Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon Disney+ TvFilmy

Królowa wojownik (The Woman King)

Film premiera: 15.09.2022

Królowa wojownik (The Woman King) to film historyczny w reżyserii Giny Prince-Bythewood opowiadający o Afryce i jednym z najważniejszych państw na tym kontynencie w XVIII i XIX wieku - Królestwie Dahomeju leżącego w granicach dzis... czytaj więcej

Więcej o Królowa wojownik

Premiery filmowe i serialowe w listopadzie 2022 roku. Co warto obejrzeć?

Co warto obejrzeć w listopadzie? Zebraliśmy dla Was w jednym miejscu najciekawsze premiery tego miesiąca. Wśród nich znajdują się Enola Holmes 2, 1899 oraz Do ostatniej kości.

Premiery filmowe i serialowe w listopadzie 2022 roku. Co warto obejrzeć?

Edyta Jastrzębska, 31 października 2022, 12:20

144146

Film: Królowa wojownik

Królowa wojownik (The Woman King) to film historyczny w reżyserii Giny Prince-Bythewood opowiadający o Afryce i jednym z najważniejszych państw na tym kontynencie w XVIII i XIX wieku - Królestwie Dahomeju leżącego w granicach dzisiejszego Beninu. Produkcja przedstawia losy generał Naniski, która stoi na czele Agojie - elitarnego oddziału złożonego w całości z kobiet, broniącego tej potężnej, historycznej krainy. Film ukazuje przede wszystkim walkę Nanisiki o własny lud i jego najważniejsze wartości. W rolach głównych: Viola Davis, Thuso Mbedu, Lashana Lynch, Sheila Atim, Hero Fiennes Tiffin oraz znany z Gwiezdnych wojen John Boyega.

Zobacz zwiastun

Filmomaniak.pl

Codzienne newsy o filmach i serialach.