Co obejrzeć na Netflix, HBO Max, Disney Plus i Prime Video w weekend 30 grudnia 2022 - 1 stycznia 2023

To ostatni weekend w tym roku. Czy nowości z tego tygodnia wygrają z muzycznymi imprezami sylwestrowymi i 2022 rok zostanie pożegnany w towarzystwie filmów oraz seriali? Zobaczcie, jakie nowości w streamingu warto obejrzeć.

news
Edyta Jastrzębska 30 grudnia 2022
3
Źrodło fot. Kalejdoskop, Eric Garcia, Netflix, 2023
i

Najciekawszą nowością w tym tygodniu zdaje się być eksperymentalny serial, który przygotował Netflix. Nie znaczy to jednak, że nic innego nie jest warte uwagi, w końcu w ostatnich dniach pojawił się także czwarty sezon przebojowej Atlanty, a także druga część anime o niegdyś siejącym postrach byłym członku yakuzy, który teraz stara się zostać perfekcyjnym panem domu. Wszystkie te nowości oraz wiele innych możecie obejrzeć na Netfliksie, HBO Max, Disney+ i Amazon Prime Video w weekend 30 grudnia 2022 – 1 stycznia 2023.

Karty podarunkowe do Netflixa kupisz tutaj

Kalejdoskop (Kaleidoscope) – Netflix

 1. Co to: serial kryminalny
 2. Od kiedy dostępny na platformie: 1 stycznia
 3. Rok premiery: 2023

Eksperymentalny serial Netfliksa, który widzowie będą mogli oglądać w różnej kolejności, zmierzając do jednego finału. Dzięki temu każdy z nich będzie mógł w odmienny sposób odbierać tę historię. Szerzej ten pomysł opisaliśmy tutaj. Sama historia zaś dotyczy napadu, który ekipie złodziei ma zapewnić ogromny zysk, jednak chciwość może zniweczyć ich wielkie plany. W serialu występuje Giancarlo Esposito znany z Breaking Bad i Zadzwoń do Saula.

 1. Dowiedz się więcej o serialu Kalejdoskop

Serial Kalejdoskop obejrzysz na Netfliksie

Źródło (The Fountain) – HBO Max

 1. Co to: film dramatyczno-psychologiczny
 2. Od kiedy dostępny na platformie: 26 grudnia
 3. Rok premiery: 2006

Miłosna opowieść, rozgrywająca się na przestrzeni tysiąca lat, w której poruszane są wątki nieśmiertelności, wynikającej z niej utraty bliskich oraz dążenia do uniknięcia takiego losu. Składa się ona z trzech historii, w których poznajemy losy konkwistadora i królowej, naukowca i jego chorej na raka żony, a także poszukującego odpowiedzi astronauty. Zanurz się w tę opowieść, w której w głównych rolach występują Hugh Jackman oraz Rachel Weisz.

 1. Dowiedz się więcej o filmie Źródło

Film Źródło obejrzysz na HBO Max

Atlanta: 4. sezon – Disney+

 1. Co to: serial komediowo-dramatyczny
 2. Od kiedy dostępny na platformie: 28 grudnia
 3. Rok premiery: 2016

Kolejny sezon hitu, który wciąż zachwyca widzów na całym świecie. Co przyniosą nowe przygody muzyków pochodzących z Atlanty? Paczka wraca do rodzinnego miasta, jednak jest ono inne, niż zapamiętali. Rodzi to pytanie, czy zmieniła się Atlanta, czy też zmienili się oni? Europejska trasa, którą odbyli w trzecim sezonie, mogła mieć na nich większy wpływ, niż się tego spodziewali.

 1. Dowiedz się więcej o serialu Atlanta

Serial Atlanta obejrzysz na Disney+

Wildcat – Amazon Prime Video

 1. Co to: film dokumentalny
 2. Od kiedy dostępny na platformie: 30 grudnia
 3. Rok premiery: 2022

Po powrocie z Afganistanu młody brytyjski żołnierz mierzy się z PTSD oraz depresją. Drugą szansę dla siebie odnajduje po poznaniu młodej kobiety, która prowadzi ośrodek ratowania i rehabilitacji dzikich zwierząt, razem z którym w amazońskim lesie deszczowym zaczyna opiekować się osieroconym ocelotem. Jest to niezwykła historia o miłości i uzdrowieniu.

