Czy będzie 2. sezon Lessons In Chemistry na Apple TV Plus? Oto wszystko, co wiemy

Lessons in Chemistry okazało się być kolejnym udanym serialem od Apple TV+. Sprawdziliśmy, czy są szanse na drugi sezon produkcji z Brie Larson w roli głównej.

news
Zbigniew Woźnicki 28 listopada 2023
1
Źrodło fot. Lessons in Chemistry; Lee Eisenberg; Apple TV+; 2023
i

Lessons in Chemistry na Apple TV+ jest produkcją, która przenosi widzów do czasów z przełomu lat 50. i 60. Już w pierwszym epizodzie dowiadujemy się, że kariera naukowa głównej bohaterki, Elizabeth Zott, zostaje przerwana, a ona staje się prowadzącą popularnego programu telewizyjnego o tematyce kulinarnej – Supper at Six. Kolejne epizody przedstawiają przeszłość bohaterki, która mieszając się z teraźniejszością wyjaśnia, co wydarzyło się w życiu Elizabeth. Fani produkcji z pewnością liczną na kolejny sezon, a my sprawdzamy, czy jest szansa na powstanie nowych odcinków.

Czy zapowiedziano 2. sezon Lessons in Chemistry?

Jeszcze nie minął pełen tydzień od premiery finałowego epizodu Lessons in Chemistry i na razie nie otrzymaliśmy żadnych oficjalnych informacji odnośnie planów na drugi sezon. W tym przypadku warto pamiętać, że pierwsza seria w pełni opierała się na powieści Bonnie Garmus o tym samym tytule. Gdyby twórcy chcieli zrealizować drugi sezon, to musieliby wymyślić nową historię z nowymi postaciami i wątkami.

Czy aktorzy Lessons in Chemistry wypowiadali się na temat 2. sezonu?

Biorąca udział w projekcie Brie Larson w dosyć ogólnych słowach wypowiedziała się o potencjalnej kontynuacji Lessons in Chemistry. Jej zdaniem byłaby w stanie to sobie wyobrazić, ale dotychczas nikt oficjalnie z nią o tym nie rozmawiał. W podobnym tonie swoją opinię przedstawił showrunner serialu, Lee Eisenberg, który powiedział, że „jeśli będą mieli odpowiednią historię, to z chęcią ją odkryją”. Natomiast producentka serialu, Sarah Adina Smith, stwierdziła, że cała ekipa z góry wiedziała, iż to będzie tylko jedno podejście, co sugeruje, że drugiego sezonu nie będzie.

O czym mógłby opowiadać 2. sezon Lessons in Chemistry?

Tak jak już zostało wspomniane, historię nowej serii należałoby wymyślić całkowicie od zera, co daje twórcom spore pole do popisu. Teoretycznie dla Elizabeth Zott historia kończy się w pozytywny sposób, ale z pewnością można przedstawić kolejny rozdział jej życia interesujący sposób. Są to przecież czasy walki z dyskryminacją oraz o równouprawnienie. Kwestie społeczne mogłyby w nowej serii odgrywać jeszcze większą rolę.

Ten materiał nie jest artykułem sponsorowanym. Jego treść jest autorska i powstała bez wpływów z zewnątrz. Część odnośników w materiale to linki afiliacyjne. Klikając w nie, nie ponosisz żadnych dodatkowych kosztów, a jednocześnie wspierasz pracę naszej redakcji. Dziękujemy!

Zbigniew Woźnicki

Zbigniew Woźnicki

Przygodę z publicystyką i pisaniem zaczął w serwisie Allegro, gdzie publikował newsy związane z grami, technologią oraz mediami społecznościowymi. Wkrótce zawitał na GRYOnline.pl i Filmomaniaka, pisząc o nowościach związanych z branżą filmową. Mimo związku z serialami, jego serce należy do gier wszelakiego typu. Żaden gatunek mu nie straszny, a przygoda z Tibią nauczyła go, że niebo i muzyka w grach są całkowicie zbędne. Przed laty dzielił się swoimi doświadczeniami, moderując forum mmorpg.org.pl. Uwielbia ponarzekać, ale oczywiście konstruktywnie i z umiarem. Na forum pisze pod ksywką Canaton.

Gdzie kręcono serial Shogun? Oto filmowe lokacje

Gdzie kręcono serial Shogun? Oto filmowe lokacje

O czym jest Nowa konstelacja, dostępny na Apple TV+ intrygujący thriller sci-fi?

O czym jest Nowa konstelacja, dostępny na Apple TV+ intrygujący thriller sci-fi?

Rojst Millenium - recenzja. To świetne zakończenie, które rozwiązuje problemy serialu

Rojst Millenium - recenzja. To świetne zakończenie, które rozwiązuje problemy serialu

Diuna 2 - recenzja. To przerażające widowisko, po którym zwątpiłem w ludzkość

Diuna 2 - recenzja. To przerażające widowisko, po którym zwątpiłem w ludzkość

Fantastyczny miniserial z Kate Winslet w roli głównej. 5 rewelacyjnych odcinków obejrzysz na HBO Max

Fantastyczny miniserial z Kate Winslet w roli głównej. 5 rewelacyjnych odcinków obejrzysz na HBO Max