Bodkin zadebiutował na Netflixie. Według recenzji na Rotten Tomatoes to lekki thriller z humorem, który zabierze widzów do Irlandii

Na Netfliksie zadebiutował nowy thriller komediowy, zatytułowany Bodkin. Recenzje zapowiadają niezłą produkcję.

news
Edyta Jastrzębska 10 maja 2024
1
Źrodło fot. Bodkin, Jez Scharf, Netflix, 2024
i

Biblioteka Netfliksa jest wzbogacana o nowe tytuły niemal codziennie. Wczoraj, czyli 9 maja, zaś pojawił się tam nowy serial – Bodkin – będący komediowym thrillerem, którego akcja rozgrywa się w Irlandii. Nowy serial przedstawi widzom grupę podcasterów, którzy wyruszają, żeby zbadać tajemnicze zniknięcie trójki nieznajomych w idyllicznym, irlandzkim miasteczku.

Bodkin składa się z siedmiu niemal godzinnych odcinków, które zostały udostępnione na Netfliksie w dniu premiery. I jak się okazuje, serial zbiera niezłe oceny zarówno od recenzentów, jak i widzów, którzy zdążyli już obejrzeć produkcję. Na Rotten Tomatoes Bodkin został pozytywnie przyjęty przez 63% recenzentów oraz 80% widzów. Poniżej znajdziecie fragmenty kilku recenzji serialu, zarówno pozytywnych, jak i negatywnych.

Bodkin to serial, w który pod koniec zaangażowałem się. Ale skumulowany efekt przeczy faktowi, że jest to serial, który robi kilka małych rzeczy dobrze w stonowany sposób, zamiast jedną rzecz spektakularnie dobrze – Dan Fienberg z The Hollywood Reporter.

Mrocznie komiczny thriller z charakterem; serial, który wyraźnie ma nadzieję uchwycić klimat i sukces Only Murders in the Building i czasami mu się to udaje – Lucy Mangan z The Guardian.

Podobnie jak w przypadku wielu podcastów kryminalnych, wszystkie te sugestywne elementy składają się na historię, która ostatecznie nie jest satysfakcjonująca – Margaret Lyons z New York Times.

Jak na serial, którego sztuczka polega na sile dobrej historii w prawdziwie irlandzkim stylu, nie udaje mu się opowiedzieć takiej, która miałaby jakikolwiek realny efekt – Saskia Kemsley z London Evening Standard.

Serial próbuje zachować trudną równowagę między [różnymi] tonami i pomysłami, co w niektórych momentach wychodzi, ale w innych nie. A jego własne zainteresowanie tajemnicą... przychodzi i odchodzi. Ale wielu aktorów wykonuje interesującą i atrakcyjną robotę – Alan Sepinwall z Rolling Stone.

To sprytna, zabawna i odpowiednio trzymająca w napięciu rzecz: pysznie nieszablonowa mikstura (celowo) głupoty i złowieszczości, która rozkoszuje się wykorzystaniem większej liczby irlandzkich stereotypów niż można ogarnąć, a następnie radośnie je niszczy – Pat Stacey z Irish Independent.

Jak więc widzicie, w Bodkin mamy do czynienia z thrillerem z czarnym humorem, który niestety nie jest pozbawiony wad, na co zwraca uwagę część recenzentów. Odbiór jest jednak w większości pozytywny, dlatego wydaje się, że warto zwrócić uwagę na ten tytuł, jeśli interesuje Was taka tematyka. Serial nie jest szczególnie długi, więc obejrzenie go w całości nie powinno być trudne.

Być może w podjęciu decyzji pomoże Wam zwiastun serialu Bodkin, który możecie obejrzeć poniżej.

Edyta Jastrzębska

Edyta Jastrzębska

Absolwentka dziennikarstwa i komunikacji społecznej oraz kulturoznawstwa. W GRYOnline.pl zaczynała jako jeden z newsmanów w dziale filmowym, obecnie dogląda newsroomu filmowego, gdzie zajmuje się również korektą. Świetnie odnajduje się w tematyce filmowo-serialowej zarówno tej osadzonej w rzeczywistości, jak i w fantastyce. Na bieżąco śledzi branżowe trendy, jednak w wolnym czasie najchętniej sięga po tytuły mniej znane. Z popularnymi zaś ma skomplikowaną relację, przez co do wielu przekonuje się dopiero, gdy szum wokół nich ucichnie. Wieczory uwielbia spędzać nie tylko przy filmach, serialach, książkach oraz grach wideo, ale też przy RPG-ach tekstowych, w których siedzi od kilkunastu lat.

W Stranger Things 5 powróci upiorna lokacja znana z poprzedniego sezonu. To miejsce ważne dla historii Vecny

W Stranger Things 5 powróci upiorna lokacja znana z poprzedniego sezonu. To miejsce ważne dla historii Vecny

Czy Mów do mnie jest na Netflixie? Wiemy, gdzie obejrzeć głośny horror nakręcony przez youtuberów

Czy Mów do mnie jest na Netflixie? Wiemy, gdzie obejrzeć głośny horror nakręcony przez youtuberów

Czy powstanie 2. sezon serialu Problem trzech ciał? Netflix zdecydował

Czy powstanie 2. sezon serialu Problem trzech ciał? Netflix zdecydował

Farciarz Gilmore powróci. Adam Sandler i Netflix stworzą sequel lubianej komedii

Farciarz Gilmore powróci. Adam Sandler i Netflix stworzą sequel lubianej komedii

Kogo poślubi Francesca w Bridgertonach? Oto, kto zostanie jej mężem

Kogo poślubi Francesca w Bridgertonach? Oto, kto zostanie jej mężem