Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon Disney+ TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 21 marca 2022, 12:15

Reżyser Moon Knight krytykuje film Black Adam

Reżyser serialu Moon Knight, Mohammed Diab, skrytykował film Black Adam. Jaki był ku temu powód?

Mohammed Diab otwarcie skrytykował najnowszy film od DCEU za niewystarczającą reprezentację egipskiej kultury. Reżyser wypowiedział się na ten temat w ostatnim wywiadzie (via The Direct).

Wywodzący się z Egiptu reżyser wyznał, że przy tworzeniu Moon Knighta chciał zadbać o odpowiednie ukazanie kultury tego kraju. Jego zdaniem film Black Adam nie robi nic w celu jej pokazania.

Dlatego też do prac nad najnowszym serialem Disney+ zatrudnionych zostało wielu pracowników wywodzących się właśnie z Egiptu. Jak uważa reżyser pierwszych czterech odcinków widowiska, każda kultura powinna być reprezentowana przez należących do niej ludzi.

Naprawdę zdenerwowałem się, gdy się okazało, że umieścili Black Adama w fikcyjnym kraju na Bliskim Wschodzie. Był to oczywisty pretekst, żeby obsadzić ludzi niezwiązanych z Egiptem. Nie jest to całkowity błąd, ponieważ film opiera się na komiksie, w którym nie ma żadnej wzmianki o Egipcie.

Kwestia braku angażu aktorów należących do danej kultury nie jest niczym nowym. W podobnym tonie wypowiadało się wiele osób przy okazji premiery filmów Bogowie Egiptu czy też Exodus: Bogowie i królowie, które działy się w starożytnym Egipcie.

Z drugiej strony reprezentacje grup etnicznych stały się w ostatnim czasie gorącym tematem, zwłaszcza przy okazji filmów stricte superbohaterskich. Doskonałym przykładem mogą być Eternals, w których postawiono na pokazanie różnych kultur i tożsamości. Film był mocno za to chwalony, ale jednocześnie w sieci pojawiło się na ten temat wiele negatywnych komentarzy.

kalendarz wiadomości
2022
marzec
Nie Pon Wto Śro Czw Pią Sob
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    
Filmomaniak.pl

Codzienne newsy o filmach i serialach.