Citadel nie zachwyca? Dziś premiera drugiego najdroższego serialu Amazona

Serial Citadel miał być wielkim początkiem nowego uniwersum na Amazonie. Pierwsze recenzje zwiastują jednak, że produkcję dotyka kilka problemów.

news
28 kwietnia 2023
4
Źrodło fot. Citadel; Joe i Anthony Russo; Amazon Prime Video; 2023
i

Początek długiego weekendu na razie zapowiada się dobrze. A może być tylko lepiej, bowiem dzisiaj na platformie Amazon Prime Video zadebiutował serial Cytadela, wyprodukowany przez braci Russo. Czy jednak szumne zapowiedzi twórców drugiej najdroższej produkcji telewizyjnej w historii przełożyły się na rzeczywistość?

Sądząc po recenzjach, które pojawiły się w sieci, jest z tym różnie. W obecnej chwili na platformie Metacritic znajdziemy 21 opinii krytyków, którzy ocenili Cytadelę średnio na 53 punkty. Najnowszemu widowisku Amazona obrywa się przede wszystkim za zbyt dużą zachowawczość, nieciekawą historię oraz małą dawkę rozrywki. Pojawiają się jednak pozytywy, a najczęściej wymienianym jest to, że serial pasuje do swojego gatunku.

Albo pokochasz tego niesfornego potwora, albo zapłaczesz nad strasznym poziomem dzisiejszej rozrywki. Szczerze mówiąc, wciągnąłem się i pokochałem połączenie głównych gwiazd, które sprawiają wrażenie, że dobrze się bawią w scenariuszu podobnym do Mission: Impossible – Randy Myers z The Mercury News.

Jeśli oczekujesz czegoś więcej niż szybkiej, energicznej i lecącej na złamanie karku akcji, to możesz być zawiedziony. Dla wszystkich innych, Cytadela to produkcja z pogranicza tandety i mnóstwa zabawy – Scott Campbell z We Got This Covered.

Niestety, ale Cytadela jest bardzo daleko od bycia dobrym serialem. Jest nijaka, wygląda zaskakująco tanio, biorąc pod uwagę budżet – Alan Sepinwall z Rolling Stone.

Podobnie wygląda to w ocenach krytyków, które możemy przeczytać na Rotten Tomatoes. W chwili pisania newsa Cytadela mogła się pochwalić trzydziestoma jeden recenzjami, z których 55% to opinie pozytywne. Wydaje się, że Amazon liczył na więcej. Oto, co na temat produkcji mieli do powiedzenia wybrani krytycy.

Cytadela jest definicją typowej produkcji szpiegowskiej, ubranej w ozdoby, podobnie jak The Gray Man od braci Russo – Nick Schager z The Daily Beast.

Nazywanie Cytadeli serialem oryginalnym jest przesadą. Jest on sklecony ze wszystkich najlepszych filmów szpiegowskich, a dodawane rzeczy czynią go głupszym – Fred Topel z United Press International.

Dzięki wspaniałej obsadzie, fascynującej historii i pełnym akcji odcinkom, pierwszy sezon Cytadeli może być telewizyjnym wydarzeniem roku – Brittany Witherspoon z portalu Screen Rant.

Jak więc widać, opinie na temat Cytadeli są mieszane. Na tę chwilę brakuje głosów samych widzów. Może się okazać, że po raz kolejny udowodnią oni, iż krytycy oceniają niektóre produkcje nad wyraz surowo i ich opinie nie pokrywają się ze zdaniem osób postronnych.

Nie pozostaje więc innego, jak samemu wyrobić sobie zdanie na temat Cytadeli. Przypomnijmy, że pierwszy sezon składa się z sześciu odcinków, z czego już dziś można obejrzeć pierwsze dwa epizody. Kolejne będą ukazywać się co tydzień na platformie Amazon Prime Video.

Ten materiał nie jest artykułem sponsorowanym. Jego treść jest autorska i powstała bez wpływów z zewnątrz. Część odnośników w materiale to linki afiliacyjne. Klikając w nie, nie ponosisz żadnych dodatkowych kosztów, a jednocześnie wspierasz pracę naszej redakcji. Dziękujemy!

POWIĄZANE TEMATY: Amazon Prime Video Cytadela

Marcin "Nicek" Nic

Marcin "Nicek" Nic

Przygodę z pisaniem zaczął na nieistniejącym już Mobilnym Świecie. Następnie tułał się po różnych serwisach technologicznych. Chociaż nie jest typowym graczem, a na jego komputerze znajduje się tylko Football Manager, w zeszłym roku wylądował w GOL-u. Nie ma dnia, w którym nie oglądałby recenzji nowych smartfonów, dlatego początkowo pisał o wszelkiego rodzaju technologii. Z czasem jednak przeniósł swoje zainteresowania bardziej w kierunku kinematografii. Przez większą część roku chodzi niewyspany, w związku z zarywaniem nocek na oglądaniu meczów NBA. Nadal jednak uważa, że Michael Jordan jest lepszy od LeBrona Jamesa, a koszykówka z lat 90-tych była przyjemniejsza dla oka.

To 3-godzinne arcydzieło to najlepszy film wojenny wszech czasów. Możesz obejrzeć je w domu

To 3-godzinne arcydzieło to najlepszy film wojenny wszech czasów. Możesz obejrzeć je w domu

Od dziś na Amazon Prime Video jest dostępny spin-off The Boys, najbardziej makabrycznego serialu o superbohaterach

Od dziś na Amazon Prime Video jest dostępny spin-off The Boys, najbardziej makabrycznego serialu o superbohaterach

W Gen V emocjonalne rozterki dominują nad brutalnością The Boys

W Gen V emocjonalne rozterki dominują nad brutalnością The Boys

Co obejrzeć na Prime Video, Apple TV Plus i SkyShowtime w weekend 19 września - 1 października 2023 roku

Co obejrzeć na Prime Video, Apple TV Plus i SkyShowtime w weekend 19 września - 1 października 2023 roku

Najlepsze filmy na Amazon Prime Video 2023, nasze top 12

Najlepsze filmy na Amazon Prime Video 2023, nasze top 12