Anatomia skandalu - prawdą jest to, co chcemy. Obejrzeć czy olać?

Anatomia skandalu pokazuje, że człowiek musi rozliczyć się ze swoją przeszłością, nawet w najgorszych okolicznościach. Nowy miniserial Netflixa zabiera nas do świata brytyjskiej polityki i przedstawia dramat osób związanych z najwyższymi szczeblami władzy.

news
18 kwietnia 2022
1

Źródło: Netflix / Materiały promocyjne

Muszę przyznać, że Netflix wykonał kawał dobrej roboty. Anatomia skandalu ma jedynie sześć odcinków (z których każdy trwa około 40 minut), co pozwala na skonsumowanie całej zawartości w jeden dłuższy wieczór. W serialu zderzymy się z tematyką gwałtu, a bohaterowie będą zmuszeni rozliczyć się ze sprawami z przeszłości. Ponownie przeżyją etap wchodzenia w dorosłość i zwrócą uwagę na to, jak bardzo wpłynęło to na ich teraźniejszość.

Anatomia skandalu serialem „na chwilę”

Serial zaczyna się jak standardowy program, gdzie głównymi bohaterami są bogaci ludzie: impreza, wszyscy są dla siebie mili, a osoby zaangażowane w politykę oczywiście robią to, co najlepsze dla społeczeństwa. Sytuacja szybko się zmienia, gdy zostaje ujawniony romans ministra Jamesa Whitehouse'a (Rupert Friend) ze współpracownicą Olivią Lytton (Naomi Scott).

Początkowo wydaje się, że sytuację uda się kontrolować, ale pojawia się wątek możliwego gwałtu, którego miał dokonać Whitehouse na swojej podwładnej i sprawę przejmuje ambitna prokurator Kate Woodcroft (Michelle Dockery). Ona oraz pozostali bohaterowie serialu nie wiedzą, że ta sytuacja zmusi ich do rozliczenia się ze swoją przeszłością i problemami.

Sam serial nie jest niczym specjalnym. Ogląda się go „ok” i cliffhangery zachęcają do włączenia kolejnych odcinków. Dziwne są decyzje bohaterów, które podejmują oni w trakcie odcinków, a także zmiana w zachowaniu jednej z postaci – jej podejście do sprawy jest inne na ekranie dopiero po pokazaniu widzom pewnych faktów z przeszłości. Do tego czasu z jakiegoś powodu nie miała problemu z interakcją z oskarżonym.

Oprócz tego w Anatomii skandalu mamy pewne wątki, których sens sami musimy sobie dopowiadać, ponieważ nie są wyjaśnione. Samo zakończenie sugeruje, że może pojawić się drugi sezon i tymi sześcioma odcinkami Netflix jedynie nakreślił nam główną postać.

No dobra, serial jest tylko „ok”, w fabule są nieścisłości, ale napisałem o kawale dobrej roboty. Pisząc to, miałem na myśli wypuszczenie krótkiego serialu, który można sobie na spokojnie skonsumować, poznać całą fabułę i nie przejmować spoilerami z ośmiu sezonów, które nas jeszcze czekają. Jeśli ktoś nie szuka programu na dłużej, a bardziej możliwości oderwania się na chwilę, to Anatomia skandalu będzie dobrą opcją.

Zbigniew Woźnicki

Zbigniew Woźnicki

Swoją podróż z pisaniem i publicystyką zaczął już wiele lat temu, bo w listopadzie 2021 roku. Wtedy to na Allegro można było zobaczyć jego newsy związane z grami, technologią oraz mediami społecznościowymi. Wkrótce zawitał na GRY-OnLine i Filmomaniaka, gdzie można podziwiać prezentowane przez niego nowości związane z branżą filmową. Mimo związku z serialami, to jego serce należy do gier wszelakiego typu. Żaden gatunek mu nie straszny, a przygoda z Tibią nauczyła go, że niebo i muzyka w grach są całkowicie zbędne. Swoimi doświadczeniami mógł się dzielić podczas moderowania forum mmorpg.org.pl lata temu, ale pod innym nickiem, żeby nie można było go namierzyć. Jak przystało na prawdziwego Polaka uwielbia ponarzekać, więc jego felietony to głównie marudzenie na wszystko, co podpadnie.

Netflix na czerwiec 2023 - lista seriali i filmów

Netflix na czerwiec 2023 - lista seriali i filmów

Disney Plus na czerwiec 2023 - lista seriali i filmów

Disney Plus na czerwiec 2023 - lista seriali i filmów

Ben Affleck bezlitośnie nabija się z Armageddonu, a internauci to kochają

Ben Affleck bezlitośnie nabija się z Armageddonu, a internauci to kochają

FUBAR od Netfliksa to niezwykle miłe zaskoczenie. Schwarzenegger i reszta znają się na rzeczy!

FUBAR od Netfliksa to niezwykle miłe zaskoczenie. Schwarzenegger i reszta znają się na rzeczy!

Chris Hemsworth wróci na kolejną przygodę Tylera Rake'a? Trwają prace nad Extraction 3

Chris Hemsworth wróci na kolejną przygodę Tylera Rake'a? Trwają prace nad Extraction 3