Co wiemy o Constantine 2? Czy kontynuacja filmu z 2005 powstanie?

Od premiery pierwszej ekranowej wersji Constantine'a minęło już 17 lat. Od tego czasu systematycznie powracają głosy o ewentualnej kontynuacji filmu z 2005 roku. Okazuje się, że nowe przygody komiksowego bohatera są bliżej niż nam się wydaje.

horror
Kamil "grim_reaper" Kleszyk 4 lipca 2022
3

Materiały promocyjne/ DC Comics

Nad ekranizacją historii okultysty Johna Constatine’a przez długi czas wisiało fatum. O ile przez lata komiksowe historie tej nietuzinkowej postaci spod szyldu DC zyskały rzesze fanów, tak przeniesione na ekran przygody brytyjskiego bohatera nie zyskały większej przychylności fanów.

Czegoś zabrakło…

Pierwotne widowisko z 2005 roku, w którym tytułową rolę sportretował Keanu Reeves, na całym świecie zarobiło zaledwie 230 mln dolarów. Średnie przychody połączone z równie umiarkowanymi recenzjami dzieła sprawiły, że projekt ewentualnej kontynuacji został pogrzebany. Jak się później okazało, to nie było pierwsze i ostatnie słowo łowcy demonów na ekranach.

Co wiemy o Constantine 2? Czy kontynuacja filmu z 2005 powstanie? - ilustracja #1
Kadr z filmu Constantine, 2005 r./ Warner Bros.

Debiut na małym ekranie

Po blisko 10 latach włodarze stacji CW odgrzebali truchło historii Constantine’a i przywrócili bohatera w 2014 roku w formie serialu telewizyjnego. Główną rolę zagrał wówczas Matt Ryan. Niestety, kolejna próba również nie zyskał uznania wymagającej widowni, co poskutkowało zakończeniem emisji widowiska po zaledwie jednym sezonie. Podczas gdy solowe show Johna nie zdobyło szerszej publiczności, za sprawą inicjatywy niewielkiej grupki fanów, doszło do kilku gościnnych występów Constantine’a w innych serialach Arrowverse. Niestety również ich popularność zaczęła słabnąć, co ponownie zahamowało ekspansję przygód łowcy demonów na małych ekranach.

Co wiemy o Constantine 2? Czy kontynuacja filmu z 2005 powstanie? - ilustracja #2
Kadr z serialu Constantine/ The CW

Szansa na sequel

Co ciekawe, przez cały ten czas w głowie Keanu Reevesa tliła się nadzieja i chęć ponownego wskoczenia w buty kultowej postaci. Po latach swoistej stagnacji w twórczości aktora, przyszedł czas renesansu kariery kanadyjczyka. Seria o Johnie Wicku, Martix: Zmartwychwstania, czy występ w grze Cyberpunk 2077 sprawiły, że jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki pojawiły się pogłoski o pracach nad kontynuacją dobrze wspominanej przez Reeves’a produkcji z 2005 roku. Swego czasu nawet informowaliśmy, że Peter Stormare, wcielający się oryginalnie w postać Lucyfera, potwierdził rozwijanie projektu.

Rozczarowanie

Gdy nadzieje na sequel zostały na dobre rozbudzone u fanów kultowego już pierwowzoru z 2005 roku, złe wieści nadeszły ze strony samego Reeves’a. Aktor w trakcie występu w programie The Late Show (filmik znajdziecie poniżej) ogłosił, że niestety jego próby wprowadzenia w ruch realizacji potencjalnej kontynuacji spaliły na panewce.

Po kolejnej porażce projektu już chyba mało kto wierzył, że próby przywrócenia postaci Constantine’a kiedykolwiek dojdą do skutku. Nic bardziej mylnego.

Do trzech razy sztuka

Niespełna miesiąc temu sieć obiegła informacja, iż komiksowe przygody bezkompromisowego bohatera zrealizuje platforma HBO Max. Za serialowe widowisko odpowiadać ma zaś wytwórnia Bad Robot należąca do J.J. Abramsa. Według ówczesnych doniesień, większość tekstów opowieści jest już ukończona. Nowy serial o Constantinie jest jedną z kilku zapowiedzianych produkcji, które znajdą się w ofercie HBO Max i będą budulcem uniwersum Justice League Dark.

HBO Max kupisz tutaj

Za produkcję poświęconą popularnemu okultyście odpowiadać będzie wspomniany wcześniej Abrams oraz początkujący scenarzysta Guy Bolton. Mimo że fabuła serialowego Constantine'a nie została jeszcze ujawniona, produkcja ma opowiedzieć o młodszej wersji bohatera, niż mieliśmy okazję zobaczyć w dotychczasowych ekranizacjach.

Póki co główna rola nie została jeszcze obsadzona, ale krążące plotki mówią, że HBO robi przymiarki do zatrudnienia brytyjsko-nigeryjskiego aktora S?o?pe?´ Dirísu znanego z serialu Gangi Londynu. Warto również dodać, że prace na planie mają ruszyć jeszcze tej jesieni w Wielkiej Brytanii, zaś premiery pierwszych odcinków należy spodziewać się w przyszłym roku.

Co wiemy o Constantine 2? Czy kontynuacja filmu z 2005 powstanie? - ilustracja #3
Gangi Londynu/ Źródło: YouTube/ JoBlo Movies

Powyższe informacje sugerują, iż plany produkcji są już na bardzo zaawansowanym etapie, co pozwala mieć nadzieje, że tym razem ekranizacja dojdzie do skutku.

Kamil "grim_reaper" Kleszyk

Kamil "grim_reaper" Kleszyk

Na łamach GRYOnline.pl ima się różnorodnych tematyk. Możecie się zatem spodziewać od niego zarówno newsa o symulatorze rolnictwa, jak i tekstu o wpływie procesu Johnnego Deppa na przyszłość Piratów z Karaibów. Introwertyk z powołania. Od dziecka czuł bliższy związek z humanizmem niż naukami ścisłymi. Gdy po latach nauki przyszedł czas stagnacji, wolał nazywać to „szukaniem życiowego celu”. W końcu postanowił zawalczyć o lepszą przyszłość, co zaprowadziło go do miejsca, w którym jest dzisiaj.

Prequel Dextera powstaje. Patrick Gibson wcieli się w serialu Original Sin w tytułowego bohatera, w obsadzie gwiazdor Mr. Robota

Prequel Dextera powstaje. Patrick Gibson wcieli się w serialu Original Sin w tytułowego bohatera, w obsadzie gwiazdor Mr. Robota

Czy Mów do mnie jest na Netflixie? Wiemy, gdzie obejrzeć głośny horror nakręcony przez youtuberów

Czy Mów do mnie jest na Netflixie? Wiemy, gdzie obejrzeć głośny horror nakręcony przez youtuberów

Kiedy 2. sezon The Last of Us będzie na HBO Max?

Kiedy 2. sezon The Last of Us będzie na HBO Max?

Czy powstanie 2. sezon serialu Mr. & Mrs. Smith od Amazon Prime Video?

Czy powstanie 2. sezon serialu Mr. & Mrs. Smith od Amazon Prime Video?

Kiedy premiera Pięciu koszmarnych nocy 2? Znamy dokładną datę

Kiedy premiera Pięciu koszmarnych nocy 2? Znamy dokładną datę