Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 14 maja 2021, 14:42

autor: Miłosz Piotrowski

365 dni - Netflix zamówił kontynuacje, powstaną dwa filmy

Netflix zapowiedział, że wkrótce rozpocznie się produkcja kolejnych części filmu 365 dni, który jest ekranizacją książki Blanki Lipińskiej.

Netflix ogłosił, że ma w planach nakręcenie drugiej i trzeciej części filmu 365 dni, który oparty jest na książce Blanki Lipińskiej o tym samym tytule. Produkcja kolejnej odsłony ma rozpocząć się jeszcze w tym miesiącu w Polsce i we Włoszech, a premiera jest zapowiedziana na 2022 rok. Za kontynuację, podobnie jak za pierwowzór, odpowiedzialny będzie duet reżyserki Barbara Białowąs i Tomasz Mandes. Powrócą także dobrze znani z pierwszego filmu aktorzy, tacy jak Michele Morrone, Anna-Maria Sieklucka i Magdalena Lamparska. Oprócz nich do obsady dołączy Simone Susinna, który wcieli się w Nacho.

To dla mnie zaszczyt i ogromna radość, że kolejne dwie części trylogii 365 dni - Ten dzień oraz Kolejne 365 dni - stały się inspiracją dla filmowych scenariuszy, które zostaną zekranizowane przez Netflix. Jestem bardzo podekscytowana, że fani moich książek na całym świecie będą mogli śledzić dalsze losy Laury i Massimo, oraz poznać ich w nowych, świeżych i zaskakujących sytuacjach - powiedziała Blanka Lipińska.

Mimo że 365 dni spotkało się z bardzo negatywnym odbiorem ze strony krytyków, a produkcja otrzymała Złotą Malinę, stając się pierwszym polskim filmem mogącym pochwalić się tą nagrodą, to obraz ten zyskał ogromną popularność na całym świecie. Erotyk znalazł się na netfliksowej liście Top10 w ponad 90 krajach oraz zajął 4. miejsce w rankingu najczęściej wyszukiwanych filmów w Google na świecie w 2020 roku.

365 dni był jednym z najpopularniejszych filmów wśród naszych widzów w 2020 roku. Ściśle współpracujemy z Blanką Lipińską, autorką książkowej trylogii 365 dni i scenarzystką filmu, aby kontynuować historię Laury i Massimo na ekranie. Ich wspólna podróż pełna jest zwrotów akcji, a postacie wciąż się rozwijają i coraz więcej się o sobie dowiadują – powiedział Łukasz Kłuskiewicz, w Netflix odpowiedzialny za pozyskiwanie lokalnych treści w Europie Środkowo-Wschodniej.

Film 365 dni to opowieść o Laurze, która wraz ze swoim chłopakiem Martinem i przyjaciółmi spędza wakacje na Sycylii. Zwrot akcji następuje, gdy dziewczyna zostaje porwana przez szefa sycylijskiej mafii, Dona Massimo. Mężczyzna daje Laurze 365 dni, by się w nim zakochała. Kolejne części mają być kontynuacją historii tej pary i również będą inspirowane prozą Blanki Lipińskiej.

Laura i Massimo powracają, a ich ponowne spotkanie jest dużo bardziej gorące i namiętne niż kiedykolwiek wcześniej. Ich nowy początek komplikują więzy rodzinne Massimo oraz tajemniczy mężczyzna, który pojawia się w życiu Laury i za wszelką cenę chce zdobyć jej serce i zaufanie – zapowiada Netflix.