Co obejrzeć na Prime Video, Apple TV Plus i SkyShowtime w weekend 26-28 maja 2023 roku

Czekaliście na zakończenie pierwszego sezonu Citadel? Jeśli tak, to już w tym tygodniu je dostaniecie. Poza tym w streamingu pojawiło się sporo ciekawych nowości, które warto obejrzeć w ten weekend.

news
Edyta Jastrzębska 25 maja 2023
1
Źrodło fot. Platoniczna przyjaźń, Francesca Delbanco i Nicholas Stoller, Apple TV+, 2023 / Fatal Attraction, Alexandra Cunningham i Kevin J. Hynes, Paramount+, 2023 / Citadel, Josh Applebaum, Bryan Oh i Dvis Weil, Amazon Prime Video, 2023
i

Pierwszy sezon szumnie promowanego serialu Amazona, który jest też drugą najdroższą produkcją odcinkową, w tym tygodniu dobiega końca. Co się wydarzy? Wśród nowości znajdziemy zaś produkcje komediowe, dramatyczne, coś z kina akcji, a nawet dokumentalnego – drugi sezon Prehistorycznej planety z pewnością wciągnie kolejnych widzów. Wszystkie te produkcje oraz wiele innych możecie obejrzeć na Prime Video, Apple TV+ i SkyShowtime w weekend 26-28 maja 2023 roku.

Citadel – Prime Video

Co to: serial akcji

Od kiedy dostępny na platformie: 28 kwietnia

Rok premiery: 2023

W tym tygodniu finał drugiego najdroższego serialu Amazona. Czy trud i włożone w to widowisko pieniądze opłaciły się, a widzowie otrzymali satysfakcjonującą opowieść? Z całą pewnością na to pytanie będziemy mogli odpowiedzieć po seansie ostatniego epizodu, w którym poznamy zakończenie historii Nadii i Masona, byłych agentów Cytadeli.

Serial Citadel obejrzysz na Amazon Prime Video.

Platoniczna przyjaźń (Platonic) – Apple TV+

Co to: serial komediowy

Od kiedy dostępny na platformie: 24 maja

Rok premiery: 2023

Nowy serial Apple TV+ przedstawia historię pary byłych platonicznych przyjaciół, którzy zbliżają się do średniego wieku. Po długiej rozłące ponownie nawiązują ze sobą kontakt. Odnowiona przyjaźń duetu pochłania ich w całości – rozstrajając ich życia w komiczny sposób. W widowisku w głównych rolach zobaczymy Setha Rogena oraz Rose Byrne.

Serial Platoniczna przyjaźń obejrzysz na Apple TV+.

Fatal Attraction – SkyShowtime

Co to: serial dramatyczny

Od kiedy dostępny na platformie: 22 maja

Rok premiery: 2023

Dogłębna interpretacja klasycznego thrillera z lat 80., w którym wystąpili Michael Douglas i Glenn Close, eksplorująca ponadczasowe tematy małżeństwa i niewierności przez pryzmat współczesnych postaw wobec silnych kobiet, zaburzeń osobowości i przymusowej kontroli. W serialu w głównych rolach występują Joshua Jackson oraz Lizzy Caplan.

Serial Fatal Attraction obejrzysz na SkyShowtime.

Prehistoryczna planeta: 2. sezon (Prehistoric Planet) – Apple TV+

Co to: serial dokumentalny

Od kiedy dostępny na platformie: 22 maja

Rok premiery: 2022

Prehistoryczna planeta to serial dokumentalny, który przedstawia mało znane i zaskakujące fakty z życia dinozaurów na tle środowisk z okresu kredy – w tym wybrzeży, pustyń, wód słodkowodnych, lodowych krain oraz lasu. Cofnij się o 66 mln lat, do czasów, kiedy majestatyczne dinozaury i niezwykłe stworzenia przemierzały lądy, morza i niebo.

Serial Prehistoryczna planeta obejrzysz na Apple TV+.

Miami Vice – SkyShowtime

Co to: film akcji

Od kiedy dostępny na platformie: 23 maja

Rok premiery: 2006

Film oparty na serialu z lat 80. Sprawa dotycząca baronów narkotykowych i morderstwa w południowej Florydzie nabiera osobistego charakteru dla pary detektywów – Sonny’ego Crocketta i Ricardo Tubbsa. Działający nieszablonowo Crockett wdaje się w romans z żoną handlarza bronią i narkotykami, podczas gdy Tubbs stara się uporać z napaścią na swoich bliskich. Gwiazdami widowiska są Colin Farrell i Jamie Foxx.

Film Miami Vice obejrzysz na SkyShowtime.

Ten materiał nie jest artykułem sponsorowanym. Jego treść jest autorska i powstała bez wpływów z zewnątrz. Część odnośników w materiale to linki afiliacyjne. Klikając w nie, nie ponosisz żadnych dodatkowych kosztów, a jednocześnie wspierasz pracę naszej redakcji. Dziękujemy!

Edyta Jastrzębska

Edyta Jastrzębska

Absolwentka dziennikarstwa i komunikacji społecznej oraz kulturoznawstwa. W GRYOnline.pl zaczynała jako jeden z newsmanów w dziale filmowym, obecnie dogląda newsroomu filmowego, gdzie zajmuje się również korektą. Świetnie odnajduje się w tematyce filmowo-serialowej zarówno tej osadzonej w rzeczywistości, jak i w fantastyce. Na bieżąco śledzi branżowe trendy, jednak w wolnym czasie najchętniej sięga po tytuły mniej znane. Z popularnymi zaś ma skomplikowaną relację, przez co do wielu przekonuje się dopiero, gdy szum wokół nich ucichnie. Wieczory uwielbia spędzać nie tylko przy filmach, serialach, książkach oraz grach wideo, ale też przy RPG-ach tekstowych, w których siedzi od kilkunastu lat.

Czy Mów do mnie jest na Netflixie? Wiemy, gdzie obejrzeć głośny horror nakręcony przez youtuberów

Czy Mów do mnie jest na Netflixie? Wiemy, gdzie obejrzeć głośny horror nakręcony przez youtuberów

Czy powstanie 2. sezon serialu Mr. & Mrs. Smith od Amazon Prime Video?

Czy powstanie 2. sezon serialu Mr. & Mrs. Smith od Amazon Prime Video?

Czy powstanie 2. sezon serialu Problem trzech ciał? Netflix zdecydował

Czy powstanie 2. sezon serialu Problem trzech ciał? Netflix zdecydował

Farciarz Gilmore powróci. Adam Sandler i Netflix stworzą sequel lubianej komedii

Farciarz Gilmore powróci. Adam Sandler i Netflix stworzą sequel lubianej komedii

2. sezon Squid Game z przybliżoną datą premiery na Netflixie

2. sezon Squid Game z przybliżoną datą premiery na Netflixie