Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon Disney+ TvFilmy

Plan 75

Film premiera: 17.06.2022

Plan 75 opowiada historię staruszki, pragmatycznego sprzedawcy oraz filipińskiego robotnika, których losy splatają się wokół tytułowego rządowego programu zachęcającego seniorów do poddawania się eutanazji. czytaj więcej

Więcej o Plan 75

Japoński film z mrożącym krew w żyłach rozwiązaniem dla starzejącego się społeczeństwa

Chie Hayakawa, wstrząśnięta słabnącym poczuciem empatii w Japonii, wyreżyserowała film, w którym rząd nakłania osoby starsze do dobrowolnej eutanazji. To ma rozwiązać problem starzejącej się populacji kraju.

Japoński film z mrożącym krew w żyłach rozwiązaniem dla starzejącego się społeczeństwa

Maurin, 23 maja 2022, 13:00

139006

Film: Plan 75

Plan 75 opowiada historię staruszki, pragmatycznego sprzedawcy oraz filipińskiego robotnika, których losy splatają się wokół tytułowego rządowego programu zachęcającego seniorów do poddawania się eutanazji. Produkcja należy do gatunku dramatów.

Plan 75 jest japońsko-francusko-filipińskim dramatem, wyreżyserowanym przez Chie Hayakawę. Tytuł stanowi rozwinięcie etiudy zamieszczonej w antologii Jű-nen: Ten Years Japan. Tytułowy Plan 75 jest rządowym programem, mającym stanowić rozwiązanie problemu starzejącego się społeczeństwa. W jego wyniku seniorzy są zachęcani do eutanazji. Staje się on polem, na którym krzyżują się losy pewnej staruszki, której kończą się środki do życia, sprzedawcy Planu 75 oraz pewnego filipińskiego robotnika. Stają oni przed dramatycznym wyborem życia lub śmierci. W produkcji wystąpili m.in. Chieko Baishô, Hayato Isomura, Taka Takao, Yumi Kawai oraz Stefanie Arianne.

Filmomaniak.pl

Codzienne newsy o filmach i serialach.