 1. Dowiedz się więcej o filmie Wildcat

Film Wildcat obejrzysz na Amazon Prime Video

Yakuza w fartuszku. Kodeks perfekcyjnego pana domu: 2. sezon (The Way of the Househusband) – Netflix

 1. Co to: serial komediowy
 2. Od kiedy dostępny na platformie: 1 stycznia
 3. Rok premiery: 2021

To już druga część anime o „Nieśmiertelnym smoku”, będącym legendą yakuzy, którego przydomek sieje postrach także wśród policjantów. Po wycofaniu się z półświatka jego życie obiera zaskakujący kierunek, bo z groźnego przestępcy przebranżawia się w przykładnego pana domu. Teraz mierzy się z nowego rodzaju niebezpieczeństwami, które czyhają na niego chociażby w supermarkecie czy we własnej kuchni.

 1. Dowiedz się więcej o serialu Yakuza w fartuszku. Kodeks perfekcyjnego pana domu

Serial Yakuza w fartuszku. Kodeks perfekcyjnego pana domu obejrzysz na Netfliksie

Blair Witch Project – HBO Max

 1. Co to: film grozy
 2. Od kiedy dostępny na platformie: 31 grudnia
 3. Rok premiery: 1999

Trójka studentów wyruszyła do lasu w Maryland, żeby nakręcić materiał o lokalnym micie znanym jako Blair Witch. Jednakże po udaniu się w tę podróż, ślad po nich zaginął. Później odnaleziono wyłącznie nakręcony przez nich materiał, który daje wgląd w ich losy po tym, jak zaczęli pracę nad swoim projektem. Co spotkało w lesie trójkę młodych filmowców?

 1. Dowiedz się więcej o filmie Blair Witch Project

Film Blair Witch Project obejrzysz na HBO Max

Ten materiał nie jest artykułem sponsorowanym. Jego treść jest autorska i powstała bez wpływów z zewnątrz. Część odnośników w materiale to linki afiliacyjne. Klikając w nie, nie ponosisz żadnych dodatkowych kosztów, a jednocześnie wspierasz pracę naszej redakcji. Dziękujemy!

Edyta Jastrzębska

Edyta Jastrzębska

Absolwentka dziennikarstwa i komunikacji społecznej oraz kulturoznawstwa. W GRYOnline.pl zaczynała jako jeden z newsmanów w dziale filmowym, obecnie dogląda newsroomu filmowego, gdzie zajmuje się również korektą. Świetnie odnajduje się w tematyce filmowo-serialowej zarówno tej osadzonej w rzeczywistości, jak i w fantastyce. Na bieżąco śledzi branżowe trendy, jednak w wolnym czasie najchętniej sięga po tytuły mniej znane. Z popularnymi zaś ma skomplikowaną relację, przez co do wielu przekonuje się dopiero, gdy szum wokół nich ucichnie. Wieczory uwielbia spędzać nie tylko przy filmach, serialach, książkach oraz grach wideo, ale też przy RPG-ach tekstowych, w których siedzi od kilkunastu lat.

Twisters - czy jest scena po napisach?

Twisters - czy jest scena po napisach?

Akolita - czy będzie 2. sezon serialu Star Wars?

Akolita - czy będzie 2. sezon serialu Star Wars?

Czy Lovely Runner jest na Netflixie? Sprawdzamy, gdzie obejrzeć koreański serial

Czy Lovely Runner jest na Netflixie? Sprawdzamy, gdzie obejrzeć koreański serial

Maxton Hall - gdzie obejrzeć ekranizację bestsellerowych powieści dla nastolatków?

Maxton Hall - gdzie obejrzeć ekranizację bestsellerowych powieści dla nastolatków?

Ród smoka - ile będzie łącznie sezonów serialu HBO?

Ród smoka - ile będzie łącznie sezonów serialu HBO?