Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon TvFilmy

Van Helsing

Film premiera: 05.05.2004

Postać profesora Abrahama Van Helsinga po raz pierwszy zaistniała w kinie w adaptacji "Drakuli" Brama Stokera z 1931 roku autorstwa Toda Browninga i od tego momentu jeszcze kilkadziesiąt razy pojawiała się na dużym ekranie. czytaj więcej

Więcej o Van Helsing

10 rzeczy, które uratowały złe filmy przed katastrofą

Mało jest filmów, które miałyby same wady. Zawsze znajdzie się choćby jedna zaleta ratująca dzieło od zyskania miana kompletnej katastrofy. Te produkcje mogły być tragiczne, ale dzięki pewnym elementom stały się troszkę mniej złe.

10 rzeczy, które uratowały złe filmy przed katastrofą

Karol Laska , 20 lutego 2021, 09:30

2824

Van Helsing - recenzja filmu

Na „Van Helsinga” oczekiwałem od dawna. Niekoniecznie dlatego, że od samego początku zapowiadano ten film jako spektakularne widowisko, pełne efektów specjalnych i fabuły łączącej w sobie trzy najsłynniejsze z horrorów monstra z przygodami Indiany Jonesa.

Kokosz, 11 maja 2004, 17:23

199

Film: Van Helsing

Postać profesora Abrahama Van Helsinga po raz pierwszy zaistniała w kinie w adaptacji "Drakuli" Brama Stokera z 1931 roku autorstwa Toda Browninga i od tego momentu jeszcze kilkadziesiąt razy pojawiała się na dużym ekranie. Akcja filmu Stephena Sommersa osadzona jest w drugiej połowie XIX wieku. Słynny łowca potworów, profesor Van Helsing zostaje wezwany do tajemniczej krainy w Europie Wschodniej, gdzie ma za zadanie pokonać siły zła, uosabiane przez hrabiego Drakulę, Człowieka-Wilka i monstrum stworzone przez doktora Frankensteina. Jego asystentką zostaje piękna Anna, spadkobierczyni zacnej rodziny, od wieków prowadzącej walkę z Drakulą.

Filmomaniak.pl

Codzienne newsy o filmach i serialach.

Zobacz zwiastun