Co obejrzeć na Netflix, HBO Max, Disney Plus i Prime Video w weekend 6-8 stycznia 2023 roku

W ten weekend jest sporo ciekawych nowości do nadrobienia, pośród których znajdują się aż dwie produkcje z Christianem Bale’em oraz ubiegłoroczny hit – Menu.

news
Edyta Jastrzębska 6 stycznia 2023
3
Źrodło fot. Menu, Mark Mylod, Searchlight Pictures, 2022 / Bielmo, Scott Cooper, Netflix, 2023 / Amsterdam, David O. Russell, 20th Century Studios, 2022
i

Weekend z Christianem Bale’em? To możliwe w związku z tym, że w tym tygodniu zadebiutowały dwa nowe filmy z laureatem Oscara. Są nimi Bielmo oraz Amsterdam. Obie produkcje zahaczają o wątki kryminalne, jednak zupełnie się od siebie różnią, dlatego warto poświęcić czas zarówno jednej, jak i drugiej. Ale to nie wszystkie nowości, bo pojawił się również ubiegłoroczny kinowy hit Menu oraz kilka innych ciekawych pozycji. Wszystkie te nowości oraz wiele innych możecie obejrzeć na Netfliksie, HBO Max, Disney+ i Amazon Prime Video w weekend 6-8 stycznia 2023 roku.

Karty podarunkowe do Netflixa kupisz tutaj

Bielmo (The Pale Blue Eye) – Netflix

 1. Co to: film sensacyjny
 2. Od kiedy dostępny na platformie: 6 stycznia
 3. Rok premiery: 2022

Pierwsza, ale nie jedyna pozycja na liście z tego tygodnia, w której zobaczymy Christiana Bale’a. W tym filmie laureat Oscara wciela się w emerytowanego detektywa, którego poproszono o dyskretne zbadanie sprawy makabrycznego morderstwa w akademii wojskowej West Point. Pomóc w rozwikłaniu zagadki ma mu bystry kadet, który zwie się Edgar Allan Poe. Według pierwszych opinii ekranizacja nie jest równie dobra, co powieść, jednak ze względu na świetną obsadę oraz intrygującą zagadkę nadal jest wartą uwagi produkcją, dlatego polecamy spędzić z nią ten weekend.

 1. Dowiedz się więcej o filmie Bielmo

Film Bielmo obejrzysz na Netfliksie

Kieszonkowiec (Pickpocket) – HBO Max

 1. Co to: film kryminalny
 2. Od kiedy dostępny na platformie: 3 stycznia
 3. Rok premiery: 1959

Produkcja do najnowszych nie należy, ale wciąż na pewno są tacy, którzy jej nie widzieli lub którzy chętnie do niej wrócą. Film opowiada o młodym mężczyźnie, którego pobyt w więzieniu niczego nie nauczył. Kieszonkowiec po wyjściu na wolność wraca do kradzieży, uważając, że należy do grona ludzi, którzy mogą bezkarnie łamać prawo i nie przejmuje się ewentualnymi konsekwencjami.

 1. Dowiedz się więcej o filmie Kieszonkowiec

Film Kieszonkowiec obejrzysz na HBO Max

Amsterdam – Disney+

 1. Co to: film komediowy
 2. Od kiedy dostępny na platformie: 4 stycznia
 3. Rok premiery: 2022

I znów Christian Bale, ale jego nigdy mało. A u jego boku zagrają m.in. Margot Robbie oraz John David Washington, choć nie są to jedyne gwiazdy, które zobaczymy w tej produkcji. Poznamy tu historię trójki przyjaciół, dwóch żołnierzy i sanitariuszki, którzy jako świadkowie morderstwa zostają w nie wrobieni. W wyniku tego zostają uwikłani w jeden z najbardziej szokujących spisków w historii Stanów Zjednoczonych.

 1. Dowiedz się więcej o filmie Amsterdam

Film Amsterdam obejrzysz na Disney+

The Rig – Amazon Prime Video

 1. Co to: serial dramatyczny
 2. Od kiedy dostępny na platformie: 6 stycznia
 3. Rok premiery: 2023

Serial przedstawia historię grupy pracowników platformy wiertniczej, znajdującej się u szkockiego wybrzeża. Gdy załoga ma wrócić na stały ląd, spowija ich tajemnicza mgła, która zupełnie odcina ich od kontaktu z lądem. Na platformie zaczyna dochodzić do tajemniczych zdarzeń, które pracownicy próbują rozwiązać, jednak gdy dochodzi do wypadku, zaczynają zastanawiać się, komu tak właściwie mogą ufać.

