Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon TvFilmy

Nomadland

Film premiera: 26.12.2020

Nomadland to trzeci pełnometrażowy film chińskiej reżyserki i scenarzystki Chloé Zhao. To dramat o sześćdziesięcioletniej nomadce, oparty na książce Jessiki Bruder zatytułowanej Nomadland. W drodze za pracą. czytaj więcej

Więcej o Nomadland

Najlepsze nowe filmy 2021 roku

Poniżej prezentujemy listę tytułów, które zasługują naszym zdaniem na wyróżnienie w 2021 roku. Zestawienie będzie na bieżąco aktualizowane, by w ciągu kolejnych miesięcy nie umknęła Wam żadna warta uwagi premiera.

Najlepsze nowe filmy 2021 roku

Patryk Łukasz Kubiak, 20 czerwca 2021, 09:30

2994

Na jaki film pójść do kina w Polsce, gdy wreszcie je otworzą?

Maj to miesiąc, na który czekali wszyscy polscy filmomaniacy. Multipleksy oraz kina studyjne w końcu się otwierają i na starcie zaoferują widzom nie lada repertuar. Podpowiadamy, jakich premier nie wypada przegapić.

Na jaki film pójść do kina w Polsce, gdy wreszcie je otworzą?

Karol Laska , 20 maja 2021, 09:30

2948

Oscary 2021 - Nomadland z trzema nagrodami, kontrowersyjne zakończenie gali

W nocy z niedzieli na poniedziałek poznaliśmy laureatów tegorocznych Oscarów. Największy sukces odniósł film Nomadland, który otrzymał 3 statuetki. Jednak najwięcej mówi się o kontrowersyjnym zakończeniu gali.

Oscary 2021 - Nomadland z trzema nagrodami, kontrowersyjne zakończenie gali

Ness, 26 kwietnia 2021, 14:19

129734

Film: Nomadland

Nomadland to trzeci pełnometrażowy film chińskiej reżyserki i scenarzystki Chloé Zhao. To dramat o sześćdziesięcioletniej nomadce, oparty na książce Jessiki Bruder zatytułowanej Nomadland. W drodze za pracą.

Nomadland to dramat o współczesnej nomadce, która straciła męża i pracę. W wyniku tych wydarzeń kobieta prowadzi wędrowne życie, mieszkając i podróżując w swoim vanie. Film dystrybuowany przez Searchlight Pictures jest ekranizacją powieści Nomadland. W drodze za pracą Jessiki Bruder. Występują w nim m.in. Frances McDormand (Fern), David Strathairn (Dave) i Bob Wells (Bob). Za scenariusz i reżyserię odpowiada Chloé Zhao. Nomadland zdobył trzy Oscary w kategoriach: najlepszy film, najlepszy reżyser i najlepsza aktorka pierwszoplanowa. Poza tym ma na koncie m.in. dwa Złote Globy i cztery nagrody BAFTA. Zdjęcia kręcono w stanach Arizona, Kalifornia i Nevada w USA.

Filmomaniak.pl

Codzienne newsy o filmach i serialach.

Zobacz zwiastun