Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 29 listopada 2021, 14:00

autor: Marcin Barszcz

Bruce Campbell żegna się z rolą Asha w The Evil Dead

Martwe Zło (The Evil Dead) niewątpliwie jest jednym z bardziej kultowych horrorów. Osią serii był główny bohater – Ash Williams. Wcielający się w niego Bruce Campbell mówi o pożegnaniu z tą postacią oraz o tym, jaki los czeka markę.

Seria The Evil Dead w ostatnich latach przeżywała mały renesans – pełnometrażowy remake, serial Ash vs The Evil Dead czy zapowiedziana niedawno gra wideo. Temat franczyzy powrócił w wywiadzie dla portalu Collider, udzielonym przez Bruce’a Cambella przy okazji premiery filmu Black Friday. Aktor zapytany o losy The Evil Dead, powiedział, że już więcej nie pojawi się w roli Asha Williamsa. Teraz będzie udzielał się jako producent i zadba o to, żeby ten świat rozwijał się dzięki nowym historiom:

Skończyłem z rolą Asha, więc całkowicie zmienia się kierunek, w jakim podąży cała seria. Oznacza to, że będzie mniej bohatera, a więcej historii. Ta cholerna książka (Księga Zmarłych – przyp. red.) będzie znajdować się za każdym razem w innym miejscu – tak to rozegramy. […] To nie będzie już tradycyjne Martwe Zło. Ash jest już przeszłością. Rozstałem się z tą postacią, bo nie dawałem rady fizycznie. […] Czas odwiesić piłę łańcuchową na kołek.

Jak widać, o pożegnaniu z rolą przesądziły nie tyle pomysły na rozwój serii, co problemy zdrowotne spowodowane wiekiem aktora:

Te trzy sezony (serialu Ash vs The Evil Dead – przyp. red.) były najdłuższymi w moim życiu. Ciągle wysyłałem maile w stylu: „Hej, moje kolano trochę nie daje rady, uważajmy jutro, najlepiej jakby był kaskader w pobliżu”, czy: ”Cześć, nie mogę za bardzo dzisiaj biegać”. To była moja niekończąca się walka z samym sobą. Cieszę się, że mogliśmy dociągnąć ten serial do końca.

Na 2022 rok zapowiedziano premierę gry Evil Dead: The Game oraz filmu Evil Dead Rise. Czekacie na nowe historie w uniwersum? Czy jednak seria bez Asha Williamsa to już nie to samo?

kalendarz wiadomości
2021
listopad
Nie Pon Wto Śro Czw Pią Sob
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27

28

29 30        
Filmomaniak.pl

Codzienne newsy o filmach i serialach.