 1. Dowiedz się więcej o serialu The Rig

Serial The Rig obejrzysz na Amazon Prime Video

Windykator (The Tax Collector) – Netflix

 1. Co to: film kryminalny
 2. Od kiedy dostępny na platformie: 7 stycznia
 3. Rok premiery: 2020

Shia LaBeouf w filmie o egzekutorach długów, którzy pracują dla lokalnego szefa mafii. Gdy w mieście pojawia się rywal ich szefa i wywraca ich interes do góry nogami, wszystko co kochają i jest dla nich ważne, zostaje narażone na niebezpieczeństwo. Produkcja zapewniła LaBeoufowi nominację do Złotej Maliny, która określana jest także jako „anty-Oscar”.

 1. Dowiedz się więcej o filmie Windykator

Film Windykator obejrzysz na Netfliksie

Menu (The Menu) – Disney+

 1. Co to: czarna komedia
 2. Od kiedy dostępny na platformie: 4 stycznia
 3. Rok premiery: 2022

Jeśli ktoś ma ochotę na dobrą czarną komedię, powinien dać szansę Menu z Ralphem Fiennesem, Anyą Taylor-Joy i Nicholasem Houltem. W filmie młoda para udaje się na odległą wyspę, aby zjeść posiłek w ekskluzywnej restauracji. Szef kuchni przygotował bogate menu z kilkoma szokującymi niespodziankami. Czym one są i jak potoczy się ta historia? Tego dowiecie się w trakcie seansu.

 1. Dowiedz się więcej o filmie Menu

Film Menu obejrzysz na Disney+

Ten materiał nie jest artykułem sponsorowanym. Jego treść jest autorska i powstała bez wpływów z zewnątrz. Część odnośników w materiale to linki afiliacyjne. Klikając w nie, nie ponosisz żadnych dodatkowych kosztów, a jednocześnie wspierasz pracę naszej redakcji. Dziękujemy!

Edyta Jastrzębska

Edyta Jastrzębska

Absolwentka dziennikarstwa i komunikacji społecznej oraz kulturoznawstwa, od początku kariery związana z GRYOnline.pl. Zaczynała jako jeden z newsmanów w dziale filmowym, obecnie dogląda newsroomu filmowego, gdzie zajmuje się również korektą. Świetnie odnajduje się w tematyce filmowo-serialowej zarówno tej osadzonej w rzeczywistości, jak i w fantastyce. Na bieżąco śledzi branżowe trendy, jednak w wolnym czasie najchętniej sięga po tytuły mniej znane. Z popularnymi zaś ma skomplikowaną relację, przez co do wielu przekonuje się dopiero, gdy szum wokół nich ucichnie. Wieczory uwielbia spędzać nie tylko przy filmach, serialach, książkach, a nawet grach wideo, ale też przy RPG-ach tekstowych, w których siedzi od kilkunastu lat.

Na Netflixie obejrzysz intensywny thriller od twórcy Mr. Robot. To 140 minut paniki wywołanej przez koniec świata

Na Netflixie obejrzysz intensywny thriller od twórcy Mr. Robot. To 140 minut paniki wywołanej przez koniec świata

Kogo Chris Hemsworth zagrał w Furiosie? Wyjaśniamy, kim jest Dementus

Kogo Chris Hemsworth zagrał w Furiosie? Wyjaśniamy, kim jest Dementus

Gdzie nakręcono The Archies? Lokalizacje, w których filmowano produkcję Netflixa

Gdzie nakręcono The Archies? Lokalizacje, w których filmowano produkcję Netflixa

Rebel Moon zadebiutuje wcześniej. O której godzinie trafi na Netflixa?

Rebel Moon zadebiutuje wcześniej. O której godzinie trafi na Netflixa?

Pan i pani Smith wracają. Zobacz nową parę szpiegów na zwiastunie serialu Prime Video

Pan i pani Smith wracają. Zobacz nową parę szpiegów na zwiastunie serialu Prime Video