest obrazem stworzonym za pomocą sztucznej inteligencji. Podobne prace w ostatnich tygodniach lawinowo pojawiały się w Internecie, szczególnie, gdy internauci odkryli możliwość tworzenia grafik na wzór animacji studia Pixar.

Następnie pojawiły się newsy powielające nieprawdziwą informację wraz z nieprawdziwym opisem fabuły. Według portalu Spotted News Tom Hanks miał się wcielić w główną rolę Woodforda Newtona, konduktora magicznego pociągu. Fabuła miała skupić się na wypadku, w wyniku którego pojazd zamienia się w oniryczną przygodę, której można doświadczyć tylko w okresie świąt Bożego Narodzenia.

Niestety, wiele osób dało się złapać na tę nieprawdziwą informację. Według oficjalnych informacji, studio Warner Bros. nie pracuje nad prequelem ani kontynuacją Ekspresu polarnego.

Jednak ta sytuacja pokazuje, że fani oczekują czegoś nowego w równie świątecznym i magicznym klimacie. Może to pora na to, by po dwóch dekadach studio spojrzało na starą animację i spróbowało nieco odświeżyć tę historię? W obecnym kinie obserwujemy trend przywracania kultowych historii za pomocą adaptacji live action i może to byłaby szansa dla Ekspresu Polarnego?

Patrycja Otfinowska

Patrycja Otfinowska

Przygodę z profesjonalnym pisaniem rozpoczęła w czerwcu 2023 na Filmomaniaku, gdzie zajmuje się newsami ze świata kina; wcześniej pisała opowiadania o swoich ulubionych książkowych bohaterach. Z wykształcenia nauczyciel języka polskiego, jednak nauczanie przegrało z jej miłością do filmów i seriali. Nie boi się żadnego gatunku: równie chętnie zobaczy po raz setny Tokio Drift, co wybierze się w ciemno do kina na niszowy film. Niezdrowo zafascynowana Wiedźminem i gdy tylko może, po raz kolejny przechodzi Zabójców królów. Czyta książki w ilościach hurtowych, twierdząc, że z każdej potrafi wyciągnąć jakąś głęboką myśl. Gdy już oderwie się od monitora, zabiera drona na spacery i robi zdjęcia okolicy.

Gdzie obejrzeć Diunę 1? Pierwsza część widowiska Denisa Villeneuve’a jest dostępna w streamingu

Gdzie obejrzeć Diunę 1? Pierwsza część widowiska Denisa Villeneuve’a jest dostępna w streamingu

Fantastyczny miniserial z Kate Winslet w roli głównej. 5 rewelacyjnych odcinków obejrzysz na HBO Max

Fantastyczny miniserial z Kate Winslet w roli głównej. 5 rewelacyjnych odcinków obejrzysz na HBO Max

Czy anime Ninja Kamui jest oparte na mandze?

Czy anime Ninja Kamui jest oparte na mandze?

Ninja Kamui to nowe brutalne anime na HBO Max. Kiedy wyjdą kolejne odcinki?

Ninja Kamui to nowe brutalne anime na HBO Max. Kiedy wyjdą kolejne odcinki?

Czy serial Tokyo Vice jest oparty na prawdziwej historii?

Czy serial Tokyo Vice jest oparty na prawdziwej historii?